Jump to content

Driver Programlarını Xp Cd'sine Eklemek?

ayazoglu
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar benim Toshiba A200 1M4 laptobum var ve her güzel XP'yi deneme gibi bi alışkanlığım var ama malum her formattan sonra driver yükleme derdi de oluşuyor.Sizden öğrenmek istediğim.Elimdeki driver'ları katılımsız yapmak için ya da XP cd'sine driver'ların programlarını da eklemek için ne gibi bişey yapılabilir?Burdaki amacım bazen o programlar bana lazım olabiliyor onun için istiyorum..Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

kardes belki isine yarar . driver genius diye bir program var , calisan sistemin driver lerini exe uzantili olarak yedekliyor. ve tek tiklama ile o yedekledigi programlari kuruyor. yani format attiktan sonra , o exe uzantili yedegi kurarsan driverlerin kurulur. yinede xp cd sine entegre etmek istersen nlite ile o exe uzantili yedegi entegre edebilirsin. ben denedim oluyor.hatta sanal pc ye de kurdum, o entegre ettigim xp cd sini , sanal pc de ip cakismasi dedi ;) sistem driveri ile ayni oldugu icin :|

kardes belki isine yarar . driver genius diye bir program var , calisan sistemin driver lerini exe uzantili olarak yedekliyor. ve tek tiklama ile o yedekledigi programlari kuruyor. yani format attiktan sonra , o exe uzantili yedegi kurarsan driverlerin kurulur. yinede xp cd sine entegre etmek istersen nlite ile o exe uzantili yedegi entegre edebilirsin. ben denedim oluyor.hatta sanal pc ye de kurdum, o entegre ettigim xp cd sini , sanal pc de ip cakismasi dedi ;) sistem driveri ile ayni oldugu icin :|

İlgine teşekkürler ama o program bildiğim kadarıyla sadece driver'ları yedekliyor.Benim istediğim bazı driver'lar Program Files'a da bi takım şeyler atıyo.İşte onları da istiyorum ben :| Belki çok şey istiyorum ama çözümü varsa çok güzel olacak :)

nereye kadar gideceksin kardes yazık etme bilg. yani diceğim su en guzeli sağlıklısı formattan sonra tak cd tanıt driverleri daha saglıklı olur tabi bu benim tecrubem

Formata alıştı benim pc artık :| Şaka bi yana öle her önüme geleni denemiyorum zaten.O kadardan da bişey olmazdır artık :)

MiniXP'de smart driver backup diye bir program var.Ufacık bir şey vereyim hatta.

Masaüstünde driver adında bir klasör oluşturun.

O programı açın.Sürücüleri listeleyecek.Save'e tıklayın ve deminki driver klasörünü gösterin.Bİraz bekleyin.Her sürücü için ayrı ayrı klasör oluşturacaktır.Bunları nLite ile XP CD'nize ekleyebilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/160920452/smartdriverbackup.exe.html[/CODE]

• 1 yıl yıl...

ayazoğlu aynı bilgisayardan benim de var ve senin yapmaya çalıştığını ben de yapmaya uğraşıyorum. driverleri internetten indirdim, her formattan sonra birde onlarla uğraşıyoruz dediğin gibi.nlite ile xp ye entegre etmeye çalıştım yapamadım. driverlerin hepsi rar klasör halinde. ne bileyim olmadı işte.

sen becerdiysen bana da anlatır mısın. çok lazım.

• 4 ay sonra...

[quote name='morning' date='05 Kasım 2008 - 16:23 ' timestamp='1225902818' post='350102']
MiniXP'de smart driver backup diye bir program var.Ufacık bir şey vereyim hatta.
Masaüstünde driver adında bir klasör oluşturun.
O programı açın.Sürücüleri listeleyecek.Save'e tıklayın ve deminki driver klasörünü gösterin.Bİraz bekleyin.Her sürücü için ayrı ayrı klasör oluşturacaktır.Bunları nLite ile XP CD'nize ekleyebilirsiniz.

[CODE]http://rapidshare.com/files/160920452/smartdriverbackup.exe.html[/CODE]
[/quote]

ben win7 kullanıyorum xp ye döneceğim. bunların yedeklerini alsamda işe yaramaz. bu durumda ne yapmam lazım? tüm donanımların xp driverları elimde mevcut.