Jump to content

Bilgisayarım Windows Xp Yazısında Kitleniyor...

wolcano
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar benim sorunum vindows açılırken windows yasınına geldiğinde ekran + gidip gelen sayaç donuyor. reset attığımda gene aynı problemle karşılaşıyorum. ancak bilg. kapatıp fişini çekip 5 sn. bekledikten sonra taktığımda açılıyor. fakat kapattığımda yine aynı sorunla karşolaşıyorum. windows u yeniden kurdum olmadı. yeni cd den kurdum olmadı. nasıl halledebilirim bir fikri olan varmı. şimdiden teşekkürler.

Edited by wolcano

Sorunun büyük ihtimalle donanımsal.Sistemi tekrar kurmana rağmen sorun devam ediyormuş çünkü.Öncelikle ramleri kontrol et slotlarına oturmuşlar mı diye,ikinci olarak işlemci fanında sorun olabilir ve yine bir ihtimalle power supply yetmiyor olabilir.Sistem özelliklerini yazarsan daha net cevaplar alabilirsin.

Sorunun büyük ihtimalle donanımsal.Sistemi tekrar kurmana rağmen sorun devam ediyormuş çünkü.Öncelikle ramleri kontrol et slotlarına oturmuşlar mı diye,ikinci olarak işlemci fanında sorun olabilir ve yine bir ihtimalle power supply yetmiyor olabilir.Sistem özelliklerini yazarsan daha net cevaplar alabilirsin.

Microsoft Windows XP Professional

Version 2002

Service Pack 2002

NVIDIA GeForce 8500GT

AMD Athlon 64X2 Dual

Core Processor 4800+2.49 GHz 1,00 GB RAM

Microsoft Windows XP Professional

Version 2002

Service Pack 2002

NVIDIA GeForce 8500GT

AMD Athlon 64X2 Dual

Core Processor 4800+2.49 GHz 1,00 GB RAM

Tamam arkadasın sana banko diyorumkii ram'lerden kaynakLanıyor baska ram tak bak aynı hataya vermicek banko yha :lol:

baska bir ram takıcaksın eğer senin ram'ler garantiliyse garantiye gotur ama yok değilse yeni bir ram aL derim marka onemli değiL

Ramler Garantili Eğer kesin Ram danse problem değiştirmeli. Bilgisayar yeni çünkü.

bu tür sorunlar genelde işlemci fanından kaynaklaniyor sen kasanın kenar kapaklarını açç işlemci fanını el ile çevir eğer geç dönüyorsa yani ağpır çalişiyorsa bilki işlemci fanın arızalı denemekte fayda varr

işlemci fanına baktım gayet normal tertemiz dönüyor.

Ramler Garantili Eğer kesin Ram danse problem değiştirmeli. Bilgisayar yeni çünkü.

arkadasım bnim pc de sıfır daha yeni 8 ayLık aLLah bağışLasın aynı sorun bendede çıktı windows açılısında gidip gelen çizgi donuyor ve pc açılmıyordu baska bi arkinin pc sinin ram'lerini çıkardım kendimkini taktım baktım aynı hatayı vermiyor normaL oLArak çalısıyor ramLeri garantiye goturdum yenisiyLE değişTirdiLer

• 3 years yıl...