Jump to content

Sata Hdd, Format

Serix

Recommended Posts

Arkadaşlar merhabala, ben pc e format atacağım, benim hdd sata 2

format sırasında f6 ile sata driverlerini yüklemeden biliyorsunuz format atmıyor hdd i görmüyor.

Ben bios tan sata özelliğini kapatıp format attıktan sonra tekrar açarsam ve anakartın cd den driverleri sırasıyla yüklersem acaba sata hdd driverleri de yüklenir mi ?

Başka bir değişle anakartın cd sinde sata hdd driverleri varmı ?

Sanırım bunu kendin sorup kendin cevaplamışsın. Bende anlattığın özelliği kullanarak format atıyorum. Anakartın cd içerisinde mutlaka geliyor zaten driverları. Bulamazsanda google dan arat muhakkak vardır...

Kardeş önerin için sağol ama malesef bu xp i de denedim sata driver entegreli ama yine aynı hdd bulunamıyor.

Zaten orada da bir iki sata driver ekledim demiş masaüstü bilgisayarlar için.

Benim kullandığım anakart MSI P4M890M-L/IL hdd ise samsung 160gb hdd.

Bu anakartın sata driveri yok bu cd de.

Zaten bu verdiğin linkteki xp yi kuracağım ama formattan sonra driverleri tanıtmak olurmu olmazmı bunu bilmiyorum işte.

Hayır sata dan kaynaklanıyor bundan eminim, ayrıca kendim sata driverlerini nlite ile entegre ettim ama yine olmadı, galiba bir eksiklik var.

Fakat tncxp vb driver ekli olan cdlerde sorun çıkmıyor, ama ben normal xp kullanmak istiyorum.

Arkadaşlar hepiniz sağolun ama ilk mesajımda belirttiğim gibi,

Ben normalde sata özelliğini kapatarak format atabiliyorum benim sormak istediğim acaba anakartın driverlerini tanıttıktan sonra tekrar sata özelliğini aktif edersem sata driverleri olurmu ? yani anakartın içinde sata driverleri varmı?

Aşağıdaki linkteki arkadaş çok güzel anlatmış aynı olay benmde başıma geldi. Bunu denedim oldu tavisye ederim böyle sorunlarda...

http://www.notebook.gen.tr/notebook-genel-f24/windows-xp-kurarken-yasanan-sata-hdd-sorununa-kesin-cozum-t18.html[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...