Jump to content

"thumbs.db" Her Klasörde...nası Düzeltebilirim?

ayazoglu

Recommended Posts

Arkadaşlar pc'de "Otomatik Kullan" seçeneği çıkmıyodu onun için Google'da bi araştırdım aşağıdaki dosyayı buldum uyguladım.Sonucunda her klasöre "Thumbs.db" adında dosya attı ve bazı dosyaları özellikle resim dosyalarını salt okunur yaptı.Hatta özel icon belirlediğim klasörlere de "desktop.ini" diye bi dosya attı.Bunları düzeltiyorum ama pc'yi bi daha açtığımda yine aynı durumla karşılaşıyorum..Anlayanlardan aşagıdaki "bat" uzantılı dosyayı incelemelerini rica ediyorum ve düzeltebilmemin imkanı var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum....

arkadaşım sistem geri yüklemeyi denedin mi?

Malesef çünkü kapalı...

thumbs.db resimler için ön izleme dosyasıdır

bunu engellemenin yolu

Araçlar>K. Seçenekleri>Görünüm>Küçük resimleri ön belleğe alma tik işareti koyduğunda kurtulursun

Diğer sorunlarımı da halledecek mi peki arkadaşım?Ama bi deneyeceğim teşekkürler tekrar...

İlgilendiğiniz için çok teşekkürler arkadaşlar sorunu hallettim :) Tabiki berce arkadaşımın verdiği çözüm önerisinin yardımıyla :) Onun dediğini yaptım bi de orda "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" sekmesindeki tik de kalkmış onu da koydum ve herşey tamam :) Bi daha TNCTR'ye bakmadan bişey yapmıcam :D Tekrar teşekkürler berce :)

EDİT:Herkesten özür diliyorum flood yapmışım heycandan :D Sorun çözüldüğüne göre yöneticiler konuya gerekeni yapabilir...

Otomatik Kullan için

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom]
"AutoRun"=dword:0000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"allocatecdroms"="0"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:00000000[/CODE]

bunu not defterinde kopyalayıp otomatik kullan.reg diye kaydetdikten sonra çalıştır

explorer kapatıp aç ve oturumu kapatıp aç düzelecektir

Edit explorer kapatmak için G. Yöneticisini açıp işlemlerden explorerin üzerine sol tuş tık. sonra del basıyorsunuz gelen uyarı evet dedikten sonra (penceler açıksa bilgisayarım v.b kopyalama işlemi yapıyorsanız gider) çalıştıra EXPLORER yazın düzelcektir

yada fazla uğraşmadan

[CODE]On Error GoTo 0

For Each Process in GetObject("winmgmts:"). _
ExecQuery ("select * from Win32_Process where name='explorer.exe'")
Process.terminate(0)
Next

MsgBox "Finished." & vbcr & vbcr & "TncTR-BERCE", 4096, "Done"[/CODE]

bunu not defterinde kopyalayıp Explorer Kapat.vbs diye kaydetdikten sonra çalıştırın

yukarda anlatığımın yerini almış olur

Özel mesaj yazmıştım sana berce ama buraya da yazmak istedim.Benim gibi bu sorun başına gelipte düzeltemeyenler için açıklayıcı olur diye düşündüm..Neyse berce arkadaşımın son iletisindeki 1. yöntemle "Otomatik Kullan" düzeldi :D O'na tekrar çok teşekkür ediyorum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...