Jump to content

Otomaatik Ip Sorunu

korkusuzturk

Recommended Posts

arkadaşlar öncelikle baktım konuyu nereye açsam die yardım bölümü bulamadım bende buraya açmak zorunda kaldım soruna geçeyim hemen

ben eskiden yani bi kaç ay önce hep otomatik ip alıyordum sonra kesildi artık otomatik ip almıyor ve statik ip alıyorum artık ben ip veriyorum fakat iplerde sağlam değil hep saldırıya uğruyorum

otomatik ip sorunu nasıl çözerim yardımcı olurssanız sevinirim........ :help::)

Otomatik İp Alamıyorsan İşletim Sisteminde Problem Olabilir Yada İnternet Bağlantını Sağlayan CAT5 Kablonda Yada Switch Aracı Kullanıyorsan Onda Yada Direk Modem den Alıyorsan İnterneti Modemde Sorun Olabilir Bu İhtimalleri Değerlendir.

xp ultimate kullanıyorum onda eskiden otomatik ip alıyordu fakat şimdi almıyor

switch de kullanmıyorum kablomuda değiştirmiştim gene aynı sorun çıkarmı die ama gne olmadı gene tavsiyelerin için sağol başka tavsiyesi olan lütfen yardım etsin........

Telekomun müşteri hizmetlerini ara istersen ordan öğrenebilirsin yanlışlıkla senin dinamik ip ni statik yapmış olabilirler zamanında benimde dinamikti statik olduğunu farkettim 444 0 375 aradım düzeldi sende bir dene istersen

Modemine reset atıp yeniden konfigüre et. Modemin DHCP sunucu ayarları bozulmuştur.

demişsiniz denedim olmadı sağolun zaten rapid kullandığım için mecbur çok resetliyorum statik ipdede rapidde çözüm oluyor bilginize....

eternet adoptörunu kaldır driverını tekrar yukle oda olmazsa ethrnet kartı l 10 lira cıvarı bulursun onla dene cozum olur buyuk ihtimal

defalarca kez denedim ama boşuna :S öneri için sağolun.....

Telekomun müşteri hizmetlerini ara istersen ordan öğrenebilirsin yanlışlıkla senin dinamik ip ni statik yapmış olabilirler zamanında benimde dinamikti statik olduğunu farkettim 444 0 375 aradım düzeldi sende bir dene istersen

demişsiniz bunu geçende yanlışlıkla yapmışlardı gene yapmışlar bidaha rayacağım sağolun.......

Modemine reset atıp yeniden konfigüre et. Modemin DHCP sunucu ayarları bozulmuştur.

demişsiniz denedim olmadı sağolun zaten rapid kullandığım için mecbur çok resetliyorum statik ipdede rapidde çözüm oluyor bilginize....

eternet adoptörunu kaldır driverını tekrar yukle oda olmazsa ethrnet kartı l 10 lira cıvarı bulursun onla dene cozum olur buyuk ihtimal

defalarca kez denedim ama boşuna :S öneri için sağolun.....

demişsiniz bunu geçende yanlışlıkla yapmışlardı gene yapmışlar bidaha rayacağım sağolun.......

aynı sorunu 1 hafta önce yaşadım işletim sistemini yeniden kurdum sorun düzeldi hangi hızda bağlantı kullanıyorsunuz başlık altında açıklamıştım .

birinci açıklamanın aynısını yapmanıda sırasıyla öneririm .

tavsiyen için teşkr ederim işletim sistemimi değiştireceğim ama modifiye edilmiş istiyorum temiz ve iii hangisini tavsiye edersin vede modemi ve kabloyu değiştireyim gene ii günler gene cevap yazarsan sevinirim.....

• 9 ay sonra...
tavsiyen için teşkr ederim işletim sistemimi değiştireceğim ama modifiye edilmiş istiyorum temiz ve iii hangisini tavsiye edersin vede modemi ve kabloyu değiştireyim gene ii günler gene cevap yazarsan sevinirim.....

kardes xp ultimate kullanıyorsan sorun pc de degıl modemdede değil ag ıkonu sureklı ıp alıyormus gıbı gorunuyor ama baglantın var yerel ağ baglantısı uzerınde sag tıklayıp " Bağlandıgımda Bildirim Alanında Simge Göster"kutusnu ısaretle :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...