Jump to content

Katılımsız Bir Modifiye Xp De Neler Olsun ?

teaslee

Recommended Posts

haklısın efe ama aero glass temaları var bilirsin. Onlar windows blinds ile daha güzel görünüyor. kendi çalışmalarında kullandın sen de bilirsin. işte canımı tek sıkan o. diğerleri önemli değil dosya editlemek felan onlar kolay. önemli olan görsellik. bir de ben ek program çalışmayacak şekilde yapmayı düşünüyorum. örneğin sidebar rocketdock doluluk göstergesi vs vs. onları kullanmayacam.

haklısın efe ama aero glass temaları var bilirsin. Onlar windows blinds ile daha güzel görünüyor. kendi çalışmalarında kullandın sen de bilirsin. işte canımı tek sıkan o. diğerleri önemli değil dosya editlemek felan onlar kolay. önemli olan görsellik. bir de ben ek program çalışmayacak şekilde yapmayı düşünüyorum. örneğin sidebar rocketdock doluluk göstergesi vs vs. onları kullanmayacam.

bu arada düşüncen için de sağol :clapping:

Rocketdock gibi programların portable olanlarları var..Bu şekilde kullanırsan herhangi bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.Bende portable olanını kullanıyorum.Sisteme ek yük getirmiyor..Diğer aparat programların portable olanlarını da bulabilirsin.Elimde birkaç KB'lık vista sürücü doluluk göstergesi addonu var..Oda çok rahat hiçbir sorun olmaz yani..Bizzat kendi çalışmalarımda da kullanıyorum.Benim için de eksik kalan tek şey oturaklı bir tema..Onun dışında herşey tamam valla :clapping:

Söylediklerinde haklısın. Bilirsin öğrenciyiz 24 saat uğraşamıyoruz. En fazla 5 - 6 saat. normalde 2 - 3 saat takılıyorum. Peki bi zaman kalmıyor yazılıların da ardı arkası kesilmiyor. artık çalışmam dersin önüne geçti :clapping:

ismi:XpPremium

içindekiler:

1:esetsmart securty3(kasma yapmadığından)

2:winrar

3:k-lite codec pack

4:media player11-ie7-firefox3(downloadhelper eklentili==>youtube gibi yerlerden video indirmek için)

5:TEMA vistaVG ultimate-windows 7(WİNDOWS BİLİND KULLANMA kasmasın,her makinada crack olmuyo zaten)uxtheme yaması

6:demontolls(olmasada olur çünkü herkes ne işe yaradığını bilmiyor)

7:mesenger8.5 veya9 sohbet için bu yeter

9:foxid reader

10:winamp 5 (son sürüm temalı

11:NET1.2.3.3,5

12:nero7micro(burningroom-expres-vision(nero8 internet açıkken kulanılırsa kilitlenir)

13:BOOT MENÜ(neccoy,c-ronaldo-barisseven bunların kullandıkları menüler gibi olsun)

14:bootmenü içeriği:acronis11veya12-ntdlrfix-xp şifre kırıcı....

15:kurulum menüsü diğerleri gibi olsun

ofis2003(piyasada dolaşan ofisleri kullanırsan serial kara liste oluyor lütfen koyma)

gereksiz bileşenleri çok çıkarma(eski sistemleri kullananlar için)münkünse sadece eski msn ile turu çıkar kendiyaptığını koy :)

arkadşım şimdiden teşekür ederim aklıma gelen ler bunlar şimdilik benim düşündüğüm sadece genel kullanıcıya hitap eder(fazlasını isteyen için WPİ koyabilirsin)

sp3 sonrası güncellemeler....

ccleaner-java-flashplayeri unutmuşum bu arada

öncelikle SP3 sonrası güncellemeler. İE 7, Windows Media Player 11, Messenger, Java, Flash Player, Winrar, K-Lite gibi programlar yeterlidir bence geriyede zaten bişe kalmıyor. Bunlardan sonrasınıda herkes kafasına göre istediği programı kursun...herkese kolay gelsin...

Aşağıdakiler üzerinde olması gereken uygulamalar herkesin istediği ortak setup lar

uygulamarda pacth ( eklenti ) tema reklam vs olmamalı

XP Professional tr

Services Pack 3 tr

Son güncellemeler

NET_Framework_1.1-2.0-3.0-3.5_Full+MXMSL_6.0

Internet Explorer 7 tr

Media Player 11 tr

MSN 8.5 tr

Winrar 3.80 tr

K-Lite Mega Codec Pack 4.1.7

Acrobat Reader 8.0 tr

Winamp en ( sadece mp3 için yama olmamalı )

Java

Flash Player 10

Shockwave Player 11

Driver Packs

Mümkünse

Office 2003 tr

Anti-virüs

Böyle bir şey çıkarsa çok iyi olur

Teşekkürler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...