Jump to content

Xp Tema Düzenleyicisi - Yardim

Recommended Posts

Arkadaşlar Kısa ve Öz Şekilde Belirtmek İstiyorum... Kendi XP'imin İçerisindeki Temayı Değiştirmek, Düzenlemek Kendi Tarzımda Birşey Yapmak İstiyorum... Böyle Bir Program Varsa Bildiğiniz Yada Önerdiğiniz Lütfen Buraya Yazın... Bekliyorum...

Şimdiden Tşk.

Size tavsiyem Resource Hacker dir.Bununla temanı açarsınız.Değiştirmek istediğiniz bmp dosyalarını önce bir yere kopyalayın.BMP nin dosya boyutunu öğrenin(Kaça kaç piksel).Ayrıca kaç rengi destekliyor.Bunları da öğrenin sonra sizin bmp yi bunun gibi yapın ve değiştirn.Temanın İçerdiği kodları ise Resource Tuner ile değiştirebilirsiniz.Bu kodlar temada kullanılan yazıların renklerini belirlemede önemli rol oynar.Shell dosyasını da düzenlemelisiniz.Yanlız mutlaka yedek olsun.Zira bazen tema çalışamıyor.Sistemi dahi kilitleyebilir.Saygılarımla

Size tavsiyem Resource Hacker dir.Bununla temanı açarsınız.Değiştirmek istediğiniz bmp dosyalarını önce bir yere kopyalayın.BMP nin dosya boyutunu öğrenin(Kaça kaç piksel).Ayrıca kaç rengi destekliyor.Bunları da öğrenin sonra sizin bmp yi bunun gibi yapın ve değiştirn.Temanın İçerdiği kodları ise Resource Tuner ile değiştirebilirsiniz.Bu kodlar temada kullanılan yazıların renklerini belirlemede önemli rol oynar.Shell dosyasını da düzenlemelisiniz.Yanlız mutlaka yedek olsun.Zira bazen tema çalışamıyor.Sistemi dahi kilitleyebilir.Saygılarımla

biraz açarmısınız temayı nerden açacağımı acemiyim...

temanın msstyles uzantılı olan dosyasına sağ tıkla ve birlikte aç de.ve resource hacker.exe yi göster.Gelen ekranda bitmap yazan klasörü aç ve oradaki resimlre tek tek tıkla numaralı isme sahip resimler gelecek(1033 gibi) sağ tıklayıp önce kaydet.Sonra resim programı ile özelliklerini öğren.ve yerine kullanacağınız resim aynı bunun gibi dosya boyutuna ve renk derinliğine sahip olsun.

textfile dosyasını ise resource tuner ile düzenle.

Not :Galiba acemisiniz.Orjinal tema üzerinde uygulamayın.Mutlaka acronis veya norton ghost yedeğiniz olsun.Bazen sistem öyle bir kilitleniyorki yeniden başlatma bile fayda etmiyor.Başıma geldiği için biliyorum.Kolay gelsin.Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...