Jump to content

Format Sorunu ...

Ugrs

Recommended Posts

Arkadaşlar her zaman format attığım pc'ye birşey oldu.

Normal boottan cd okutuyorum ama görmüyor.Bilgisayarı açıyorum normal cdleri takınca görüyor xp takınca görmüyor.Her neyse pc ile gelen vista vardı onu takıyorum bir tuşa basın.. sırasında basıyorum işlemiyor.

Nedeni ne olabilir?? şimdiden tşkler...

Dostum ilk olarak bıos u sıfırla sonra tekrar dene devam ederse cd/dwd ve ıde/sata kaplosunuı değiştir

sorun devam ederse ram dan da kaynaklana biliyor birde klavyenın o an calışığ çalışmadığnı kontrol et

ya bios load fln vardı yaptım en eski haline döndü ama olmadı.

daha sonra kablolar değiştirmeye çalışırım ama bu zamana kadar öyle bir problem yoktu.

ram'dan olabilir diyosan olabilir.

klavye'de sanırım o anda hiç birşekilde işlemiyor.pc açılınca devreye giriyor...

ıde kabloların yerini değiştirdin mi?bios u sıfırla derken arkadaş guvenlı ayarlrı gerı yuklemenı kastetmedi sanırım bios pilinin cıkarılması gibi birseyden bahsetmiş olmalı.ram den kayanklanıyo olabılecegını sanmıyorum.

3+1vista denedim vistada bir tuşa basın geliyodu ondada tuşa basamıodm:=)

napacam ben bunla deli etti beni

edit: kabloları çıkarıp taktım bir değişiklik yok geçersiz boot ini fln yazıyor şimdide...

Aynı sorun bende de olmuştu.. elindeki kurulum cd sinin bozulmasından kaynaklanıyor. Aynı cd yi çekersen yine aynı sorunu yaşarsın.. imege yedeğin varsa, ordan temz bir yaz.

Bende bios du, boot du..vs..vs onlarca ihtimal üzerinde durmuştum ama bendeki sorun bu çıkmıştı..

Dostum ilk olarak bıos u sıfırla sonra tekrar dene devam ederse cd/dwd ve ıde/sata kaplosunuı değiştir

sorun devam ederse ram dan da kaynaklana biliyor birde klavyenın o an calışığ çalışmadığnı kontrol et

bunları dene

sorun gececektirr

Hepsini Denedim Olmadı.En Son Pc ile gelen vistayı dediğim gibi bir tuşa basın... sırasında klavye işlemiyordu.Başka klavye ile denedim oldu ama xp istiyorum cd takınca boot görmüyor.2 tane cd var birisi perfect diğeri normal cdden kaynaklanıcagını sanmıyorum daha dün başka pc format attım...

Vistadan sonra xp yüklemek xp Cdisi dışında bir boot (hiren gibi) Cdsi kullanıp diski iyicene bir temizlemeniz gerekiyor. Hatta forumda Vista'yı kaldırıp xp yüklemek için bir CD bile hazırlanmıştır. Ondan sonra illa klavyeniniizin çalışmasını istiyorsanız usb klavyede de deneyebilirsiniz.

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...