Jump to content

Windows 10 Sysprep Hk.

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar

Windows 10 Pro x64 sisteie sysprep ile image hazırladım.

* Hazırlama aşamasında (Windows Apps, Onedrive, Office 365) gibi standart uygulamaları kaldırdığım halde Sysprep i geri yüklediğim zaman bu uygulamalar yüklü geliyor. Bunu nasıl engelleyebilirim. 

* Google Chrome gibi bazı uygulamarı yüklediğim halde Sysprep i geri yüklediğim zaman bu uygulama yüklü gözükmüyor. İnternetten tekrardan indirip yüklemem gerekiyor. Mozilla Firefox uyguylamasında herhangi bir sorun olmamaktadır.

Sysprep geri yüklemesinden sonra standart olarak masaüstü simgeleri ve ilk kurulumda direk administrator kullanıcı hesabı ile açılması mümkün mü?

Yukarıda belirtiğim konularda yardımcı olabilir misiniz?

ByChilavert, 2 saat önce yazdı:

Merhaba Arkadaşlar

Windows 10 Pro x64 sisteie sysprep ile image hazırladım.

* Hazırlama aşamasında (Windows Apps, Onedrive, Office 365) gibi standart uygulamaları kaldırdığım halde Sysprep i geri yüklediğim zaman bu uygulamalar yüklü geliyor. Bunu nasıl engelleyebilirim. 

* Google Chrome gibi bazı uygulamarı yüklediğim halde Sysprep i geri yüklediğim zaman bu uygulama yüklü gözükmüyor. İnternetten tekrardan indirip yüklemem gerekiyor. Mozilla Firefox uyguylamasında herhangi bir sorun olmamaktadır.

Sysprep geri yüklemesinden sonra standart olarak masaüstü simgeleri ve ilk kurulumda direk administrator kullanıcı hesabı ile açılması mümkün mü?

Yukarıda belirtiğim konularda yardımcı olabilir misiniz?

@bychilavert Sysprep yaparken Oobe modu için katılımsız xml dosyası kullanıyor musunuz? Onu editlemeniz lazım

Eğer kullanmıyorsan 

Please register to see this content.
 buradan bir tane oluştur Oobe bölümünden öncesi sil sonuna diğer istediklerini eklemen lazım

Edited by tamircin
  • Thanks 1

Daha yeni kullanmaya başladığım WinToolkit programıyla sanırım istediklerini yapabilirsin. Öncelikle iso içeriğinden windows apps v.s gibi içerikleri silebiliyorsun. Administrator hesabı ekleyebiliyorsun. Ancak bunu sysrep yapmadan önce yapman gerekiyor. Ben iki gündür ufak tefek kurcalıyorum. Tüm sorularının cevabı bu program olabilir. Sürekli güncellenmesi ve ücretsiz bir uygulama olması güzel ancak silinen içerikler, ya da eklenen admin hesabı v.s kurulum hatası verdirebiliyor. İçeriğin de birçok araç var. Wim dosyası içeriğini silmek, hesap eklemek gibi özelliklerini kurcaladım. Ama daha fazlası var diye biliyorum...

• Thanks 1