Jump to content

Katılımsız Xp'ye Kurtarma Konsolu

bymax

Recommended Posts

katılımsız xpde boot yaptıktan sonra kurtarma konsolu nasıl çıkartabilirim normalde winnt.sif içindeki MsDosInitiated=yes yapılırsa cıkıyor ama bu sefer katılımsız olayını kaybediyor bunu nasıl halledebilirim çünkü açılışta R kurtarma konsolu işime yarıyor teşekkürler

kurtarma konsolu için ayrı bir cd oluştur :help:

onuda düşündüm ama dvd boyutu yukseliyor eğer sataları goren düşük bir kurtarma iso olsa oda işimi görür buldum bi tane sataları yok ve ingilizce

katılımsız yapıyorsan mümkün değil.İlle de bir kurtarma konsolu istiyorum diyorsan yaklaşık 90 MB'lık Hiren boot CD var.Daha çok araç olsun dersen Ultimate Boot CD var boyutunu hatırlamıyorum şimdi.AYrıca Fsm'nin MiniXP'si var resmen Windows arayüzlü kurtarma konsolu.Benim sevdiğim ikili ise Hiren+MiniXP

Bende bir katılımsız Xp cdsi var. Adamın biri yapmış. Xp Home veya Profun ikisinide koymuşlar. Hangisini istiyosan kuruyor. Ama asıl güzel olan şu: boot menüde her iki işletim sistemi için de 2şer seçenek var. Menüden katılımsız seçersen katılımsız kuruyor. Normal kurulum seçersen sif dosyasını otomatik olarak siliyor ve repair menüsü dahil bütün diyalog ekranlarını gösteriyor. Bence bu sistem çok iyi düşünülmüş. Aynı cd içinde hem 2 işletim sistemi, hemde ister katılımsız ister kurtarma durumlarında normal kurulum yapıyor.

CentilBoy; aslında bu yapılabilir zaten yapılacak tek bir iş var ortada o da winnt.sif dosyasını ya 2 tane koymak yada 2. seçenekte sildirmek.Diğer arkadaşın isteği ise bir başlangıç disketi imajını menüne eklersen dediğin görevi yapacaktır zaten...

Birazcık araştırınca nasıl yapılacağını buldum böyle bir sistemin.Şu an için denemedim ve tamamen kendi çıkarımım bu.İsteyen denesin ama deneyen sonucu söylesin lütfen :help:

Öncelikle yapacağımız sistem şu bir adet xp cdsini hem katılımsız hem katılımlı nasıl yaparız olay budur.

Bunun için cd içeriğinin imajını alıyoruz.ve CD1.img olarak adlandırıyoruz.Bu olduğu gibi kalsın bundan bir tane daha kopyalıyoruz ve CD2.img olarak adlandırıyoruz. daha sonra CD2.img dosyasını not defteriyle açıp

SETUPLDR.BINBOOTFIX.BINI386[/CODE]

yazan yeri

[CODE]SETUPLDR2.BINBOOTFIX.BINI386[/CODE]

olarak değiştiriyoruz.Ve kaydedip çıkıyoruz.

Daha sonra i386 içindeki Setupldr.bin dosyasından bir tane daha kopyalayıp Setupldr2.bin adını veriyoruz.Bu dosyayı HEX editoruyle açıyoruz ve içerisinde Winnt.sif geçen yerleri Winnt2.sif olarak değiştiriyoruz.

Sonra i386 içerisinde winnt.sif dosyamızı kopyalayarak winnt2.sif şeklinde adlandırıyoruz.Ve içeriğini katılımsız olmayacak şekilde değiştiriyoruz.Böylece CD1.img setupldr.bin ve winnt.sif dosyaları katılımsız bir xp'nin parçası olurken CD2.img Setupldr2.bin ve winnt2.sif ise normal xp dosyaları oluyor.Tabi isteyen bunun tam tersini de yapabilir ki benim size önerim bu yönde olur.Buradaki anlatımı tamamen doğaçlama olarak yaptım eğer sonuç başarılı olursa bunu konu açarak herkesin öğrenmesini sağlayabilirsiniz...İyi günler

oncelikle verilen cevaplar icin cok teşekkürler

eğer mümkünse bir tane satalarda icine gomulu bir kurtarma iso su benim işimi gorur ben buldum 7 mb ingilizce ama sata driverler yok icinde içinde driverlar olsa artık ing problme etmeyecegim birde altta verdigim siteye bi bakarsanız benim ingilizcem fazla olmadı icin sanki benim istedigim seyi yapıyor

Please register to see this content.

• 3 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...