Jump to content

(sistem) Ne Olur Yardım Arkadaşlar

SdT35

Recommended Posts

ekran kartına ddr3 demişsin ben hiç ddr3 kullanmadım diğerleri ddr2 olunca uyumsuzluk olabilir ekran kartını değiştir dene

arkadaşş kesinnn bi sonuçç ne bununnnn kesin bi sonucu gidelimm sabaha kadar uyku yok yine bizee :)

ekran kartına ddr3 demişsin ben hiç ddr3 kullanmadım diğerleri ddr2 olunca uyumsuzluk olabilir ekran kartını değiştir dene

ekran kartının içersinde bulunan ramler ddr3 ddr5 olabilir bu sistemin çalışmasını etkilemez çünkü o ramı ekran kartı kendi içersinde kullanmakta yani ddr3 ekran kartını illa ddr3 ram destekli anakatta çalıştırılacak gibi bir durum yok yanlış anlaşılmasın sorun ddr2 falan değil arkadaşınki

boardun dirver cd si asusun cd si yani o cd de boardunun sürücüleri var pcı ırq köprü sürücleri driverleri var..... asus cd ini bulamdıysan üreticinin sitesinden çek..

tamam kardeşim yarın vista kuruyorum zaten vista sp1 kurcam ekran kartı driverını veya anakartın nasıl yukleme normal yuklim demem cd leri başka bions ayarı felan yada rem ayarları nasıl olmalı bu sistemin bilen varmı nasıl düzeltebiliriz bu hatayıı oyunda donma ve vpu recovry hatasını :)

tamam kardeşim yarın vista kuruyorum zaten vista sp1 kurcam ekran kartı driverını veya anakartın nasıl yukleme normal yuklim demem cd leri başka bions ayarı felan yada rem ayarları nasıl olmalı bu sistemin bilen varmı nasıl düzeltebiliriz bu hatayıı oyunda donma ve vpu recovry hatasını :)

bu sisteme vista sp1 yakışır zaten bikaç servisini kap vistanın bikaç ince ayarla ucuyoo xp tle yazık edersin hatta 64 biti kurmanı oneririm....

arkadaşım normalde banada güç kaynağından gibi gelmişti ama denemişin herşeyi yapabilcen en akıllıca şey bana göre ana kartını test kartı ile her slotunu her şeyini kontorl ettir sonra ekran kartını varsa başka makinada bir kaç saat dene eğer imkan yoksa iyi bir bilgisayarcıda voltajları tekrar ölçtür anakartı test kartı ile kontorl ediceğinden ana kart sorunu kalmıyor işlemci değildir ram olcağınıda sanmıyorum normalde donmuyor sanırım yinede ram hataları farklı oluyor ramda değildir ekran kartını başka pcde deniyemiyorsan voltajına bakıcan son olarak birde tüm parçaların oturduğundan emin ol bir eternet kartı bile tam oturmassa sorun yaratıyor donma ve restart sorunları yaratıyor birde hepsini yaptıktan sonra biosunu resetle ve modifiye xp yerine normal xp kullan...

bunlarıda bir dene anakartı test kartı ile kontrol ettirmen çok büyük bilgi sağlıcaktır....

Evet Sorunu Araştirdim Senin Anakartinda 2 Tane Ekran Karti Takma Yuvası Varmiş

Eski AGP Yuvası Sorunu Çikartan Bu

Yeni PCI-ex Yuvası

Bunun Aşmak için Bios Ayarlarin O AGP yuvasını kapatmak

Bunu Bi Arkadaşima Danişarak öğrendim Bios un neresidiye sorma Çok karişkmiş Gelişmiş Bios kullaniyormuş o anakart menüleri filan farkli ama AGP 4 X Yuvasini kapat işte öylededi

biide şiddetle Vista önertiyorlar o sisteme

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...