Jump to content

Pc Ilk Açılışta Donuyor?

coolheart_05
 Share

Recommended Posts

pc'nin içinde toz ve vb.şeyler varsa ısınma sorunu yaratabilir ve bunun sonucunda da pc' de kasılmalar başlayabilir.birde virüs olup olmadıgına bak açılışta yani msconfig den bakabilirsin eger viüs varsa açılışta onları sil ve iptal et.

hocam virüs olması zor bi ihtimal.çünkü birçok defa format attım.bilgisayar terimlerini çok iyi bilmiyorum.o yüzden şu 'msconfig'i bi açarmısınız.şimdiden teşekkürler

arkadaşım bunun birden çok sebebi olabilir.antivirüs yazılımın varmı yokmu?önceki cevaplardaki gibi ısınma varmı?fanların sesi yüksekmi?ethernet kablosunu çıkarıp bilgisayarı açtığında donma devam ediyor mu?virüs yazılımı yoksa virüs bulaşmıştır.format atarsın düzelmediyse adsl modemini resetle.başlat..çalıştır...msconfig yazıp enterla.açılan pencerede açılışta hangi programları tanıyıp tanıumadığını kontrol et.yabancıları kaldır..

bence disklere ve sürücülere giren tüm kabloları kontrol et düşük bir ihtimal ama yineda kontrolde fayda var, birde ramlari çıkar yerlerini değiştir birde slotları iyi bir temizle içinde toz kalmasın bunlarda olmadı hardiskini fdiskle iyi bir temizle ve bölümleri yeniden ver, kesin olarakta kasanın içi tertemiz olsun.

Dostum konunda biraz daha acıklama yapsan daha iyi olurdu pc açıldığında donuyor sonra resetlediğimde düzeliyor ama resetlediğinde pc yine tekrar acılıyor...

Anladığım kadarı ile bunun bazı nedenlerı var başlağıcta acılan virüsler var kavo,amo vb bunları silmelisin

başlangıcta acılan bütün sistemleri iptal et birde öyle dene ve pc ninde trojon ,virüs vb olmadığından eminim dedin

Donanımsal olarak 2 ram ın varsa birini değiştir ve öyle çalıştır işlmecinin sıcaklığını kontrol et bunlar hakkında bilgi verirse daha kolay yardım alıcaksındır kolay gelsinn...

VIP[/CODE]

[/size][/center]

[/b]

pc nin içindeki soğutma sistemi yani fanlar tam soğutmuyorsa örneğin işlemci fanı tam işlemciyi soğutmuyorsa ondan dolayı kasılmalar olur....

pc nin içindeki soğutma sistemi yani fanlar tam soğutmuyorsa örneğin işlemci fanı tam işlemciyi soğutmuyorsa ondan dolayı kasılmalar olur birde açılışta virüs varmı bak başlat-çalıştır-msconfig ordan bir bak başlangıçta virüs varsa eğer sil ordan...

• 1 yıl yıl...

arkadaşın bahsettiği sorunun aynısı 2 gündür bendede var bende bu yüzden araştırma yapıyordumki bu sayfa ile karşılaştım ama arkadaşın durumuda benimki gibiyse eğer sizlerin söyledikleri zor bir ihtimal ben tam anlaşılacak şekilde yazayım bilgisayarı yeni açıyorum masaüstü çıkana kadar sorun yok pc açılıyor hatta bu esnada farede oynuyor açılış bitti ne fare nede klevye çalışmıyor donuyor ısınma deniliyor fanlar çalışmıyorsa deniliyor remlerin yerini değiştir deniliyor kabloları kontrol et deniliyor toz vardır temizle deniliyor virüs vardır devre dışı bırak deniliyor soketlerin yerini değiştirin deniliyor adsl resetle yeniden kur deniliyor deniliyorda deniliyor ilk açılışta böyle oluyor bilgisayarın reset düğmesine basıp yeniden başlatınca düzgün çalışıyor donma monma olmuyor eğer ısnmadansa eğer rem dense eğer tozdansa eğer kablodansa yani şundan bundansa şimdi niye çalışıyor yani resetleyince virüsler öldümü vesaire vesaire anlatılmak istenen ilk açılışta donma oluyor bir türlü işlem yapmıyor resetledikten sonra sorunsuz çalışıyor aranılan cevap bunun için biraz uzattım kusura bakmayın eh hadi bakalım varsa bilen yazsın yazsında sorunu çözelim şimdiden teşekkürler

