Jump to content

Kur Bilgisayarınıza Takılı Sabit Disk Bulamadı

HoT_JaZz
 Share

Recommended Posts

arkadaşım dediğin herşey biosta ayarlıymış ayarlı olduğu halde xp ultimate 2009 yüklemeye çalıştım yükleme sırasında bilinmeyen disk diyor hepsine yüklenecek aygıt çıkmıyo :D yardım nolurr acill

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

arkadaşım dediğin herşey biosta ayarlıymış ayarlı olduğu halde xp ultimate 2009 yüklemeye çalıştım yükleme sırasında bilinmeyen disk diyor hepsine yüklenecek aygıt çıkmıyo :jump: yardım nolurr acill

Tam olarak ne demek istediğini anlamadım biraz daha açıklayıcı olurmusun?

yalnız bios ayarlarına qırdım fakat bende SATA ACHI MODE diye bı sey yq snn orada ayarladıqın bende yq anlayamadım

++

RESIMLERDE sondan 3. qostermıyor !

Lütfen Her Şeyden Önce Türkçe Sorununu Hallet Türkçeyi Katletme!!!

yalnız bios ayarlarına qırdım fakat bende SATA ACHI MODE diye bı sey yq snn orada ayarladıqın bende yq anlayamadım

++

RESIMLERDE sondan 3. qostermıyor !

CVP BEKLIYORUM HALEN ILGILENECEKMISIN

abicim bizler acemiyiz oralara nasıl giriyoz burdan tncsp3 indirmiştim ama aynı sorun kuramamıstım bizim anlayacağımız dilden anlatırsan cok memnun olurum

Bu sorun genelde laptop bilgisayarlarda karşımıza çıkar. aynı sorunu ben de yaşadım ve çözüm basit. laptoplarda Asus marka F3 serilerde garanti işe yarıyor anlatacağım yöntem ve oldukça basit. asus.com.tr ye girip download bölümünden marka ve model seçimlerini yapınca karşımıza küçük bir pencere çıkıyor. bu pencereden WinXP yi seçip search ı tıklıyoruz. sürücülerimiz görüntüleniyor. en baştaki bios utilities seçeneğine tıklayıp açılan sayfanın en başındaki asflash dosyasını indirip direk c diskine kopyalıyoruz. Pc yi yeniden başlatıp acele ederek f2 ye basılı tutuyoruz bios açılıyor.cdeki flash güncellemeyi advantec seçeneklerinden gösterdikten sonra pc kapanıyor. pc yi açıp bios a tekrar giriyoruz ve cdrom u başa alıp kaydedip çımkıyoruz. istediğin işletim sistemini kurabilmen için hiç bir engel kalmayacaktır. ve mutlu son..

PEKİ BUNLAR OLMAZSA BASKA BI CÖZUM YOLU WRMI?

Öncelikle caps lock u kapatmanı söylemiştim bunlar olmazsa diye birşey yok olması gerekiyor yada sen yapamıyorsun olmadı diyelim

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=58626[/CODE]

bu başlıkta raid entegreli xp var bunu dene[/b][/center]

• 4 hafta sonra ...

benim bios la aynı seninki @buferhn.

İDE seçeneğini RAİD ile değiştireceksin F10 a basacaksın!

daha önce bazı konularda yazdığım gibi,

xp yi kurduktan sonra bu seçeneği eski haline getirdiğinizde windows açılmıyor!

böyle kullanıldığında da kısa bir süre sonra mavi ekran hatası veriyor!

Edited by bjk_34

• 3 hafta sonra ...
benim bios la aynı seninki @buferhn.

İDE seçeneğini RAİD ile değiştireceksin F10 a basacaksın!

daha önce bazı konularda yazdığım gibi,

xp yi kurduktan sonra bu seçeneği eski haline getirdiğinizde windows açılmıyor!

böyle kullanıldığında da kısa bir süre sonra mavi ekran hatası veriyor!

arkadaşlar bende de aynı problem var..anakart msi 7255..hdd samsung sata..bios ayarlarında sadece ide ve raid seçeneği var..raid yaptım deniyorum ama öbür arkadaşın dediği gibi olursa..yani bunu sora ide ye çevirince pc açılmazsa ..ayrıca şunu belirteyim ben bu pc ye hiçbir bios ayarı ile oynamadan xp sp2 li başka normal sistemle oynanmamış bir xp yükledim onda sorun olmadı..ne diorsunuz buna..acil cook acil :|

• 1 ay sonra...
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...