Jump to content

Gmail Hata !

mbayrak

Recommended Posts

İyi çalışmalar arkadaşlar;

gmail hesabımdan maillerimi okuyorum ama mail yollayamıyorum. Bu durum 2-3 aydır dvm ediyor acaba geçermi dedim olmadı. Aağıdaki hatayı veriyor ve maili yollamıyor. Çözümünü bilen arkadaşların yardımını bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

"Yanıtlama Adresi" alanındaki bazı adresler tanınmadı. Tüm adreslerin doğru şekilde yazıldığından emin olun."

Yantılama adresine falan ben hiç bişey yazmadım, yalan söylüyor, ayarlarıyla da oynamadım am malesef böyle.

iletin gitmedi diye bir ileti alıyormusun yoksa hiçmi yollayamadın?

bende senelerdir kullanıyorum hotmailden daha güvenli yukardaki soruyu cvblarsan yardım edebilirim...

edit:

veya direk burdan sorununu çöz...

http://mail.google.com/support/bin/topic.py?topic=12832[/CODE]

birde toplu gönderimlerde sorun yaşanır...adresleri doğru yazıyormusun tekrardan kontorl et adres defteri gibi yerlerden yollama elle yaz veya yolladığın adresler açıkmı emin ol...ayarlarla oynamayı dene...ama ilk başta yukardaki linkden sorununa uygun olanı seç...

-------------

ikinci edit yukardakiler olmassa sorununu sanırım buldum...ayarlardan yeni sürümü işaretlemen lazımmış ve tatil modundan çıkmalısın...

sen altdaki moduda kullanıyorsun üsteki dediğimi yap ayarlardan yeni sürümü şeç sonrada

[CODE]Nasıl tatil cevap mesajı oluşturabilirim?
Tatile mi çıkıyorsunuz? İnternet erişiminiz olmayacak mı? Sorun değil! Size ulaşmak isteyen kişilere hemen geri dönemeyeceğinizi bildirmek için Gmail'in otomatik yanıtlayıcısını kullanın.

Gmail hesabınızda size e-posta gönderen kişilere otomatik olarak karşılık verecek bir otomatik yanıt belirleyebilirsiniz. Tatil cevap mesajı etkin durumdayken, Gmail sizinle bağlantı kurmak isteyen herkese bir yanıt gönderir.* Söz konusu kişi dört gün sonra sizle yeniden bağlantı kurarsa ve otomatik yanıtlayıcı hala etkinse, Gmail e-postanızı kontrol edemediğinizi hatırlatmak üzere bu kişiye bir otomatik yanıt daha gönderir.

İşte kişilerinize hemen yanıt veremeyeceğinizi bildirmenin yolu:

1. Gmail hesabınıza giriş yapın.
2. Herhangi bir Gmail sayfasının üst kısmındaki 'Ayarlar'a tıklayın.
3. 'Genel' sekmesinde, 'Tatil cevap mesajı:' bölümünde 'Tatil cevap mesajı açık'ı seçin.
4. İletinizin konusunu ve gövdesini 'Konu:' ve 'İleti:' alanlarına girin.
* Hesabınızda kişiselleştirilmiş imza seçeneğini etkinleştirdiyseniz, Gmail otomatik olarak imzanızı otomatik yanıtınızın altına ekler.
5. Size e-posta gönderen herkesin e-postanızı kontrol etmediğinizi bilmesini istemiyorsanız, 'Sadece Kişiler listemdekilere cevap gönder'in yanındaki kutuyu işaretleyin.
6. 'Değişiklikleri Kaydet'e tıklayın.

Tatil cevap mesajı etkin durumdayken, Gmail hesabınızın üst kısmında otomatik yanıtınızın konusunu görüntüleyen bir başlık çubuğu görürsünüz. Gmail'in otomatik olarak yanıt göndermesine son vermek için, başlık çubuğunda bulunan 'Şimdi sona erdir'e tıklayın. Veya yanıtı düzenlemek istiyorsanız, 'Otomatik Yanıtlama Asistanı ayarları'na tıklayın.

* Her düzenlediğinizde otomatik yanıtınızın sıfırlanacağını aklınızda bulundurun. Birisi ilk otomatik yanıtınızı alırsa ve siz iletinizin konusunu veya gövdesini düzenledikten sonra size yeniden e-posta gönderirse, bu kişi düzenlenen yanıtı da alacaktır.

* Spam olarak sınıflandırılan iletilere ve kaydolduğunuz bir posta listesine gönderilen iletilere otomatik yanıt gönderilmez.[/CODE]

bu modu kapat

iletin gitmedi diye bir ileti alıyormusun yoksa hiçmi yollayamadın?

bende senelerdir kullanıyorum hotmailden daha güvenli yukardaki soruyu cvblarsan yardım edebilirim...

edit:

veya direk burdan sorununu çöz...

http://mail.google.com/support/bin/topic.py?topic=12832[/CODE]

birde toplu gönderimlerde sorun yaşanır...adresleri doğru yazıyormusun tekrardan kontorl et adres defteri gibi yerlerden yollama elle yaz veya yolladığın adresler açıkmı emin ol...ayarlarla oynamayı dene...ama ilk başta yukardaki linkden sorununa uygun olanı seç...

Çok teşekkür ederim verdiğiniz linkten sorunumu çözdüm "Reply To" sorunu imiş

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...