Jump to content

Şişli tiyatrolarına sahip çıktı

AegeaN BluE

Recommended Posts

Şişli tiyatrolarına sahip çıktı

Kültür Bakanlığı'nın özel tiyatrolara yapması beklenen yardım, yasal değişiklikler nedeniyle gecikince zor günler geçiren ve sezonu açamayan özel tiyatrolara Şişli Belediyesi'nden anlamlı destek... Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ilçe sınırları içindeki özel tiyatrolara en az 30 bin YTL maddi katkıda bulunacaklarını açıkladı. Önceki gün Hadi Çaman Tiyatrosu'nda Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Tiyatrosu'ndan Gazanfer Özcan, Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları'ndan Hadi Çaman, Tiyatrokare'den Nedim Saban, Kenter Tiyatrosu'ndan Mehmet Birkiye, Tiyatro Komedi'den Asuman Dabak, Tiyatro İstanbul'dan Gencay Gürün ve Tiyatro Kedi'den Hakan Altıner'in de katıldığı bir basın toplantısı düzenleyen Sarıgül, yaptıkları maddi desteğin karşılığında özel tiyatrolardan uygun oldukları günler ve saatlerde bilet istediklerini söyledi. Sarıgül, "Biletleri öncelikle tiyatroya gitmek isteyip de maddi nedenlerden dolayı gidemeyen öğretmenlerimize ayıracağız. Ayrıca cami imamlarına de bilet vereceğiz" diye konuştu.

Şişlili tiyatrocular Şişli Belediyesi'nin özel tiyatrolara desteğinden hayli memnun. Tiyatro sanatçısı Hadi Çaman, Sarıgül'ün hareketinin diğer yerel yönetimlere de örnek olması gerektiğini vurgularken Gazanfer Özcan "Kendimi artık güvencede hissetmeye başladım" dedi.

alıntı: Radikal

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...