Jump to content

En Hızlı Forum Sitesini Nasıl Yapabilirim?

exitly

Recommended Posts

arkadaşlar ben çok hızlı bir şekilde belli konularda forum sitesi yapmak istiyorum..bunu yapabilceğim bir site veya yol varmı?birde direk ismimle yanında başka site adı olmadan yapabilirmiyim_?

örneğin:www.isim.tnctr.com gibi değilde direk www.isim.com gibi bir forum sitesi yapabilirmiyim?bunun için ne yapmam lazım ve bu sitede bazı şeyler yayınlasam örneğin çok zor bulunan bir kaç film gibi bişeyler yayınlasam yahoovideo veya googlevideo gibi sitelere upload edip yayınlasam herhangi bir sorun olurmu?bunuda söylerseniz sevinirim...kısaca bir site yapmak istiyorum basit bişey olcak ücretsiz bunu yapmam mümkünmü?googledede yayınlatmak istiyorum...veya illa programlar gerektiricekse ve programlar profesyonel bilgi gerektirsede siz programları yazın gerisini bana bırakın sadece hangi programları veya siteleri kullanmam lazım ama ücretsiz olmalı öyle para verip yer filan almak istemiyorum...program ismide yazabilirsiniz...

1- Konuyu doğru yere aç.

2- Kendine bir domain (site ismi) ve bir de host (web alanı) al. (15 liraya yıllık halletmş olursun.)

3- Bir forum sistemi indir dosyaları sunucuya at. İnstall et. Bu kadar :)

1- cevab için teşekkürler

2-konuyu doğru yere açtım bir öneri aradığımdan buraya açtım direk sorabilirdimde o zaman webmaster veya o tarz bir bölüme açardım ama ben öneri olduğundan buraya açtım bana göre doğru sana göre yanlış..

3-yukardada dediğim gibi ücretsiz yapmam lazım bunun herhangi bir yolu yokmu?

Hem Ücretsiz Hemde www.ismim.com Olmaz..

www.ismim.com Domaindir, Birde Bilgilerin Tutulacağı Azda Olsa Bir Bölüm gerek Onada Host Deriz..

Ücretsiz, 2 dk da Oluşturacağın Forum Sistemleri Zibil Gibi, Googleye free form, ücretisiz forum sitesi vb... yaz Birçok Site Gelir, Ama Bunlarda ismin.tnctr.com veya tnctr.com/ismin vb.. şekillerde olur, ama bunlarada güven olmaz, bugün var yarın yok.. Artı %100 müdahale yapamaz, istediğiniz gibi düzenleyip değiştiremezsiniz. Artı Sağda Solda Kendi Reklamları Çıkar Gıcık Olursunuz.!

Ücretler Artık Çok Ucuz, www.ismin.com al, Rahat et :)

kesinlikle önce parasını vermen lazım:)

daha sonra vbulletin,ipb,mybb yada phpBB sistemi kur eğer hız istiyorsan phpBB bnm favorim..

daha sonra mecbur bazı eklentiler kurucan gsl olması icin elinden gelen kadarıyla az kurmaya fln yani bazı forumlarda çok saçma eklentiler var bunlar olmamalı mysql ' e fasla sql sorgusu girdirmemeye bak yani..

arkadaşlar dedikleriniz heralde doğrudur ama şöyle bir kaç şey duydum bu siteden indirdiğimiz dosyalarla bir forum tabanı oluşturuluyor sonra ücretsiz hosting sağlayan sitelerden örnek verilenlere göre

Please register to see this content.
gibi bir siteden bedava hosting alıyormuşuz sonra bu siteyi kurunca örnek siteadı.awardspace.com/ gibi oluyormuş sonrada Bedava Domain siteleriyle site adı kısaltılabiliyormuş yani bu sadece yönlendirme yapıyormuş örneğin www.siteadı.tk gibi girince direk site açılıyormuş bu olay sanırım doğru aslında ben bu dediklerimi

http://www.bedavasiteyapmak.com/websitesiyapmak/forumsitesi.html[/CODE]

adresinden okudum sanırım bu şey doğru dediğim gibi adımla ücretsiz site oluşturuluyor tamam uzantısı com veya net olmuyor ama sonuçta isim adım haricinde bişey yazmıyor bu doğrumu?

bedava forum sitesi... Tutupta bu forum sitesinde paylaşım yapılmaz heralde.. Benim bir arkadaşımın daha vardı. Her seferinde söylüyordu paylaşım yap diye.. Ayıp olmasın diye paylaşım yaptık.. 3000 konu falan oldu adamla siteyi sildiler..

Güvenli olmasını istiyorsan 17 lirayı gözden çıkart !

bedava forum sitesi... Tutupta bu forum sitesinde paylaşım yapılmaz heralde.. Benim bir arkadaşımın daha vardı. Her seferinde söylüyordu paylaşım yap diye.. Ayıp olmasın diye paylaşım yaptık.. 3000 konu falan oldu adamla siteyi sildiler..

Güvenli olmasını istiyorsan 17 lirayı gözden çıkart !

demek istediğini anladım teşekkürler..

vallaha bende açtım forum şuan 1300 dolayalarında payşaımımız var ankakusu ile ortagız çok ta güzel oldu forum önemli güvenlik avantajları veriyor açtıgımız site diyelim site hacklendi.ilk açtıgın şifreyi yazıp forumu tekrar alabiliyorsun.üstelik diger siteler gibi fazla reklam işide yok.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...