Jump to content

Turkix İşletim Sistemi !

An1L

Recommended Posts

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

onemlı olan sıradısı olan bırseyeı kullanmak teknolujıdede boledır normalı begenmıyosan farklısnı yap bu ısler bole yuru ole senın cıkıp demenle vısta kullan lınux guzel deıl farklı bırseye alısmak ıcın once ondan yararlanman lazım bunun ıcınde saksıyı calıstırman gerek

linux denemek isteyene ubuntu tavsiye ederim. Hem kolay hem türkçe. Ben f klavye kullanıyorum onu bile kurulumda ayarlamak mümkün xp gibi yani. Birde 3d masa üstü özelliği var vista bile yanına yaklaşamaz video sitelerinde örnek videolar var izlemenizi tavsiye ederim

Bende kurup denemek istiyorum ama crysis falan tarzı büyük oyunlar linuxu destekliyor mu?.Ya da bazı programlarda destekleyip desteklememe problemi yaşayacak mıyız.. teşekkürler

türkix e artık destek verilmiyor !

türkix en son 2005 yılında 3.0 sürümü çıkarılmıştır ve yeni donanımların hiçbirini desteklememektedir !

türkix i hayata geçiren arkadaş türkix e destegini ve sitesinin faliyetlerini 2006 nın sonunda bitirmiştir !

şu an itibariyle PARDUS ulusal işletim sistemimiz vardır onuda orjinal sitesinden bulup indirebilirsiniz googleye pardus yazarsanız pardus.org.tr adresini görebilirsiniz.

peki pardus o kadar gelişmi mi diye sorarsanız evet çok gelişmiş bir sistemdir fakat windows un çalıştırdıgı oyunların hepsimni çalıştıramazsınız !

(bazı arkadaşlar çalışıyor demesin emulasyonları saymıyoruz)

pardus devletimizin destek vermesiyle ulusal işletim sistemimiz olmuştur !

tübitak qake geliştirmektedir ve bir çok linux dagıtımından kullanışlı ve kolaydır !

ana dili türkçe olmasıda artı yönlerindendir.

kullanımı ve paket kurulumları çook kolaydır

size bir kaç tane video ile göstermeye çalışayım bu arada bir de küçük tüyo vereyim VİSTA görünümünü linux camiasına borçludur !

bilenler bilir berly den önce compis fuzyon vardı ve compiz fuzyonda vista türü temalar ve grafikler mevcuttu ve henüz windows sistemlerde böyle bir görüntü veya görüntüleme programı yoktu hatırlarsanız.

neyse sözü uzatmayayım iyi eylenceler.

Şu ana kadar birçok Linux dağıtımın inceledim içlerinde en geniş desteğe sahip olan ve kullanışlı olan SuSElinux tu. PARALI bir sürümdür. Full sürümü çok kullanışlıdır. Novell şirketi tarafından yayınlanmaktadır. Enterprise sürümünü öneririm. Para vermek istemeyenler ise Mandriva çok iyidir. Bu iki sistemde KDE masaüstünü kullanıyor. Benim tercihim SuSELinux...

Turkix Linux

Sürüm : 10.0a

Boyut : 591 Mb

Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

Dil : Türkçe

İşletim Sistemi : Linux X11

Üretici Firma : Turkix

denedim ama inmiyor linkte bir sorun var adamlar 10.0 sürüme kadar yükseltmişler fakat link sorunlu biri ilgilene bilirmi şununla

alım bı denım kurarsam yenı ekran goruntulerını eklıcem bırde su exe lerı calıstırmayı becerecek bı babayıgıt cıksa turkıyeden wındows cope gıder ıste o zaman bırde herkes pardus delısı olmus kurdum msn dersenız acayıp bısı wınap yok amorok dıe bısı var nese pardus u kotulemek ıstemem ama pardus bu mantıkla gıderse kullanımı duser cunku benım gorusum wınamp tarzı msn tarzı programlar kullanması lazım buda bır umut mırc fılan calısıomus o yuzden ındırdım yoksa hıc elımı bıle surmuyom artık lınux e

arkadasim linux kendine has bir sistemdir. ozel programlari ve guncellemelir vardir. topluluk mantigi ile isler yurur. bi sorun oldugunda guncelleme icin aylarca beklemez, topluluga atacagin bir mesaj en gec 1 gun icin de cevap bulur... cozumune ulasirsin.

msn, winamp, net tarzi bir kullanim icin cok uygundur. son yapilan gelismeler ile daha da ozellik kazanmaktadir. pardus ise en kolay kullanimli olanidir...

linux uzerine yazmaya baslarsam, 2 saat susmam ama en onemli diyecegim sudur ki, mutlaka indirip deneyin. ama sisteminize kurmayin. gecis asamasinda iseniz en az 1 ay calisan cd ile test edip, programlari kavrayin ve oyle gecis yapiniz.

ikinci olarak da, linux ugras ister. ugrasmak ise yeni seylerin kesfetmenin mutlulugu ve ozgur yazilim mantigidir....

Tesekkurler, iyi gunler.

not: daha detayli bilgi icin pardus un sitesinde sunulan linuxa ilk adim gibi pdf lere goz atiniz...

o görüntüler çakma filan değil çok güzel görünümü çalışması var ama doğru bunun geliştirilmesi durduruldu ve cd'den çalışıyor sadece kurulumda hatası var yani sadece cd ile çalışıyor ama o resimler çakma değil orjinal resimleri bilmeden araştırmadan denemeden kimseyi karalama hakkınız yok iftira günahtır

arkadaşlar, tubitak tarafından geliştirilen ve sürekli güncellenen Linux dağıtımımız olan PARDUS u deneyin bence, Pardus da kullanımı en kolay linux dağıtımından birisidir aynı zamanda windowsda olmayan linuxun gücüde var tabi, geliştiricileri türkiyedeki arkadaşlar, ve bir problem yaşadığınızda forumundan çok hızlı destek alabiliyorsunuz,

bu işletim sistemini torrentden indirmek istiyenler olursa diye torrent şeklindede koyuyorum....

Turkix İsletim Sistemi

http://rapidshare.com/files/152912561/turkix-10-0a.iso.torrent.html[/CODE]

ben indirdim sistem ingilizce ama içerisinde bir dosyadaha var masa üstünde yani cd romdan çalışan sürümün içine kurularak çalışan sürümü paket halinde koymuşlar o paketi kurarsanız türkçe oluyor sistem ama onun dısında ingilizce olarak kalıyor

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

öncelikle tşk ederım arkadaşım bence en guzel paylaşımların başında geliyo

indirecem eğer gerçekten verım alırsam butun cafeye kuracam artık turklerın

işletım sıstemıne geçme vakti gelmiştir tum oyunları desteklıyormu sorusuna cvp

lütfen ALLAH razı olsun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...