Jump to content

Dizüstü Ekranı Simsiyah Kalıyor..!

basket

Recommended Posts

arkadaşlar elimde dell inspiron 1501 marka bir laptop var açtığım zaman ekrana bilgisayar tanıtımı falan geliyor ama işletim sistemine yada driverların yada onun gibi şu açılışta yukarıdan aşağı akan kelimeler varya oraya gelmeden simsiyah kalıyor f2 ye basıp biosu f12 ye basıp boot ekranını çalıştırın uyarısını da alıyorum ve açabiliyorum açtıktan sonra cd den boot edip format atayım deyip tnc cd si taktım 3 e basıp kur dedim kur bileşenleri yapılandırıyor dedi 10 sn çalışıp durdu dvd sürücü sebebi acaba ram midir ekran kartı mıdır dvd sürücü müdür yada nedir çözümü var mıdır teknk servise mi gitmelidir yardımcı olursanız müteşekkir olurum..

Benimde DELL İnspron 6000 leptopum var işlemci fazla ısınınca ekran renga renk oluyor sana tavsiyem fan çıkşlarını hava üflyen bişeyle temizlemen ve bilgisayarını 8 saatten fazla kullanmaman,Bunları yaparsan olumlu sonuc alacağına eminim eee artık geri kalanları yapmak sana kalmış.

Biosu sitesinden bir update edin. Ondan sonra aynı sorun devam ediyorsa yazın. Birde iyi çeken bir süpürge ile sağlam bir temizleyin laptopunuzu.

güncelleme işini nasıl ve nerden yapıcam açılmayan bilgisayarı nası güncelleyecem indirip cd ye çektikten sonra bilgisayara takıp mı güncelleyecem yoksa laptopu başka bir bilgisayara bağlayıp mı güncelleyecem nasıl yapacağım konusunda yardımcı olursan sevinirim.

güncelleme işini nasıl ve nerden yapıcam açılmayan bilgisayarı nası güncelleyecem indirip cd ye çektikten sonra bilgisayara takıp mı güncelleyecem yoksa laptopu başka bir bilgisayara bağlayıp mı güncelleyecem nasıl yapacağım konusunda yardımcı olursan sevinirim.

arkadaşım sefvis vardı burda ona ******ürdüm harddisk bitmiş sanırım artık teknik servis yolu göründü bize :D

Fan çıkışını temizleyin en başta.

Bir de standart Windows XP CD'si ile kurmayı deneyin.

Modifiyeli cdler bazen sorun çıkartıyor, SATA sürücüler çakışıyor yapılandırma sizin sisteminizde uyumlu olmayabilir.

Standart XP ile kuramazsanız direkt servise gönderin garanti kapsamı içerisinde ise. Fazla kurcalamadan. Ne gerekiyorsa yapsınlar, parça mı değiştirecekleri, komple yenisini mi verecekler artık neyse. Yeterki sağını solunu açıp servisin "Kullanıcı Hatası/ Garanti kapsamı dışı" tarzı bir geri bildirim oluşturacak bişey yapmayın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...