Jump to content

Masaüstü Donuyor

©ιтρєηтασιχ

Recommended Posts

2 gündür bilgisayarımda açıldıktan sonra masaüstünde sağ tık yaptımı masa üstü kilitlenip kalıyor ve daha önce böyle bir sorunum yoktu nedenini ve çözümünü ögrenebilirmiyim saygılarımla...

Öncelikle geçmiş olsun Arkadaşım.

Sana "system mechanic professional 6" Programını öneriyorum.

kullan bi bak. Formumuzda mevcut. bi arama yap

işine yaraması dileğiyle

Sorunun ne olduğunu söylerseniz daha iyi olacak saygılarımla...

Donduğu sırada görev yöneticisi açılıyorsa Dr. Watson yada başka program buna sebep oluyordur nasıl anlayacağına gelince .. Donma esnasında cpu maximum olur.. görev yöneticisinden Bellek kullanımı en fazla olan yansıma adlarına bak Aedebug yada debug gibi bi program görürsen sebep odur yada farklı bi isimde görebilirsin ..bunu dene ve gördüğünü söyle.. eğerki görev yöneticisini açamıyorsan o zaman sorun işlemci fanıda dahil ram vs gibi sorunlar olabilir .. sen bi dediklerimi bi yap.. cevap yaz...

arkadaşım ben internet kafe işletiyorum benimde başıma gelmişti aynı şey pc donup kalıyodu panda antivirüs 2006 ile bi tarama yaptım (kurmadan önce tarama seçeneği var kurarken özel kurulumu seçip sabit diski tara seçeneğini de işaretliyorsunuz) ne varsa temizledi ve çok güzelde çalışmaya devam etti yardımcı olabildiysem ne mutlu...

açılırken masa üstünün donması ekran kartı+ram larla alakalı da olabilir..bilgisayarını kapat arkasındaki düğmeden kapat sonra ramları veya ramı çıkar tekrar tak...bi dene bakalım...

arkadasım dogru soyluyor bılgısayar parcaları zamanla eskımeye baslar bu nedenl arada sırada bakım yapsan bole sorunlarla karsılasmazssın ıyısımı sen bı bakım yap bılgısyarına sadece wındows a degıl ama ....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...