Jump to content

Wİndows Xp Profeyonel Sp3 Ghost

Recommended Posts

arkadaşın bahsettiği ghost olayını bir kaç ay önce bir teknik serviste gördüm.teknik servis teki şahıs pcyi flash diskten başlattıkttan sonra ghostu açıp image ı yüklüyordu herşeyiyle 10 dakkada hazırdı bilgisayar.hepsine olduğunu söyledi "biri oturmuş yapmış,bende kullanıyorum helal olsun" falan diyede muhabbet geçti hatta böyle birşey var yani ama ben çok kez aramama rağmen nette böyle birşey bulamadım.

• 4 hafta sonra ...
Arkadaşlar konuyu baştan sona okudum.gerçekten çok heyecanlandım.Sanırım şuanda tek problem alınan imajın farklı anakart ve donanımlarda driver probleminden dolayı çalışmayacak olması.Ben buna çare buldum gibi.

DENEDİM OLDU. ( 5 farklı sistemde kurulum yaptım hazır imajla sorunsuz.)bu rakam her geçen gün de artacak ve ben buraya son durumu sürekli bildireceğim.

NASIL YAPTIM.

Bilgisayarın bios una girerek ses usb onboard lan gibi bulabildiğim tüm donanımları DİSABLE ettim.Zaten p4 bir sistemdi ve sadece ekran kartı kaldı disable etmediğim.Bu şekilde xp yi kurdum.Ardından disable ettiğim donanımları istemeyen tüm gerekli programları yükledim ve İMAJ ını aldım.Bunu hangi pc ye attıysam (şimdilik) şakır şakır çalıştı ve direk yeni donanım bulundu muhabbetine girerek yüklediğim pc nin donanımlarını buldu ve sadece driver yüklememi istedi.

hepsi bu kadar.Kurulan pc lerde sadece ekran kartı farklı oluyor ve sanki driverini kaldırmadan ekran kartı takmışız gibi problem yaratmadan driver istiyor.

AKIL AKILDAN ÜSTÜNDÜR.

Bu benim bulduğum ve denediğim bir yöntem.Umarım burda prof arkadaşlara ışık tutar ve buradan bu topiğin altında sorunsuz bir imaj oluşturulur.Saygılarımla Aycan (Denizli)

Ekran kartını çıkartsan o şekil olamazmı acaba.Dediğin mantıklı sonuçta tüm donanımlar disable olduğu zaman çalışabilir.Ancak bu kezde başka pc de bi dünya driver isteyecektir imaja bi şekilde driverlerı da entegre etsek çok iyi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...