Jump to content

Vcd Oluşturamıyorum.

gazibozkurt

Recommended Posts

Video nero(diğer programlarlada denedim) ile Mpeg formatında yazdırıyorum.yazım işlemi bittikten sonra Cd'yi takınca Cd'deki boyutu bu şekilde gözüküyor.

34465814nd9.jpg

Cd'nin içini açtığım zaman normal boyutu gözüküyor

86635757dz5.jpg

Acaba sistemdenmi kaynaklanıyor diye 3 Tane bilgisayarda denedim yine aynı.

Bu konuda tecrübeli ağabeylerden yardım bekliyorum.

çok enteresan bi durum ki çok.

1- öncelikle donanımsal bi hata olmadığı sonucuna yakınız, çünki 3 tane bilgisayarda denedim diyorsun (eğer aynı cd yazıcıyı kullanmadıysan :whistle: )

2- yazılım hatası olma ihtimalide düşük, çünki 4 deyişik programdan bahsediyorsun, bu arada 3 bilgisayardada aynı programlar mı var. yani aynı kurulum paketleriylemi kuruldular ? bunu cevabı evet ise ki öle olma ihtimali yüksek, başka bitane nero bul öyle dene.

3- yazdırdığın cdleri cd okuyucuda denedinmi? :whistle:

4- sistemdeki codec leri kontrol et "k-lite codec pack" ın son sürümünü sisteme yükle. bunu neden öneriyorum neronun mpeg decoderinin lisansı bitmiş olabilir. eğer key eklemeyi biliyorsan al sana activasyon keyi : 1E14-AA00-1911-0000-8950-4551-C2A3 bunu zor bulursun benden sana kıyak :D buda mpeg2-dvd decoder plugin keyi : 1A4C-0800-0000-1278-3505-3952 bunları ekle nero control center ile ekleye bilirsin.

5- yaptığın slaytı avi olarak kaydet ve total video converter veya imtoo mpeg encoder gibi yazılımlarla mpeg veya avi formatına çevir ve tekrar nero buning room u aç vidyo cd yi seç dönüştürdüğün dosyayı ekle, nero onu vcd formatına çevirene kadar bekle yazım işlemi otomatik başlar.

6 - bu dediklerimi dene özellikle 5. maddeyi adım adım takip et.

7 - olmazsa bilgisayarı kaldır çöpe at :whistle::D

Bana bir fikir verebilecek bir yokmu Çok zor durumdayım

pardon sorunlar değişik bu konuda bilgim yok...hiç yazmasa bişeyler söylerdim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...