Jump to content

Formatın Kendini Tekrarlaması [Çözüldü]

roas

Recommended Posts

Merhabalar

Acronis true image programıyla daha evvel almış olduğum image dosyasını yüklerken bir hatadan dolayı (sanırım image dosyası hasarlıydı) image yükleme işi yarıda kaldı. Bende mecburen format atıp windowsu yeniden kurmak istedim. Fakat format sırasında windowsu yükleyeceğimiz dizini seçtikten sonra dizini ntfs olarak biçimlendir seçeneği geliyor. Biçimlendirme bittikten sonra 15 sn içinde kendini başlatacaktır diyor. Bilgisayar yeniden açıldığında ise tekrar herşey yeniden başlıyor ve bir sonraki adıma geçmiyor. İlk defa böyle birşey başıma geldi. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

arkadaşım klavyenin tuşu takılı kalmış olmasın.Eğer oda değilse.

Biosa gir.Harddiskden başlat.Yani cd den başlamasın.O zaman pc açılırken cd yi görmez direk harddiske girer.Zaten sen ilk önce kopyalama işlemlerini yapmış ve kullanıcı adı gibi girilmesi gerken yere gelmesi gerekdiğindne cd den başlatma gerek yok.

Senin yapıcağın Bios dan boot seçeneğini Hdd yapman olucak.

Kolay Gelsin.

fotmat bitip tekrar yeniden baslattığında tekrar cdden boot etmiyorsun değilmi elindeki cd boyle bir cdyse sende bootu cd de bırakırsan sonsuza kadar o format ekranına donup durursun. belki dikkatinden kaçmıştır diye hatırlatayım dedim umarım bundandır.

kardeş bu benimede başıma gelmişti yarıda acronisi kesersen hardiskin mbr kızmını bozuyor.hardiskki okumadığından hep işlem başa dönüyor bunuda f diskle çözersin yada o yedekle yükle acronis düzeltir bu hatayı tabi yedeğin çalışırsa..

kardeş bu benimede başıma gelmişti yarıda acronisi kesersen hardiskin mbr kızmını bozuyor.hardiskki okumadığından hep işlem başa dönüyor bunuda f diskle çözersin yada o yedekle yükle acronis düzeltir bu hatayı tabi yedeğin çalışırsa..

Hardisk An local olmuş yani mbr kısmı bozulmuş.. Çözüm cd den çalışan bi live cd ile pc yi başlat ve Tahmin ettiğim şey olmamışsa yani harddiskin başka bölümleri de varsa onlarda silinmiş olabilirki inş.. öle değildir.. sadece C yi acronis disk direktor ile aç ve üzerinde sağ tık Local disk yap ve xp cd ni tak ve format atıp kuruluma geç düzelecektir..

Sn. pcmemo, Arjman

Windows kurma işlemi başlamıyorki windowsu kuracağım dizini seçip biçimlendiriyorum.Kur işlemini yapmadan evvel windowsu kuracağınız dizin ntfs vaya fat olarak biçimlendir seçeneği geliyor. Biçimlendirme işleminden sonra bilgisayar kendini 15 sn içinde başlatacaktır diyor (buraya kadar herşey normal) ve başlattıktan sonra format atma işlemi en baştan başlıyor. Yani bilgisayarda yüklü işletim sistemi yok.Yükleme işlemini yapmıyor.

Sn. pcmemo, Arjman

Windows kurma işlemi başlamıyorki windowsu kuracağım dizini seçip biçimlendiriyorum.Kur işlemini yapmadan evvel windowsu kuracağınız dizin ntfs vaya fat olarak biçimlendir seçeneği geliyor. Biçimlendirme işleminden sonra bilgisayar kendini 15 sn içinde başlatacaktır diyor (buraya kadar herşey normal) ve başlattıktan sonra format atma işlemi en baştan başlıyor. Yani bilgisayarda yüklü işletim sistemi yok.Yükleme işlemini yapmıyor.

Hardisk An local olmuş yani mbr kısmı bozulmuş.. Çözüm cd den çalışan bi live cd ile pc yi başlat ve Tahmin ettiğim şey olmamışsa yani harddiskin başka bölümleri de varsa onlarda silinmiş olabilirki inş.. öle değildir.. sadece C yi acronis disk direktor ile aç ve üzerinde sağ tık Local disk yap ve xp cd ni tak ve format atıp kuruluma geç düzelecektir..

Not:Forumda Hiren Bot Cd var onla yapabilirsin içinde Acronis te var...

Sn. volkan23

D sürücüsü sağlam ama D içinde yüklü image dosyam yok. İmageler harici diskteydi. cd'den çalışan xp ile açıncada harici diski görmüyor.Ama acronis disk direktoru kullanmadığım için birşey bilmiyorum. Biraz daha açıklayabilirmisiniz.

roas arkadaşım bir ara acronis yedeğine dönerken imajı geri alırken elektrik gitti.Sistemi yeniden başlattaığımda ki başlayamadı.Ben de acronis boot cd sini taktım.Ancak acronis hardisklerimi C,D,E,F olarak değil,D,E,F ve bir de tanımsız olarak görüyordu.Ben direk onu seçtim.Eğer sağlam bir yedeğiniz varsa boot cd ile sistemi açın ve o İngilizce tanımsız ya da ona benzer bir isme sahip hardisk bölümünü seç.Boyutlarından da bilirsin.Hata düzelecektir.Sonra yine format atmak istersen at.Saygılarımla

Sn. pcmemo, Arjman

kardeş makine harddiski okuyamadığından başa tekrar dönüyor ve cd den açılıyor.yeniden başlatırken cd yi çıkarırsan normalde kuruluma bir süre devam etmesi lazım ama senin makinen hiç açılmaz hdd hatası verir. hdd nin mbr kısmını bozmuş acronis ondan oluyor.bunuda f disk atarak düzeltebilirsin. yada pardus kur. o da bu şekide çalışıyor.

Sn. volkan23

D sürücüsü sağlam ama D içinde yüklü image dosyam yok. İmageler harici diskteydi. cd'den çalışan xp ile açıncada harici diski görmüyor.Ama acronis disk direktoru kullanmadığım için birşey bilmiyorum. Biraz daha açıklayabilirmisiniz.

Hiren boot cd programını Cd ye yazacan ve sonra cd den boot ettirecen .. Harddisk bölümleme programlarını seçip Acronis disk direktor programını çalıştıracan orada kaç parçaya ayırdıysan harddisklerini göreceksin .. Tahminim C diskin renk olarakta gri olmuştur yani mavi renk local gri renk an local demek an local olan harddisk parçasının üzerinde sağtık Local ı seçecen ve harddiskin o parçası düzelecek mavi rengi alacak ve artık xp cd ni takıp format atarak yeniden sistem kurabileceksin...

Arkadsım bu sorun bendede oluyordu yaklasık 10 kere aynı şey oLdu sonra Çözdüm

Çözüm:Bilgisayar yeniden başlatılırken Bios menüsüne giriceksin 1. seçeneğini usb yada başka birşey yapıcaksın(sende büyük ihtimalle Cd romdur..) sonra rahat rahat kurabilirsin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...