Jump to content

Exe Veya Bin Dosyalarını Kod'a Çevirmek ?

similes

Recommended Posts

dostum teorik olarak yuruyerek aya gitmek istiyorsun

exe dosyasının temel aralyım. birincisi exe derlenmiş hal makine dili değil artık. eskiden makine idli idi oyüzden cok cok cok iyi assembly biliyorsan exeyi cozebiliyordun nispeten simdi o imkansız neden?

assembly deki karakter seti 16bit

simdiki sistemler 32 ve 64bit.assembly ile cozemezsin işi..

sonracıgıma hangi dille yazıldıysa onu gostersin ! bu daha imkansız.. cünki sen diyelim c# da

console.write("Merhaba dunya"); diyorsun bu derlenirken yazı olarak gecmiyor ki..

zip gibi cat diye acasın!

tüm işlemcilerde calıscak evrensel bir koda donusturur (java ile yazdı ise bytecode .framework ile yzdı ilse clr vs vs..)

yani acsanda acınca anlaman imksanısz neyle yazıldıgını! ben sana html cıktı vereyimsen belki o php ile mi asp.net ile mi ruby ile mi yazılmıs anlarsın ama exe sisteminde iş baska!

varsa bunun diyelim yapılabilirli adamlar aşmıs yapmıs bu oyle netten bulabileceğin bir program olmaz...

bak ben sana daha güclü bir metod soyleyim %90 calısır..

hangi exeyi kim gelirsitdi iyi kotu bellidir.. at ona bir mail . merhaba efendim ben cok merak ediyorum hangi programlam dilinin hangi sürümünü kullanıyorsunuz diye?

teşekkurlerim ve saygılarımla da :unsure: kendini de tanıt ilgi sebebini yaz... %90 donus yaparlar..

sen acılmak için tasarlanan dosya sistemleri ile karıstırıyorsun yapıyı orneğin rar ya da zip. veya iso gibi.. bu farklı hem criptolarla oyle birsey olsa bile yine acamazsın.. kimse kodunu gostermez gorene de oyle bir tazminat odetir ki amerikan ekonomisni kurtaracak kadar( tabi hiç bir birey odeyemez.. hapsi boylar)

linuxcular microsoft yazılı tshirler ile semire cıkmıstı zamanın behrinde M$ kabak gibi oymustu adamlar varya .. kaldı ki kodunu calmak! :) !! puf.. simdi diyorsun ya calmayacam bakacam . bişi derdim de ban yerim.. ....yapmadım baktım gibi bişi bu!

Emeğe saygı sonsuz maksat çalıntı yapmak olsa tonla çalıntı yapılıcak şey var zaten :unsure:

Maksat mikroişlemci ile sistemein nasıl çaliştiğini görmek.Arasındaki bağlantıyı anlaya bilmek.....

Herkeze İyi Çalişmalar.

• Administrator
Emeğe saygı sonsuz maksat çalıntı yapmak olsa tonla çalıntı yapılıcak şey var zaten :unsure:

Maksat mikroişlemci ile sistemein nasıl çaliştiğini görmek.Arasındaki bağlantıyı anlaya bilmek.....

Herkeze İyi Çalişmalar.

Çoğu programı makina diline çevirebilirsiniz zaten. Ollydbg programıyla açtığınız zaman bir exeyi, tüm assembly kodunu görebilirsiniz. Google'de de assembly diye arama yaparsanız, bir çok kaynak var zaten.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...