Jump to content

Windows Vista Ultimate Aero

cholpa

Recommended Posts

Selam Arkadaşlar..Benim ATI RADEON x1650 AGP 512 mb lik ekran kartım var vistada işletim sistemim var.Ben ekran kartımı tanıtıyorum..Sistem puanımı 1.0 olarak veriyor doğal olarak aero özelliğimi kullanamıyorum bun kullanabilmek icin ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler..Resime ihtiyaç duyarsanız çekip gördereyim... :D

kardes ekran kartından daha ziyade aero teması bilgisayarında en az 1 gb ram bellek istiyor. 1 gb altı bellklerde aero teması calışmaz sistemine yeni ram bellek alıp 1gb ı aştır o zaman aktif hale geliyor yoksa baska turlu calışmaz bu tema aero basic olarak gorur. ha sayet ram miktarım 1gb ustu dıyorsan ekran kartının driverını yuklemeden once aero teması calısıyormu? eğer çalışıpta ekran artını tanıtınca aero basıc calısıyorsa ekran kartı driverını yukleme windows vista kndi surucusunu kullansın.

kolay gelsin

kardes ekran kartından daha ziyade aero teması bilgisayarında en az 1 gb ram bellek istiyor. 1 gb altı bellklerde aero teması calışmaz sistemine yeni ram bellek alıp 1gb ı aştır o zaman aktif hale geliyor yoksa baska turlu calışmaz bu tema aero basic olarak gorur. ha sayet ram miktarım 1gb ustu dıyorsan ekran kartının driverını yuklemeden once aero teması calısıyormu? eğer çalışıpta ekran artını tanıtınca aero basıc calısıyorsa ekran kartı driverını yukleme windows vista kndi surucusunu kullansın.

kolay gelsin

Ram'im 1536 mb yani 1024+512 mb ekran kartını yüklemden önce de çalışmıyor..Birde benim nvıdıa geforce fx5200 128 mb lik ekran kartı var onu takıyorum sorunsuz bir şekilde görüyor sanki flaş disk takar gibi çalışıor..aero özelliği de tabikide..eğer sistem gereksinimlerini istiycek olursanızz..

1.P4 3.0 ghz işlemci

2.512 mb Ekran kartı (128 lik de var ama takılı değil)

380gb harddisk

Alttakini indir ve kur sonra yeniden başlat çalışması lazım.........Cevap yaz ama olup olmadığını.......

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/gamesite/8-11_vista32_dd_ccc_wdm_enu_70229.exe[/CODE]

Bu nedir dersen ...

Açıklama:

[CODE]Display Driver
ATI WDM Integrated Driver
Catalyst Control Center
(English Language Only)
For the 32 bit version of Windows Vista.[/CODE]

Ekran kartınız AGP olduğundan olabilir.

*

kolay gelsin

Külli yalan! 512 MB ram 128 MB ekran kartıyla babalar gibi çalışıyor aero.Ama sadece çalışıyor.İşlem yapmaya gelince vista kaplumbağadan beter oluyor :D

Alttakini indir ve kur sonra yeniden başlat çalışması lazım.........Cevap yaz ama olup olmadığını.......

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/gamesite/8-11_vista32_dd_ccc_wdm_enu_70229.exe[/CODE]

Bu nedir dersen ...

Açıklama:

[CODE]Display Driver
ATI WDM Integrated Driver
Catalyst Control Center
(English Language Only)
For the 32 bit version of Windows Vista.[/CODE]

Kardeş Dediğini yaptım ama yine aynı!...Birdeğişien bişi yok

Güvenli modda aç pc yi ekran kartının driverini kaldır ve pc yi normal aç ve tekrar bu verdiğim driveri yükle bi ...Driver sağlam ama ekran kartında bi sorun var gibi ...Yeni aldıysan bu ekran kartını chipset sorunu olmuş olabilir .. o zamanda ekran kartını ya değişecen yada teknik servise gösterecen kasayı ... Şimdilik uzaktan anca bu kadar yardım edebilirim...

