Jump to content

üçümcü Hardiski Nasıl Bağlarım?

exitly

Recommended Posts

arkadaşlar benim anakartda iki ide girişi var birine hardiski diğerinede dvdromları bağladım yani bir girişte iki dvdrom var diğerindede iki hardisk var ben üçüncüsünü bağlamak istiyorum yer yok diğer hardiskleri master ve slave olarak bağladım zaten ide kablolarıda iki girişli yani iki hardisk bağlanabiliyor bapmam lazım ek bir kablo filanmı var üçüncü hardiski bağlamak için?...

not:büyük bi hardisk al demeyin elimde büyük üçüncü boş bir hardisk var onu kullanmak istiyorum...

yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla...

eger hdd leri bağladığın slotta 2 tane hdd varsa master - slave yaptıysan 3 takamassın. mecburen harici kutuya koyup usb olarak kullanabilirsin veya sata destekli anakart ise sata hdd takabilirsin en mantıklı çözüm bunlar :)

arkadaşlar ide hardisk usbden bağlanabiliyormu? bunun için ne almam lazım ve fiayatı ne kadardır tahmini?eğer usbeden bağlanıyorsa çok iyi olur bende eski kullandığım pclerin hardiskleri var yani 4 tane filan onlarıda bağlarım ve verilerimi çantada taşıyabilirim o zaman bunun için ne yapmam lazım?

----------------------------

edit bunları buldum:..

SL-IDE02_B.jpg

Özellikler

-Kullanım yerleri

- 2,5" ve 3,5" Hard diski, cd-rom, dvd-rom, cd-rw, combo cihazlar, dvd-rw'yi

USB 2.0 arabirimle bilgisayara bağlamak için kullanılır.

-Özellikleri

- USB 2.0 480m veri aktarım hızını destekler ve 52x cdrom okuyabilir.

Harici güç kaynağı AC90v-264v,47-63hz'e uygulanabilir.

- Paket içinden;

*USB to IDE kablo 1 adet

*AC Gücü

*Sürücü CD'si (win98 için gereklidir, winxp,me,2000,2003 için sürücü yüklemenize gerek yoktur.)

*Kullanım Kılavuzu

---------------------

birde bu var...

entirecord.jpg

sanırım en üsteki ile yapıcam bunu hardisk kutusu alıcam ...20 ytl gibi bişey heralde

arkadaşlar ide hardisk usbden bağlanabiliyormu? bunun için ne almam lazım ve fiayatı ne kadardır tahmini?eğer usbeden bağlanıyorsa çok iyi olur bende eski kullandığım pclerin hardiskleri var yani 4 tane filan onlarıda bağlarım ve verilerimi çantada taşıyabilirim o zaman bunun için ne yapmam lazım?

Ide /Sata Usb adaptör diye geçer nette arattırırsan bulursun rahatça hdd yi ona takarsın power kablosuda war ayrıca ordan elektriği alıyor. usb yi de kasaya bağlıyorsun normal disk gibi okuyor.!

en fasla 25-30 ytl belki daha düşükleride wardır.!

bu usb olayını aklıma sokmanız güzel oldu bende baya harddisk vardı şimdi ps2 mede usbden hardisk bağlıcam çok iyi oldu bu hepinize teşekkürler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...