Jump to content

512 Ram Olan Laptopa 2 Cgbyt Ram Taktırsam

odaben

Recommended Posts

1-)512 rami olan datron marka laptop bu aralar çok kasmaya başlamıştı rami artırmamın faydası olurmu?

2-)Siteden hangi arkadaşın bilemeyeceğim winrar vardı ondan sonra pc win32 geçerli bir uygulama değil uyarısı verdi sürekli teknik servisten arkadaş format başka çaresi yok dedi sadece ie çalışıyordu firefox ve diğer tüm uygulamalarda win32 hata vermesi neden olabilir?

3-)Teknik servisteki eleman nod 32 programı verdi kur diye işyerinin acer marka laptopuna onu kurdum virüs exe buldum diyordu sil dedim c sürücüsündeki document settings kayboldu şimdi onu sistem geri yükleme ilede geri getiremedim çaresi varmıdır?

saygılar.

1- Olur

2-Sistem infect olmus. Win32 tehlikeli bicok virüsün sınıflandırıldıgı isimdir.

3-Var. Harddiski söküp, easy recovery yüklü ve yeterli bos alanı olan pc ye takıcan. Eger "documents and settings" kaybolduktan sonra program kurmadıysan verileri kurtarabilirsin.

1- Olur

2-Sistem infect olmus. Win32 tehlikeli bicok virüsün sınıflandırıldıgı isimdir.

3-Var. Harddiski söküp, easy recovery yüklü ve yeterli bos alanı olan pc ye takıcan. Eger "documents and settings" kaybolduktan sonra program kurmadıysan verileri kurtarabilirsin.

1- Gözle görülür bir performans anladığım

2- win 32 den kurtulmanın yolu yokmuydu peki? format haricinde xp yaması gibi.

3- laptop garantili harddiskini sökmesek ? sökersekte dediğiniz programı yükleyip başka pc yemi takıp(başka laptop yok vestelin masa üstleri var) deneyeceğiz; program yüklemedim üzerine sadece nod virüs dedi ard arda hata veriyor bakalım ne yapacak dedim tuttu onu sildi:) sile sile

1- Kesinlikle. 512->1GB (hatta mümkünse 2GB) özellikle bikac program calısıyorken müthis bir performans kazancı saglar.

2- Zaten format demedim. Format son caredir. Ben veri kurtarma gibi, virüslü diski de, eger icindeki veriler önemliyse, kurulu program coksa, ya da locklu, lisanslı program varsa, bu gibi durumlarda clean bir sisteme takıyorum. Güncel bir antivirüs ile (özellikle NAV) bastan sona taratıp temizliyorum. Sistem dosyaları virüslerden hasar görmemisse iyi bir cözüm oluyor. Ama sadece belgeler, masaüstü, sık kullanılanlar ve adres defteri almak yetiyorsa en iyi cözüm yine temiz bir sistemle verileri kurtarıp ardından format.

3- Sökülecek diski (2.5 inch) bir portable ı söküp yerine takarak usb giristen hem dizüstüne hem de masaüstüne baglayabilirsiniz..

Gecmis olsun ve kolay gelsin..

1- Kesinlikle. 512->1GB (hatta mümkünse 2GB) özellikle bikac program calısıyorken müthis bir performans kazancı saglar.

2- Zaten format demedim. Format son caredir. Ben veri kurtarma gibi, virüslü diski de, eger icindeki veriler önemliyse, kurulu program coksa, ya da locklu, lisanslı program varsa, bu gibi durumlarda clean bir sisteme takıyorum. Güncel bir antivirüs ile (özellikle NAV) bastan sona taratıp temizliyorum. Sistem dosyaları virüslerden hasar görmemisse iyi bir cözüm oluyor. Ama sadece belgeler, masaüstü, sık kullanılanlar ve adres defteri almak yetiyorsa en iyi cözüm yine temiz bir sistemle verileri kurtarıp ardından format.

3- Sökülecek diski (2.5 inch) bir portable ı söküp yerine takarak usb giristen hem dizüstüne hem de masaüstüne baglayabilirsiniz..

Gecmis olsun ve kolay gelsin..

arkadaşa katılmıyorum...

1.512 mb ram var 2 gb anakartı deteklemiyorsa yanlış bilgi vermeyiniz...

