Jump to content

Pc çok Agir

esenfirt

Recommended Posts

arkadaşlar anakartım asus 512 ram 250 gb hdd normal bir kasa

sorun ise 2 defa format attim hiç bir şey yüklemedim sadece photoshop yükledim normal xp

photoshop açıkken çok agir işlev yapıyor müzik dinlerken takılmalar oluyor

nedendir...

BEN BIOS AYARLARINDAN ŞÜPELENİYORUM

İLGİNİZ İÇİN TŞK EDERİM....

biosu fabrika ayarlarına döndürebilirsin orda biosa girince bu şeçenek mevcut ama donmalar genelde ramdan kaynaklanır bence ramların bozulmuşltur çıkartıp silgi ile uclarını sileblirsin ama bozulmuşta olabilir

biosu fabrika ayarlarına döndürebilirsin orda biosa girince bu şeçenek mevcut ama donmalar genelde ramdan kaynaklanır bence ramların bozulmuşltur çıkartıp
[size="4"]silgi ile uclarını sileblirsin [/size][/CODE]

ama bozulmuşta olabilir

ilginç bi yaklaşım silgi ile silebilirsin sanki kurşun kalemle yazı yazıyoruz da <_<;)

arkadaşım photoshop açııkken takılma yapıyorsa ram den kaynaklanıyordur. winamp'a çok sayıda müzik yükleyip öyle çalıştırıyosan gene ramden dir winamp'a 400-500 şarkı at öyle bi çalıştır gene takılacakmı pc takılırsa ramler ellerinden öper :D

büyük ihtimalle işlemcin p4 <_<

arkadaşım photoshop grafik işlemcili bir program.Yani o programi çalıştıdın mı nolur ekran kartına saldırı yapar.Bakdı bu ekran kartından yeterince grafik işlemcisinden faydalanamadım bu sefer işlemcine hücum eder.O zaman nolur işlemci kullanımı uçar.Açarsin winampi sesler kesik kesik gelmeye başlar.Fps ve işlemci kullanımı arttığı için winampın kullanacağı bişey kalmaz.Bu durumda da Sistem sana ağırmış gibi gelir.ASlında Donanım Eksikliğinden kaynaklanır.

Arkadaşım genelde grafikerler ve Model tasarımcıların kullandıpı ekran kartları 1000 ytl yi geçer.Senin 100 ytl lik ekran kartından bu kdaar beklersin ;)

Yani bunun olması gayet normal ve donanımsal ve biosda problemin yok :D

Yorumlarınız için teşekur ederim

sorun çözüldü

MAXTOR HDD KARTI ARİZALİ ONDAN DOLAYİ

SIFIR 2 TANE ALMİŞTİM POWERİM GEÇENLERDE YANMIŞTI ONDAN DOLAYİ HDD KARTI YANDİ.......

BİLGİ İÇİN TŞK

• 4 hafta sonra ...

eger ram ın cok düşükse baya program açıyorsan ram düşük kaldığı için programlarda donmalar ve kilitlenmelere kaynak olur ramlerde hata ve sorun olabilir yada işlemciden kaynaklanan bir sorun olabilir işlemcinin yavaş calışması ve de işlemci fanının işlemciyi döndürememesinden kaynaklanır bence işlemci fanına da bir göz atmanı isterim eger çok tozlanmışsa bir bezle silebilirsin

teşekurler bilgi için ama pc donma yok!!!!!

sadece çok agirlaşiyor 3.0 işlemci 512mbddr ram

BIOS ayarlarını sifirlasam olurmu sorun çözülürmü

MAXTOR SİFİR ALDIM HDD

arkadas eyer cs kulaniyorsan potoshop font adeditn de coksa acilisda program cok kasar cunku fontlari tarama yapar

grafik calismasi yapıyorsan sana tavsiyem yuksek mhz li ram takviyesi yapman eskisine uyumlu olmasi gerekir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...