işletim sıstemını tekrar kurun hıc bır drıver yuklemeden once pc yı 3-5 kere acıp kapatın donma yasanıyormu kontrol edın bu sıra ıcerısınde hdd nız 2 ye bolunmusse d ye gırmeyın eger donma olmuyorsa kurdugunuz programlarda bı sorun wardır ama yok daha kurar kurmaz bu hatayı yapıyorsa once ram llerı degıstır 2 adet ram kullanıyorsan bırını cıkart oyle dene ramlerı denedıkten sonra hdd harıc anakarta baglı butun kabloları cıkart oyle dene sorun devam edıyorsa powersub ı dene tekrar bak olmazsa baska bır hdd yı dene en son ekran kartıyla anakart kalıyor zaten bu ısın fanların tozlu olmasıyla bır alakası yok yukarıda arkadasın bırıde adsl modeme reset at demıs arkadasım pc donuyor modemle ne alakası war bu ısın sacma sapan yorumlar yazmayın

öncelikle diğer arkadaşlar ramini kontrol et diyor. galiba ramden değil sorun. eğer bilgisayar açıldığında çalışması gereken programlar (sağ alt köşedeki) çalışmıyorsa virüstendir. yapman gereken eğer f disk atmayı biliyorsan C ve D f disk at. bilmiyorsan yine c ve d ye xp cd si ile yavaş biçimlendirme yapabilirsin..

haydaaa ya arkadaşlar konu anlaşılmadı galiba bu dediklerinizin yapılması için billgisayar ikinci kez ve sonraki açılışlardada donma işlemi devam ederse yani bilgisayarı kullanmaya kesinlikle müsaade etmezse tamam format atalım kablolara bakalım virüslere bakalım remlere bakalım tozlara bakalım vesaire vesaire ya arkadaşlar lütfen mantıklı birşeyler yazalım konu bilgisayarın sürekli donması olayı değil konu bilgisayarın ilk açılışta donması ikinci açılışta düzgün çalışıyor bir sorun yok biz ilk açılıştaki donmaya bir çözüm arıyoruz sizlere kalırsak bilgisayarı ikinci kez başlatıp düzgün kullanmak varken ki bu 2 dakikadan kısa sürer gidip dakikalarca hatta saatlerce diyelim format atmakla disk bölümlemekle rem değiştirmekle kabloları kontrol etmekle vesaire vesaire uğraş sizce mantıklımı bu tamam varsayımlarada önem verelim ama birazda mantığımıza uysun mesela benim pc de görev yöneticiniz yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı diyor virüs olduğunu biliyorum çünkü başıma defalarce geldi inceledim araştırdım ve sorunu çözdüm aynı sorunla tekrar karşılaştığımda gene çözdüm ve birisinin bu konu ile ilgili bir yardım talebine rastladım ise bu sorunun şunlardan kaynaklandığını ve şunlarla çözüleceğini yazdım çünkü bu durumu tecrübe edindim yani demek istediğim bu durum başına gelipte ilk açılışta donmayı çözdü ise cevabını yazsın yok formattı yok remdi bunları karıştırmasın biz geçici bir durum için çözüm arıyoruz sürekli bir durum için değil

• 3 years yıl...

aynı sorun benim bilgisayarımda da oluştu ve bir türlü çözemedim. windows 8 kullanıyorum. neredeyse 8 ay hiç sorun yaşamadan kullanmıştım. sonra ne oldu anlamadım. lütfen yardım edin. bilgisayarı yeniden kurdum ama aynen tekrar ediyor. 

ilk açılışta windows logosu geliyor. noktalar daire şeklinde dönerken birden donuyor ve öylece kalıyor. bilgisayarı güç düğmesinden kapatıyorum ve tekrar açınca sorun çözülüyor. ama bunu sürekli yapıyor. çok can sıkıcı bir hal aldı. lütfen acil yardım bekliyorum.

burda olasılık çok oncelıkle sorun bılınmesı lazım oncelıklı olarak bı bakım programı ıle dısk bırleştırme verımllık vs bakılmalı (advanced system care)

başlangıçtakı tum gereksızler devredısı olmalı bunlar ıcerısınde skype ıdm dahıl

pc ıc temızlıgı toz vs olmamalı sistemde virüs programı ne çakışan aynı tur yazılım varmı vsvs