Jump to content

Seagate Disc Wizard 10.45.06

Kaizen07

Recommended Posts

Seagate Disc Wizard 10.45.06

DiscWizardSE.jpg

Hard Disk inizde zaman içinde meydana gelen problemler için Seagate firması tarafından çıkarılan ve her marka Hard Disk için kullanabilen bir programdır.HD niz kafa vuruyorsa veya bad sector leriniz varsa, HD nizin boyutu olması gerekenden çok daha az görünüyorsa, çözüm bu program. Öldüdenilen HD leri bile yeniden canlandırabilir. HD nizdeki byteları sayar ve hepsini baştan yazar.Dikkat edeceğiniz nokta HD nize bunu yaptıktan veri kurtarma şansınızın olmamasıdır.İşlem süresi HD nizin boyutuna göre değişir. Her 10 GB için 1 saat olarak düşünebilirsiniz.

11lm0hu.gif

downloadmn2.png

104 MB ENG

http://www.seagate.com/support/discwizard/DiscWizardSetup.en.exe[/CODE]

Hangi versiyonu kullanırsanız kullanın (CD Tercihimdir), bilgisayarınızı yeniden başlatın, disket yada cd yi takın (bios tan first boot u cd olarak ayarlayın) ve sıfırlamak istediğiniz HD yi seçin. Sonrada ister uyuyun ister gezmeye çıkın çünkü epey zaman alıyor

İlk önceki verilen link 4 küsur megabayt'tı; şimdi 104 küsur :D iso formatındaydı ilk verilen, şimdi exe... Ayrıca sistemde en az bir adet Seagate ya da Maxtor marka hard disk bulunması gerektiğini söyleyip çalışmayı reddediyor...

Hadi dedim şu 4.7 MB'lık daha önce iso formatında verilen dosyayı bulayım.Buldum; boot ettim bir de ne göreyim, yaptığı şey "zero-fill drive" denen bilgileri tamamen silme mantığı... Arızalı hard diski falan tamir ettiği yok yani; fasa fiso. Hiren's Boot CD'de çok daha iyi araçlar mevcut. İnanmayan ya da isteyen olursa koyayım iso'sunu buraya.

Yine de teşkkürler, emek sarfetmişsiniz, uğraşmışsınız...

İlk önceki verilen link 4 küsur megabayt'tı; şimdi 104 küsur :D iso formatındaydı ilk verilen, şimdi exe... Ayrıca sistemde en az bir adet Seagate ya da Maxtor marka hard disk bulunması gerektiğini söyleyip çalışmayı reddediyor...

Hadi dedim şu 4.7 MB'lık daha önce iso formatında verilen dosyayı bulayım.Buldum; boot ettim bir de ne göreyim, yaptığı şey "zero-fill drive" denen bilgileri tamamen silme mantığı... Arızalı hard diski falan tamir ettiği yok yani; fasa fiso. Hiren's Boot CD'de çok daha iyi araçlar mevcut. İnanmayan ya da isteyen olursa koyayım iso'sunu buraya.

Yine de teşkkürler, emek sarfetmişsiniz, uğraşmışsınız...

Kullandınız mı programı Seagate in en çok tutulan programı bu ,forumun başlığını dikkatli okumadınız sanırım çöpe atılacak kullanılamayacak harddiskleri içindeki tüm bilgileri silip ve hasarlı kısımları onarıp eskisinden daha iyi bir duruma getiriyor.Ben Hirenboot la Seagate i kıyaslamam ikiside bam başka programlar.Bu Wolksvagen araba ile Bmc kamyonu karsılastıırmak gibi bişey.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...