Jump to content

Msı Anakartta Realtek Hd Driver Sorunu

denizz74

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar,anakartım yanınca msı 945p neo2 anakart aldım.kutusunda ve kitapçığında 7.1 hd audio yazıyor fakat bildiğim ve bilmediğim herşeyi denedim.fakat yükleyemedim.güncelleme de yaptım olmadı bu tarz sorun yaşayıp çözen arkadaşlar var ise yardımcı olmalarını isterim.bu arada işletim sistemim tnc xp driver zaten otomatik kuruluyor kaldırdım fakat hd driverı kabul etmedi...

MiqRop arkadaşın dediği doğru yalnız herzaman nahlet olasıca cd ler tam anlamı ile kurulmayabiliyor.eksik bir dosya olunca da ses yüklenmeye biliyor.özellikle modifiye bir işletim sistemi kullanıyorsan birde normal modifiye edilmemişini kullanmayı dene.

MiqRop arkadaşın dediği doğru yalnız herzaman nahlet olasıca cd ler tam anlamı ile kurulmayabiliyor.eksik bir dosya olunca da ses yüklenmeye biliyor.özellikle modifiye bir işletim sistemi kullanıyorsan birde normal modifiye edilmemişini kullanmayı dene.

dostum sorunun dediğin gibi realtek hihg definition audio driver ile ilgili ise bu dosya senin işini görecek ama :

-önce denetim masasında realtek e ait programları ve driver için gereken güncellemeleri kaldırmalısın

-aygıt yöneticisinden de yüklediklerini sil

Please register to see this content.

NOT:Kurulum esnasında ekrana gelen serfitika ile ilgili uyarıya hiç bişi tıklamayın.Yani ellemeyin kendisi otomatik aradığını bulup kurucak.En son kesinlikle restart.

Ses driver'ını kaldırdıktan sonra denetim masasından High Definition Audio Driver Package' yi de bi kaldır daha sonra kurmayı dene.

bahsettiğin driver yok diğer arkadaşların dediğinide yaptım olmadı.zaten sesi alıyorum.ama ac97 audio olarak kuruluyor.hd olarak kuramıyorum benim asıl sorunum bu.kutuda opsiyonel olarak kyrabileceğimi yazmış ve her iki yazılımıda vermiş ama olmuyor ilginiz için teşekkür ederim ne yapalım böyle kullanacağız herhalde..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...