Jump to content

Compaq Armada E500 Bios Hakkında.

kensopoy

Recommended Posts

Arkadaşlar Compaq Armada e500 laptop var bilgisayarı açıyorum. (cd-rom çalışmıyor) bios'a girmek için bir fonksiyon yok! del, f2, f10, f12,f11 gibi şeyler gelmiyor bütün klavye fonksiyonlarını denedim ama nafile usb klavye taktım yok. fakat başlangıç disketi takıyorum bu seferde power-on password geliyorben şifre koymamıştm şimdi şifre istiyor ve windowsta göçtü ne yapıcam bilmemiyorum anlamadım gitti. yardımlarınızı bekliyorum.

BIOS Ların Standart Şifreleri Oluyor Senin BIOS un Ney İse Onun Standart Şifresini Bulup Girmeyi Deneyebilirsin.

initalizing intel boot agent versiyon 2.6 yazıyor sonra copyriht © falan çıkıyor ondan sonra en sol üst köşede imleç yanıp sönüyor öyle dakıkalarca bekliyor öyle win98 boot disket takıyoum bu seferde password istiyor power-on password. sebebi ne olabilir?

Başka Bir Forumda Bir Arkadaşımızın Yazdığı Mesaj Belki Yararlı Olur.

bilgisayarın açılışında ______initializing intel boot agent version (build 4.2)______ diye bi yazı çıkıyo[/CODE]

[/center]

[CODE]Bu uyarının nedeni bilgisayarınızdaki intel marka ethernet kartının biosudur. Daha önce bu uyarıyı görmeme nedeniniz ethernet kartını yeni takmış olmanız ya da daha önce dikkat etmemiş olmanız olabilir. Ethernet kartının açılış ayarları setup menüsünden ayarlanabilir. Ekrana sözünü ettiğiniz yazı geldiğinde Ctrl + S tuşlarına basarak ethernet kartının setup ayarlarına girebilirsiniz. Konu ile ilgili olarak[/CODE]

[/b][/center]

[center]

[CODE]http://www.intel.com/support/network/adapter/pro100/sb/cs-008491.htm[/CODE]

[/center]

Denermisin

BIOS ayarlarına girmek için bilgisayar tamamen kapalı iken açıp (cold boot) sağ üstte kısa bir süre için yanıp sönecek olan beyaz kutu görüntülendiğinde F10'a basmak gerekiyor.[/CODE]

[/center]

Denermisin BIOS ayarlarına girmek için bilgisayar tamamen kapalı iken açıp (cold boot) sağ üstte kısa bir süre için yanıp sönecek olan beyaz kutu görüntülendiğinde F10'a basmak gerekiyor.

---------------------

malesef laptobu parçaladım. ve topluyamıyorum sonu çöp olucak ;)

• 4 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...