Jump to content

Ram Temzileme Proğramı

haruny

Recommended Posts

kardeşim iyi bir noktaya ayağını bastın.Artık buna bir Çare bulmak gerekli cünkü xp de bir programı acınca program ramden belli bir miktarı kullanıyor fakat programı kapatınca ramde bakıyorsun artığı kalmış örnek hiçbir program acık değilken ram harcaması 158 mb ken internet explorer ı ac hoooop ram harcaması 185 mb yükseliyor interneti kapat bu seferde 167 mb düşüyor fakat ben kapattıııım bu nasıl oluyor anlamıyorum işte ram cleanerlar bu iş için yapılıyorlar fakat hiçde bir işe yaradıklarını görmedim bende 3 ceşit ram temizleyici var ama hiçbir işe yaramıyor sonradan okudum hatta zararı bile varmış vistada böyle değil vista rami dolduruyor fakat cok kullandığın programları ramde tutuyor o yüzden komut verince xpden 5 sn civarında erken cevap veriyor ve gerekli gördüğünde kullanmak icin ayırdığı rami boşaltığını hem okudum hemde kendi gözlerimlede gördüm neden xpde de yapmıyorlar anlamıyorum rami boşaltabiliyor vista ama xpde ram cleaner diye programlarla yapmaya calışıyorlar onlarde işe yaramıyor.İnşallah doğru dürüst anlatabilmişimdir.Hatam varsa affola sonuçta burası bilgi paylaşım yeri

• Administrator

Ram üstündeki bilgileri elektrik olduğu sürece tutan bir edevattır. Elektrik yoksa silinir herşey. O yüzden yeniden açıldığı zaman birşey kalmaz. Bu şu kadar ram harcadı mevzularına da takılmayın bence. Çünkü programcılar programın hızlı çalışması için herşeyi rame yüklüyorlar.

• 11 ay sonra...
Ram üstündeki bilgileri elektrik olduğu sürece tutan bir edevattır. Elektrik yoksa silinir herşey. O yüzden yeniden açıldığı zaman birşey kalmaz. Bu şu kadar ram harcadı mevzularına da takılmayın bence. Çünkü programcılar programın hızlı çalışması için herşeyi rame yüklüyorlar.

elektrik kesilince tüm bilgiler ramden gider olayı tartışılır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...