Jump to content

Vista Da Sorun

kurt61

Recommended Posts

diski nasıl temizleyebilrim vista dvd de öyle bir seçenek yok

Olmaz olurmu arkadaşım var.CD yi takıp bilgisayarı tekrar başlat kuruluma başladığın zaman gelen sayfaları iyi takip et alt tarafta seçenekler vae ordan girip C yi siliyorsun. Daha sonra tekrar biçimlendirip üzerine kuruyorsun.

EDİT: Aynı anda yazmışız kardeş. Benim imkanım yoktu şu an yapmamıştım sağol resimli anlatım için.

tesekkürler ama cd takıp reset attıktan sonra kurulma geç dediğim zaman bekletiyor ve cd veya flash sürücüsü takın diyor ve ilerlermiyor bu disk silmeyi tnc xp üzerinden yapsam olurmu

tesekkürler ama cd takıp reset attıktan sonra kurulma geç dediğim zaman bekletiyor ve cd veya flash sürücüsü takın diyor ve ilerlermiyor bu disk silmeyi tnc xp üzerinden yapsam olurmu

Olmaz burdaki silme işlemi formatlama çünkü...

ama reset atıp yapınca cd veya flash sürücü takın diyor burada ne yapmam lazım

biostan başlangıcı cdrom yapman gerek ...Tahminimce bunu yapamamışsın....Ve dvd nin boot edilebilir olduğundan emin olman lazım..

diyelim boot lu değil o zaman dvd yi "C:vistadvd " gibi bi klasör aç ve içine kopyala vlite indir ve kur bu dosyayı vlite nin içinde aç ve sadece açılabilir iso yu işaretle ve iso yap bunu yavaş yazdır nero ile bunu kullan....Anlatımı forumda var zaten..

Gene resimli anlatım...

bioasser1kq6.jpg

vlite klasörünü indirip kurup vistadvd klasörü içine mi atıçaz zaten boot cd yi okuyor okuduktan sonra şimdi yükle diyorum ve dvd veya flash sürücü takın diyor

Burada iki hata olabilir:

1:Bıos ayarlarında bir terslik olabilir

2:Kullandığın işletim sistemi cd sinde bir bozukluk olabilir...

Bunları göz önüne alarak biosunda gerekli düzenlemeleri yap birde işletim sistemi cd ni değiştirip formatlama yı dene...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...