Jump to content

Hey Millet Bakarmısınız

kepnek

Recommended Posts

:clapping: arkadaslar harici hdd için kısayol problemi mi anlatmıstım (http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=56224)

bu problemi yenebilecek bir yol buldum ama ben yapamıyorum ustadlarım size danısmak istiyorum elimdeki kodlar ile bat uzantılı bir dosya yapmak istiyorum. harici hdd min daima Z harfi ile görünmesini saglamak isityorum bat dosyasını calıstırdıktan sonra Z olmalı yani...

bu bilgi ısıgında bir bat dosyası hazırlaya bilirmisiniz....

ASAGIDA Kİ ACIKLAMAYA BAKINIZ!!!

--------------------------------------------------------------------------------

Komut satırı kullanma

1.

Komut İstemi’ni açın.

2.

Aşağıdakini yazın:

diskpart

3.

DISKPART komut istemine şunu yazın:

list volume

Sürücü harfini atamak, değiştirmek veya kaldırmak istediğiniz basit birimin numarasını not alın.

4.

DISKPART komut istemine şunu yazın:

select volume n

Birim numarası n olan, sürücü harfini atamak, değiştirmek veya kaldırmak istediğiniz birimi seçin.

5.

DISKPART komut istemine, aşağıdakilerden birini yazın:

• assign letter= Z

L, atamak veya değiştirmek istediğiniz sürücü harfidir.

Değer Açıklama

list volume

Tüm disklerdeki temel ve dinamik birimlerin listesini görüntüler.

select volume

Belirtilen birimi seçer; burada n birim numarasıdır ve odağı bu birime verir. Birim belirtilmezse, select komutu odak bulunan geçerli birimi listeler. Birimi numarasına, sürücü harfine veya bağlama noktası yoluna göre belirtebilirsiniz. Bir temel diskte, birim seçilmesi ilgili bölüm odağını verir.

assign letter= z

Odak bulunan birime z sürücü harfini atar. Sürücü harfi belirtilmezse, bir sonraki kullanılabilir sürücü harfi atanır. Sürücü harfi zaten kullanılıyorsa, hata oluşur

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...