Jump to content

Veritabanı

Recommended Posts

arkadaşlar ben bir yerde görmüştüm .dll uzantılı veritabanı yapmıslar baska biriside .txt yi veritabanı olarak tanımlamış yani .mdb ve mysqo degilde bunlar dışında veritabanı türü arıyorum yardımcı olabilecek vermı acaba

txt tarzı veritabanı tutabilirsin. txt içeriğine yazdırıp ağaç yaprak metoduna göre sıralarsan verim bile elde edebilirsin. txt dosya olarak tutmak için uzantının ille .txt ıolması şart değildir. kendi uzantılarınıda yapabilirsin.

nasıl diyeyim şimdi myql göre anlatırsam han sorgu olayı kayıt olayı felan oluyorya ben kendi veritabanımı yaptıktan sonra meselaga veritabanı.dllx olsun bunu nasıl tanımlayıp dosya giriş ve çıkışını saglaya bilirim onu soruyorum ayriyetten farklı seyler gerekirmi

Dim Dosya, Yazi

'Dosya ve Yazi diye iki değişken yaratıyoruz.

Set Dosya=CreateObject ("Scripting.FileSystemObject")

'Bu satırda FileSystemObject Nesnemizi Kullanıyoruz.

Set Yazi = Dosya.CreateTextFile(Server.MapPath(linka), true)

Yazi.WriteLine (degisken1)

Yazi.WriteLine (degisken)

Yazi.Close

Set yazi = Nothing

burada text dosyası oluşturup içine 2 tane değişken attık. dosyanın ismi linka oldu. o linka da başka bir değişkenden geliyor. bu txt dosyası oldu asp de olur php de olur. ben senin amacını anlamadım. veritabanı nedir konulu bilgi arıyorsan veritabanına giriş kitapları var.

dostum ben mysql ve mdb uzantılı veritabanlarından sıkıldım artık çok sorun oluyorlar yükle yedek al felan onun için farklı tarzda bir veritabanı olusturma yoluna gitmeye karar verdim çünkü birinde gördüm adam veritabanı.dll diye yedegini alırken rahat alıyor yüklerken rahat yüklüyor çogu kişi ne oldugunu dahi anlamıyor zaten o açıdan hoşuma gitti ve çoguzaman öyql da karşılastıgımız hatalar bile karşımıza çıkmıyor ozaman

şimdi ben bu senin dedigin yöntemle herhangi bir scripte bu kendi veritabanımı uyguluya bilirmiyim birazdaha ayrıntıya girmen münkünmü acaba

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...