2.eğer önemli verilerin varsa üstüne kurarsın windowsu sonra yedek alır format atarsın

arkadaşa katılmıyorum...

1.512 mb ram var 2 gb anakartı deteklemiyorsa yanlış bilgi vermeyiniz...

2.eğer önemli verilerin varsa üstüne kurarsın windowsu sonra yedek alır format atarsın

1-teknik servisteki arkadaş ram için ddr 533 mhz dedi 2 gb olur dedi bilmiyorum parça sipariş edeceklerdi pc hala serviste.

2-pc de önemli veri yok yalnız bu acer laptop işyerine ait olaki önemli bilgiler olsa dediğinizi yapmak gerekiyordu diyorsunuz ben document settings dosyasının neden gittiğini anlayamadım nod32 yi kurdum virüs var sil seçeneği çıkıyordu sürekli ;sil dediğimde o klasör kayboldu bu neden kaynaklanır ve o klasörü easy recover ile nasıl tam olarak geri alabilirim yapmam gereken adımları söyleseniz memnun kalırım ,tşkler ilginize.

• 2 hafta sonra ...

zaten servis 1 gb taktı 512 zaten vardı toplam 1.5 oldu destekler ama gerek yok dediler satsan kaç para yapar falan dedi eleman ama garip olan daha önce bu fan bu kadar çalışmıyordu ben o yüzden taktım ısınıyor heralde diye hala fan sürekli çalışmakta bilgisayarım özellikler deyince 1.49 ram görüyor ama ben bi fark hissedemedim bioslada ilgisi varmı onlar yaptılarmı bilmiyorum modeli laptopun datron kn1 takılan ram kingston 1g ..512 ddr 533mhz demişti eleman .üstündekine

Antivirusler genelde dizin silmez.

Ki siz anladığım kadaı ile o makineyi hala kullanabiliyorsunuz.

Eğer makine kullanılır durumda ise yani oturum açıp sağda solda virüslü de olsa kullanabiliyorsanız Documents And Settings silinmemiştir.

O diizn silinse idi oturum açamazdınız.

Büyük ihtimalle virus o dizini gizli ve sistem özniteliği ekledi.

Register ayarlarını bozarak gizli dosyaları görmesini de engelledi.

Böyle bir durumda

Temiz bir sistem de o dosyaları görebilirsiniz.

Hatta TotalComande vs gibi başka bir yazılım ile gizli dosya/dizinleri tekrar görebilirsiniz.

Lazım olanı alıp formatı atmaya bakın.

Antivirusler genelde dizin silmez.

Ki siz anladığım kadaı ile o makineyi hala kullanabiliyorsunuz.

Eğer makine kullanılır durumda ise yani oturum açıp sağda solda virüslü de olsa kullanabiliyorsanız Documents And Settings silinmemiştir.

O diizn silinse idi oturum açamazdınız.

Büyük ihtimalle virus o dizini gizli ve sistem özniteliği ekledi.

Register ayarlarını bozarak gizli dosyaları görmesini de engelledi.

Böyle bir durumda

Temiz bir sistem de o dosyaları görebilirsiniz.

Hatta TotalComande vs gibi başka bir yazılım ile gizli dosya/dizinleri tekrar görebilirsiniz.

Lazım olanı alıp formatı atmaya bakın.

arkadaşa aynen katılıyorum bazı virüsler bulaştığı klasörleri sistem dosyası haline getirerek görünmez yapıyorlar. yedeklerini alabilmen için total commander'in işini fazlasıyla görebileceğini söyleyebilirim. kolay gelsin

Arkadaşlar dediğiniz gibi yani klasörleri silmemiş sadece gizlemiş epey program denedim easy recover vb klasörleri buluyor ama geri getiremiyordu sitede bir arkadaşımız amwo exe virüsü olması lazım sistem klasörlerini gizler bunu indirin regediti düzenler demiş deneyeyim dedim denedim klasörler geri geldi fakat gizli gösteriyor yani klasöre sağ tıkladığımda gizli işareti yok kaldıramıyorum silik gözüküyorlar hepside dedim silikde olsa gözüksün yeterki dedim format da atmadım duruyor öyle..

yalnız formattan sonra lazım olacak programlar yedekleme gerekenler gibi sabit başlıklı bir konu olsa epeyde faydası olacak iyi akşamlar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...