Jump to content

Katılımsız Driverpack Kurdurma

morning
 Share

Recommended Posts

aynen kopyalıyorum:)

merhaba morning kolay gelsin bu konuda anlamadığım birşey var arkadaşım 7z zipli dosyaları klasöre atın demişsin ben nvidia geforce 8400 gs ekran kartı kullanıyorum bahsetmiş olduğun hangi zipli dosyaları indirmem gerek linklere baktım ama bir çok yükleme dosyası vardı aklım karıştı :) sana zahmet olmazsa ekran kartımın modelini söyledim benim için bulablirmisin ? saygılar kolay gelsin

Edit:

mesajı silmeden düzenlemek istedim belki buna benzer sorusu olan ark. olabilir

baya uğraştım ve böyle bir görüntü çıktı :) sizin için basit benim için önemli bir soru olacak ltf yardımcı olun diyelimki nlite programıyla entegre yapmak istiyorum yapabilirmiyim ? olursada bu dosyaların hepsini birdenmi secmem lazım yoksa sadece DP_Instal_Tool.cmd dosyası yeterlimi ?

adszvi0.jpg

Edited by G3n3tiG

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aynen kopyalıyorum:)

merhaba morning kolay gelsin bu konuda anlamadığım birşey var arkadaşım 7z zipli dosyaları klasöre atın demişsin ben nvidia geforce 8400 gs ekran kartı kullanıyorum bahsetmiş olduğun hangi zipli dosyaları indirmem gerek linklere baktım ama bir çok yükleme dosyası vardı aklım karıştı :) sana zahmet olmazsa ekran kartımın modelini söyledim benim için bulablirmisin ? saygılar kolay gelsin

Edit:

mesajı silmeden düzenlemek istedim belki buna benzer sorusu olan ark. olabilir

baya uğraştım ve böyle bir görüntü çıktı :) sizin için basit benim için önemli bir soru olacak ltf yardımcı olun diyelimki nlite programıyla entegre yapmak istiyorum yapabilirmiyim ? olursada bu dosyaların hepsini birdenmi secmem lazım yoksa sadece DP_Instal_Tool.cmd dosyası yeterlimi ?

adszvi0.jpg

İlk linkten İndirdiğiniz 7z dosyalarını Programın DriverPacks klasörüne,

ikinci linkten İndirdiğiniz 7z dosyalarını Programın 3rd Party DriverPacks klasörüne atacaksınız.

Ayrıca bunları nLite ile entegre edemezsiniz.XP CD'sine eklemek için aşağıdaki anlatıma bkz:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=50786[/CODE]

cmd dosyasına çalışması için biz mi yol verecez kendi mi çalışacak ?

CMD dosyası kendi kendine çalışmaz.Çift tıklayacaksın.

aklıma takıldı sadece ses kartı ekran kartı falan mi var neden camera vb. bi kac driver çeşidi yok

Aşağıdan indirebilirsiniz demiştim ama konuyu tam olarak okuyan yok ki.

[CODE]http://forum.driverpacks.net/viewforum.php?id=13[/CODE]

İlk linkten İndirdiğiniz 7z dosyalarını Programın DriverPacks klasörüne,

ikinci linkten İndirdiğiniz 7z dosyalarını Programın 3rd Party DriverPacks klasörüne atacaksınız.

Ayrıca bunları nLite ile entegre edemezsiniz.XP CD'sine eklemek için aşağıdaki anlatıma bkz:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=50786[/CODE]

CMD dosyası kendi kendine çalışmaz.Çift tıklayacaksın.

Aşağıdan indirebilirsiniz demiştim ama konuyu tam olarak okuyan yok ki.

[CODE]http://forum.driverpacks.net/viewforum.php?id=13[/CODE]

ben xp kurulumda otomatik kurulsun demiştim de onu nasıl yapabilirim yani

• 3 ay sonra...

Driverpacks ,driverpacks arka planı değiştirme ,driver yüklenirken arka plan resmini değiştirme vs.. şeklinde çok aradım sayfaları bayağı dolastım bulamadım.En son bu sayfaya rastladım ve sıkıldım arastırmaktan belki yazarsam yardımcı olabilecek arkadas olur diye bir sorayım dedim.

Ya sen şu sabit konuyu okumadın mı acaba? Bu soru 20 kere soruldu el insaf artık yav.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=79080[/CODE]

Türkçe arat,Türkçe! Driver değil sürücü diye aratsan şak diye bulacaksın.

(Sürücü Yükleme Ekranını Özelleştirelim konusu)

• 4 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra...

Ben şunu sormak istiyorum arkadaşlar

Şimdi söyleniyor ki bu driver paketleri 200 ila 300 mb arasında yer kaplıyor . Benim xp şuan 540 mb falan bazı gereksiz bileşenleri kaldırdım o halde iken bu kadar yer kaplıyor bu driverları entegre edince 800 mb yi falan bulacak ben bu sistemi tek cd haline nasıl getirecem ? Bir yöntemi var mı alan açmanın ?

Eklediğim bazı programları kaldırdım , sürücü bileşenlerinden bazılarını sildim , dillerin ve klavyelerin çoğusunu kaldırdım 698 e kadar düşürdüm :whistle:

Bir sorum olacak

SVCPACK klasörünün içinden eklediğim programı direk olarak sildim bir sorun oluşturur mu ?

Bir de sürücülerden bazılarını kaldırdım zaten otomatik driver yükleyecek bir sorun teşkil eder mi ?

• 7 ay sonra...
benim anlamadım bir şey nlite bu işi yapıyor ama driverpack base rarlı haliylemi entegre ediyor driverpack base direk xp yemi entegre ediyor ?

xp klasörünün içine baktığın zaman görürsünün oradaki

oem klasörü driverpack basenin rarlı dosyaları içindedir

xp yükleme esnasında onları açıyor xp bitmeye yakın donanımları

tanıtıyot kurulum bittiği sıradada daha önce açmış olduğu dosyaları siliyor

• 1 ay sonra...
Dostum eline sağlık o kadar anlatmışsın Eyvallah'da, Bileni var bilmeyeni var zamanı olan var olmayan var. Sen Entegre edip bi autorun falan yapıpta İSO verseydin de indiriverseydik..

Dostum eline sağlık o kadar anlatmışsın Eyvallah'da, Bileni var bilmeyeni var zamanı olan var olmayan var. Sen Entegre edip bi autorun falan yapıpta İSO verseydin de indiriverseydik..

arkadaşım zaten morning anlatımını yapmış. eh bir zahmet anlatımdakileride siz uygulayıp kendinize driver cd'si yapın yani...

bu kadar hazırcı olmayın...