Jump to content

Sürücülerimi Açamıyorum Birlikte Aç Çıkıyor

pasa_mahmut

Recommended Posts

arkadaşalar PC normal çalışıyordu DVD çekiyordum Elektrikler gitti elektrikler geri geldiğinde pc yi açtım ve Dolu olan yani içinde dosyalarımın oldugu HDD sürücülerimi açamak istiyorum çift tıklıyorum ancak Birlikte Aç menüsü çıkıyor sağtıklayıp aç diyorum yine aynı sağ tıklayıp araştır diyorum yine Birlikte Aç menüsü çıkıyor Boş Olan HDD sürücülerimde sorun yok onlar açılıyor bu Birlikte Aç sorunu nasıl düzelir kafayı yiyecegim format atmadan biri yardımcı olabilirmi acaba çok ama çok acil yardım lütfen

http://uploaded.to/?id=x8mjvz

bunu kullan

pardon yha açılış tarihini görmedim cok eskiymiş.!

kardeş sağolasın ama bu ney bi açıklasaydın keşke bu arada neyin açılış tarihi çok eskiymiş

konuyu daha yeni açtım 10 dakika oldu :good:

Gizli Dosyaları Ve Korunan İşletim Sistem Dosyalarını Aktif Et Sonra Başlat>Çalıştır`a D:\ Yazarak Sürücüne Gir Gizli Dosya Olarak Autorun İsmiyle Başlayanları Sil AUTOEXEC.BAT ı Silme Sakın Geri Kalan Autorunları Sil Bilgisayarını Yeniden Başlat Sürücüne Tekrar Girmeyi Dene Ben Yukarıda Örnek Olsun Diye D:\ Yazdım Senin Sürücü Harfin Neyse Onu Yazıcaksın.

kardeş cevap yazıp nereye kayboldun bu ne işe yarıyor bunu not defteri ile açtım sonunda geçmiş olsun filan yazıyor tırstım :good: bakan arkadaşlar bu nedir bi bakarsanız memnun olurum 10 dakika ya kadar düzgün ve sorunu kesin çözecek bir cevap gelmezse kimse 17:30 dan sonra bi cevap yazmasın windows cdsini koydum raytıra bekliyorum 10 - 15 dakka sonra resete basıp formata başlıyacam

SAYGILARIMLA

Başlat Çalıştır Cmd yazıyorsun

sonra gelen pencerede sıra ile bunları yazıyorsun

cd\
attrib -h -r -s -a autorun.inf
del /f autorun.inf[/CODE]

silindi uyarısı verirse 2. aşama

aynı autorun.inf dosyayısını sen olusturuyorsun içi boş şekilde oda

bu işlemler içinde sonra dos ekranında

cd\ -enter

copy con autorun.inf -Enter

Ctrl+z -enter

1 dosya kopyalandı diyecek sonrada

attrib +h +r +s +a autorun.inf

diyorsun bu kadar :good:

Gizli Dosyaları Ve Korunan İşletim Sistem Dosyalarını Aktif Et Sonra Başlat>Çalıştır`a D:\ Yazarak Sürücüne Gir Gizli Dosya Olarak Autorun İsmiyle Başlayanları Sil AUTOEXEC.BAT ı Silme Sakın Geri Kalan Autorunları Sil Bilgisayarını Yeniden Başlat Sürücüne Tekrar Girmeyi Dene Ben Yukarıda Örnek Olsun Diye D:\ Yazdım Senin Sürücü Harfin Neyse Onu Yazıcaksın.

kardeş hemen deniyorum inşallah düzelir.

Edit : kardeş gizli dosyaları mı göster diyecegim dedim ama Sürücüme giriyorum ama sadece benim klasörlerim gözüküyor gizlemiş oldugum klasörde gözüküyor ama fazladan dosya yok

Gizli Dosyaları Ve Korunan İşletim Sistem Dosyalarını Aktif Et demişsin gizlileri göster dedimde bu korunan işletim sistemi dosyalarını nasıl aktif edecegim bu arada tekrardan sağolasın

SAYGILAR

cd\

cd\ -enter

Ctrl+z -enter

kardeş sağolasın 2. aşamayı pek anlamadım [b]aynı autorun.inf dosyayısını sen olusturuyorsun [/b] içi boş şekilde oda o damı cmd yazıp açılan dos penceresinde oluşturuyoruz yoksa başka bi şekildemi oluşturuyoruz

Aynen cmd ye yazıyorsun aynılarını :good:

kardeş 1. kısımı yapıyorum ama dosya bulunamadı diyor

cd\ yazıp enter e basıyorum

attrib -h -r -s -a autorun.inf yazıp entere basıyorum bastıktan sonra dosya bulunamadı diyor

del /f autorun.inf dosya bulunamadıgı için bu işlemi yapamıyorum

ve tüm işlemleri yapınca pc yi yeniden başlatacakmıyız ?

cd\

cd\ -enter

Ctrl+z -enter

kardeş dediklerinin aynısını yaptım ancak sadece C: sürücüsü düzeldi diğerleri halen aynı

diğer sürücüleri nasıl düzeltecegim

x:
cd\

x burada sürücü adın artık neyse c d e f....

Kardeş sana nekadar teşekkür etsemde az ellerine saglık yardımcı oldugun için allah razı olsun

dediklerini her sürücü için yaptım sorun giderildi yeniden başlamaya gerek yok demiştin ama yeniden başlatmadan önce düzelmedi morlim bozulmuştu ama yeniden başlattım dediklerini yaptıktan sonra ve düzeldi sürücüler. tekrar diyorum sana nekadar teşekkür etsemde az ellerine saglık yardımcı oldugun için allah razı olsun

bu sayfayı farklı olarak bi kaydedim belki birdaha lazım olur sonra

[b]birde şunu sorayım format atsaydım düzelirmiydi bu sorun yoksa bu her sürücünün kendine özgü bi dosyasımıydı tek tek yaptıgımıza göre her sürücüye bana şimdi format atsaydımda düzelmezdi gibi gelmeye başladı ?[/b]

herşey için teşekkürler :good:

SAYGILARIMLA

Bir sürücünüzde varsa diğerlerine bulaşma olasılığı tabiiki herzaman vardır. Birde

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=57168&st=0[/CODE]

bu adrestekini sürücüleriniz için uygularsanız daha iyi olur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...