Jump to content

İnternet Yavaş Bi Yardım Edin Lütfen

clonemerke

Recommended Posts

arkadaşlar öncelikle slm herkeze benim sorunum 1 internet cafenin teknik sorumlusuyum ve bilgisayarlara virüs girmeden önce internet kopuyodu bide msnler açılmıyordu. 2 gün sonra da arkadaşın biri bir siteden js.trojan diye bir ağ virüsü bulaştırmıştı ve mecburen bende hepsini sıfırdan formatladım. şimdi bütün virüsler gitti ve hiçbir sorun yok virüs hakkında ama şu anda internet yine yawaş kopuyor msn bazen giriyor modeme reset atınca giriyor. internet hızı 4 mbit ama mesela www.tnctr.com a girerken 50 sn sonra giriyo bazı sitelere çok yawaş giriyo kafayı yedirtcek bu olay bana bi yardım edin lütfen?????

Airties rt205 modem arada 8 li hub ve arada tekrar 24 lü hub var. Ben modemden şüpheleniyorum ama sizinde önerip yardım edebileceğiniz bir durum varmı acaba bu sorunu yaşayan birileri mutlaka vardır. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sorun sende olmayabilir. Biz 8 portlu paylaşım kulalnıyoruz şuan 5dk bir net kesiliyor bu problemi uzun zamandır ilk defa yaşıyoruz sorun telekomdan kaynaklanıyor. Telekomu ara sana büyük ihtimalle hattın çok yüklenme oldu diyeceklerdir bana öyle dediler. Herneyse telekomu bir ara yardımcı olsunlar... Derim ben...

Dün Beyoğlu telekoma gittim ve teknik bilgi alabileceğim birileriyle konuştum. Adamlar VDSL2 uygulaması için deneme yapıldığını ve bazı hatların bakır kablolarının değiştirildiğini yada kontrol edildiğini söyledi. Bu süreç biraz daha uzayabilir dediler. Şu an için büyük şehirlerde bu bağlantı sorunu olacakmış.

Birde NOD32 Smart Security gerçekten interneti yavaşlatıyor. Ben bir iki ayarla NODu ekarte ettim, eğer nod kullanıyorsanız makinalarda ayarlar konusunda yardımcı olabilirim.

Başlığıda düzenlerseniz konuyu çöpe taşımak zorunda kalmam!

Dün Beyoğlu telekoma gittim ve teknik bilgi alabileceğim birileriyle konuştum. Adamlar VDSL2 uygulaması için deneme yapıldığını ve bazı hatların bakır kablolarının değiştirildiğini yada kontrol edildiğini söyledi. Bu süreç biraz daha uzayabilir dediler. Şu an için büyük şehirlerde bu bağlantı sorunu olacakmış.

Birde NOD32 Smart Security gerçekten interneti yavaşlatıyor. Ben bir iki ayarla NODu ekarte ettim, eğer nod kullanıyorsanız makinalarda ayarlar konusunda yardımcı olabilirim.

Başlığıda düzenlerseniz konuyu çöpe taşımak zorunda kalmam!

bilmiyorum ama kendi evimde hiçbir sorun yok düzgünce giriyor yaa 2 haftadır bu sorun var msnye de girmiyor modemi kapatıp açtınmı giriyor bide adsl speed test yapıyorum normal hızını veriyor. ama sitelere girerken felaket yawaş evde de aynı hızı kulanıom süper hızlı benim evle internet cafe arasında 3 bina var. yani böle türktelekomda bi sorun olabilirmi yani olsada anlamıyorum adsl speed testte 4 mgbit tam olarak gösteriyor. Boşu boşunada modem satın almak istemiyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...