Jump to content

Xp Kurarken Bilgisayar Kapanıyor

alabora

Recommended Posts

bilgisayarıma xp kurarken belli bir süre sonra kapanıyor.farklı cdler denedim hepsinde de hemen hemen aynı yerde kapanıyor.ama pcyi normal çalıştırdığım zaman gayet normal çalışıyor neden olabilir...yardım ederseniz sevinirim

ram ları kontrol et derim yada hdd de bad sectör olabilir kolay gelsin

yok kardeş ramde sorun olsa pcde açılırken olsun açılınca olsun hata verir.Hdd bad sector olsa onuda açılışta yazar ama pc normal çalışıyor...yinede teşekkürler

bu arıza sebebi anakartda bulunan kondansatörlerden olabilir işlemcinin etrafında küçük yuvarlak tepelerinde çarpı vaya çizgi olan parçalara bak diyerlerine göre bazıları şişkinse ondan yapar

örnek :http://www.320volt.com/wp-content/uploads/2008/01/agp-kondansator.jpg

hocam, pc yi normal actıgında yaklasik 700 mb- 1gb lık bi dosyayı rar'dan cikarmayi dene..pc yine yeniden başlıyorsa yada kapanıyorsa eğer işlemciyi bi güzel temizle fanını falan değiştir kısaca soğutmayı iyi yap..

zaten rardan dosya çıkarırken hata veriyor rarlarda.şimdi anakartı çıkardım kasanın içinden öyle deniyorum kapanma olmadı ama ilk önce perfect xp ile denedim mavi ekran verdi xp lite ile sorun olmadı gibi c: sürücüsünü formatlayım bakalım devamında ne olcak...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...