Microsoft - Windows Vista Aero Masaüstü'nü Çalıştırılması

Windows Vista 'Da Aero arabirimi doğrudan açılmayabiliyor. Vista kurulum rutininin sonunda yapılan performans testinin sonucuna göre alınan bir karar bu. Örneğin 512 MB belleğiniz varsa, ekran kartınız desteklese bile Aero açılmayacaktır. Bu durumda Aero'yu elle açmanız gerekecek..

Konunun devamında komutları görebilirsiniz.

AERO ARABİRİMİNİ ÇALIŞTIRALIM..

1. Başlat küresinden "All Programs >> donatılar yolunu takip edip, komut işlemcisi (cdm) girdisine sağ tuşla tıklayın ve açılan menüde "Run as Administrator"(yönetici olarak çalıştır) seçin.

2. Komut satırında "regedit" yazarak, kayıt defteri düzenleyicisini çağırın.

3. Buradan "HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows/ DWM" girdisine ilerleyin.

4. Composition anahtarını çift tıklayıp 1 değerini girin.

5. Composition Policy anahtarını çift tıklayıp 2 değerini girin.

6. Kayıt defterinden çıkın ve komut satırında "net stop uxsms" komutunu çalıştırın.

7. "net start uxsms" komutuyla servisi tekrar çalıştırın.

bilgisayarı yeniden baslatınız ve artık hersey hazır...

Bende de çalışmamıştı yaptım oldu;)İşlemleri sırasıyla uygula:)

Güvenli modda aç pc yi ekran kartının driverini kaldır ve pc yi normal aç ve tekrar bu verdiğim driveri yükle bi ...Driver sağlam ama ekran kartında bi sorun var gibi ...Yeni aldıysan bu ekran kartını chipset sorunu olmuş olabilir .. o zamanda ekran kartını ya değişecen yada teknik servise gösterecen kasayı ... Şimdilik uzaktan anca bu kadar yardım edebilirim...

Yani Bize servis yolu gözüktü desene :pardon: ama bu xp de çalışıor sorunsuz D: ama ondan da aero özelliği yok

Microsoft - Windows Vista Aero Masaüstü'nü Çalıştırılması

Windows Vista 'Da Aero arabirimi doğrudan açılmayabiliyor. Vista kurulum rutininin sonunda yapılan performans testinin sonucuna göre alınan bir karar bu. Örneğin 512 MB belleğiniz varsa, ekran kartınız desteklese bile Aero açılmayacaktır. Bu durumda Aero'yu elle açmanız gerekecek..

Konunun devamında komutları görebilirsiniz.

AERO ARABİRİMİNİ ÇALIŞTIRALIM..

1. Başlat küresinden "All Programs >> donatılar yolunu takip edip, komut işlemcisi (cdm) girdisine sağ tuşla tıklayın ve açılan menüde "Run as Administrator"(yönetici olarak çalıştır) seçin.

2. Komut satırında "regedit" yazarak, kayıt defteri düzenleyicisini çağırın.

3. Buradan "HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows/ DWM" girdisine ilerleyin.

4. Composition anahtarını çift tıklayıp 1 değerini girin.

5. Composition Policy anahtarını çift tıklayıp 2 değerini girin.

6. Kayıt defterinden çıkın ve komut satırında "net stop uxsms" komutunu çalıştırın.

7. "net start uxsms" komutuyla servisi tekrar çalıştırın.

bilgisayarı yeniden baslatınız ve artık hersey hazır...

Bende de çalışmamıştı yaptım oldu;)İşlemleri sırasıyla uygula:)

Kardeş Bu dediğin saten bende böyleydi ayarlar o komut satırına yazıyorum 5 sistem hatası erişim engelledi falan birşey yazıyordu..

kolay gelsin

Ekran kartınız AGP olduğundan olabilir.

Külli yalan! 512 MB ram 128 MB ekran kartıyla babalar gibi çalışıyor aero.Ama sadece çalışıyor.İşlem yapmaya gelince vista kaplumbağadan beter oluyor :clapping:

Zaten Onu Belirtmek İstemiş :pardon:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...