Jump to content

Ağ Kurulumu Nasıl Yapılır

kurt61

Recommended Posts

ağ bağlantılarım a sol menuden ağ bağlantılarını görüntüle ye tıkla sağ tarafta yerel ağ bağlantısı görürsen etherneti yüklemişsindir eğer yerel ağ bağlantısı diye bişi yoksa bomboşsa yüklenmemiş demektir.

Ağ kurulumu derken tam olarak ne demek istiyosun belli bir ağa mı bağlanmak istiyosun _?? örneğin bi cafedeki bilgisayarlardan birine format atarsan ve o ağa girmek istersen yapman gerekeni anlatayım istersen..

en kısa yol ;)

bilgisayarıma sağ tıkla özellikler de

bilgisayar adı sekmesine tıkla

60389658jo3.jpg

sonra değşstire tıkla ve grup adını yaz hepsine tamam de bilgisayarı yeniden başlat ağa katılmış olursun yada bir ağ kurmuş olursun

64469834wa3.jpg

ev ağı kurup internete bağlanmak istiyorum

öyle yazıosunki sana cevap vermek mümkün değil detaylarıyla anlatsan yapmak istediğini elinde olan malzemeleri ve ne yapmak istediğini mantık yürütebilceğimiz şekilde yazarmısın ?

şimdi senin evde 2 tane bilgisayar yok değilmi? kendi bilgisayarına format atıcaksın ve sonra ağ bağlantımı nasıl kurarım ve internete girerim diyorsun formatını attıktan sonra bilgisayarım a sağ tıklayıp yönet e girip oradanda aygıt yöneticisine gireceksin orada sarı yazılarla driverleri yüklenmeyen donanımları görüceksin eğer orada Ethernet denetleyicisi ağ bağdaştırıcısı gibi birşey görürsen ve sende driver cd si var driver cd ni tak karşına muhtemelen bi autorun ekranı gelicek autorun ekranında sana zaten bilgisayarında yüklü olmayan driverleri göstericek sende tek tek kurucaksın senin ethernet driverin ya Chipset driver in içinde olur yada ethernet diye yazar yüklemeni yapıcaksın sonra ağ bağlantılarıma girip yerel ağ bağlantısını görürsen olmuş demektir .

evet tam dedğin gibi oluyor ama bende driver cd si yok nerden bulabilirim varsa koyabilirmisin

anakartın modeline bakarak kendi sitesinden indirebilirsin yada bize yazarsın anakart modelini ona göre driver download adresini veririz anakart modeline nasıl bakıcam dersen ya everest yazılımı ile bak yada başlat > çalıştır a dxdiag yazarak entarla karşına çıkan ekran sistem modeli: yazar onun yanında yazan anakartının modelidir

• 11 ay sonra...

Aynı sorunu ben de yaşadığım için yeni konu açmayayım dedim. PC'ye format atıp XP'yi kurdum. Ancak "Ağ Bağlantılarım" a girip "Ağ bağlantılarını görüntüle" diyince hiçbir şey görünmüyor. Haliyle internete giremiyorum.

Önce driver sorununa baktım. Ethernet driverlarını yükledim. Ancak sorunum halen devam ediyor. Ne yapmalıyım?

Aynı sorunu ben de yaşadığım için yeni konu açmayayım dedim. PC'ye format atıp XP'yi kurdum. Ancak "Ağ Bağlantılarım" a girip "Ağ bağlantılarını görüntüle" diyince hiçbir şey görünmüyor. Haliyle internete giremiyorum.

Önce driver sorununa baktım. Ethernet driverlarını yükledim. Ancak sorunum halen devam ediyor. Ne yapmalıyım?

T.servis cagır yada bilgisayarcıya ******ür:D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...