Jump to content

Xp Cd Sine Sata Sürücüleri Ekleme Resimli Anlatım

volkan23
 Share

Recommended Posts

Xp Cd sine Sata Sürücüleri Ekleme Resimli Anlatım

Bu işlemleri hiç bilmeyen ve genellikle laptop sahibi olan arkadaşlar için

faydalı olacağına inandığım bir döküman olacaktır...

Daha Basit yöntemleri vardır ama bu yöntem hem farklı sürücüler içinde

bir kaynaktır..

1.İşlem:Belgelerim klasörüne iki dosya açıyoruz biri "xpcd" diğeri "sata" isimli olsun..

2.İşlem:Xp cd nizi "xpcd" dosyasına çıkartıyoruz(Kopyalıyoruz.)

sataekleme1gs8.jpg

3.İşlem:"DPs_BASE_805" Programını alttaki linkten indirip "sata" dosyasına koyup winrarla

buraya çıkart diyoruz.

sataekleme2ti4.jpg

http://driverpacks.net/driverpacks/windows/xp/x86/mass-storage/9.01[/CODE]

4.İşlem:"DriverPack MassStorage" Sata paketini alttaki linkten inidirp "sata" dosyasının

içindeki "DriverPacks" klasörüne koyuyoruz.

[CODE]http://downloads.driverpacks.net/DP_MassStorage_wnt5_x86-32_805.7z[/CODE]

5.İşlem:"DPs_BASE" programını çalıştırıp aşağıdaki işlem basamaklarını takip

ederek sata sürücülerimizi entegre ediyoruz.

sataekleme3su2.jpg

sataekleme4wa3.jpg

sataekleme5rv8.jpg

sataekleme6rp7.jpg

sataekleme7wb3.jpg

sataekleme8rz8.jpg

sataekleme9ow0.jpg

sataekleme10hc1.jpg

sataekleme11tq9.jpg

6.İşlem:Entegre işlemi bittiğine göre artık xp dosyamızı iso kalıbı haline getirip

cd ye yazma işlemlerini yapabiliriz..

Bu işlemler için Nlite ve Nero programına ihtiyacımız olacak Nlite yi alttaki linkten inderebilirsiniz.

[CODE]http://home.midmaine.com/~nlite/nlite/nLite-1.4.9.1.installer.exe[/CODE]

7.İşlem Nliteyi kurup açıyoruz. Dilini Türkçe yapıp xp cd mizi seçiyoruz.sonra

Açılabilir isoyu işaretleyerek ileri diyoruz sonra İso oluştur diyip xp mize

isim vererek kaydet yapıyoruz ve Devam ve bitir ile nliteyi kapatarak

İso kalıbımızı cd ye düşük hızda yazdırıyoruz. pc yi cd den başlatıp kuruluma

geçiyoruz..Hadi hayırlı olsun..

sataekleme12vs9.jpg

sataekleme13ue3.jpg

sataekleme14dr8.jpg

Edited by volkan23

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Güzel anlatım olmuş.

MassStorage Text modeda eklenmesi tanıması için yeterli benim bildiğim.Ayrıyetten driverpack olarak eklemeye/beklemeye gerek yok.

Yani,

sataekleme5rv8.jpg

bu adımda senin dediğini seçmeden direk Slipstream dersek de bir şey kaybetmiyoruz.

Bu resimden sonraki anlatımların da uygulanması gerekmiyor.

Not : Yanlış biliyor olabilirim.Bazı arkadaşlar bilgimden şüphe duyuyorlarmış ya,benim niye vip yapıldığımı merak ediyormuş ya, ondan yazdım bunu.

Güzel anlatım olmuş.

MassStorage Text modeda eklenmesi tanıması için yeterli benim bildiğim.Ayrıyetten driverpack olarak eklemeye/beklemeye gerek yok.

Yani,

sataekleme5rv8.jpg

bu adımda senin dediğini seçmeden direk Slipstream dersek de bir şey kaybetmiyoruz.

Not : Yanlış biliyor olabilirim.Bazı arkadaşlar bilgimden şüphe duyuyorlarmış ya,benim niye vip yapıldığımı merak ediyormuş ya, ondan yazdım bunu.

Farklı sürücüler eklenmesi durumunda kaynak olsun diye sonuna kadar anlattım yoksa dediğin şekilde de yapılabilir...

mass storage eklerken KTD nin açık kalmasına gerek yok.zaten text modeda yükleniyor+her gün sata sürücü tak-çıkar gibi bi durum oluşmaz..ekran kartı vs. gibi sürücüler işin içine girerse kullanılabilir tabi isteğe göre..

mass storage eklerken KTD nin açık kalmasına gerek yok.zaten text modeda yükleniyor+her gün sata sürücü tak-çıkar gibi bi durum oluşmaz..ekran kartı vs. gibi sürücüler işin içine girerse kullanılabilir tabi isteğe göre..

Daha Basit yöntemleri vardır ama bu yöntem hem farklı sürücüler içinde

bir kaynaktır..

Güzel anlatım olmuş.

Yani,

sataekleme5rv8.jpg

kimin ne bildiği ortada sen hiç canını sıkma abi herkes senin ne kadar başarılı olduğunu bilior

Benim yukarıda bahsettiğim de bu zaten :)

Altan,kime alındın olm sen :)
kimin ne bildiği ortada sen hiç canını sıkma abi herkes senin ne kadar başarılı olduğunu bilior

İsim vermeyeceğim.

Onlar kendilerini biliyor.

morninge laf atan 1 mesajlık insanı buldum ama kendisi açıklamıyor diye açıklamıyorum ismini böle insanlar yapamadıkları zaman istediklerini böle anlatana suç bulurlar alın o kişinin mesajı

Morning seni kim vip yaptı :S bu işlerden anladığına eminmisin öyle paketleri cıkartıp içine bakmakla anlaşılmıomuş demek ; arkadaş doğru söylüyor media center style oluo ; meraketme herkezin kafası senin kadar çalışıyor, herkezin ilk aklına gelen içinde tema warmı yokmu die bakmak ; roach_16 hariç tabi ne o yaş kaç bişilerden anlıomuş gibi "herşeye cevapın war falan" demiş,anlamıosanız girmeyin muhabbetlere kardeşim ,yada doru düzgün kontrol etmeden isterseniz yazmayın wink.gif bendende istersen bende sana bi resmini çeker yollarım wink.gif teşekkürler miras7im bu konuyu açtığın iyi oldu,buadamlarda paketi koyuyorlarsa sahip çıksın konusuna ne o oyle ben malı werdım gerisi size kalmıs ; bunlarda başka sitelerden alıolar olsa gerek biggrin.gif

• 2 hafta sonra ...
Güzel anlatım olmuş.

Morning sen gönlünü ferah tut. Senin VIP olmayı fazlasıyla hak ettiğini bu siteye takılan herkes biliyor. Bir kişinin birşeyler söylemesiyle hiçbirşey olmaz. Ayrıca birilerine birşeyler ispatlamak zorunda da değilsin. Genç yaşına rağmen siteye verdiklerin, emeklerin gerçekten takdire şayan. Sen çizgini bozma seni bilenler biliyor ...

Edited by hamdiboz

arkadaslar bu konu ile asagidaki morning in konusu arasında farklılıklar gözledim hangisini yapmalıyız.hangisi daha dogru sadece sata raid sürücüleri ekleyeceğim.sorunsuz sekilde bir sata raid eklemesini hangi seceneklerle yaparım asagidakilerden hangisini tercih etmeliyim.

morning in konusu

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=50786&view=findpost&p=335658[/CODE]

[color=#FF0000]01 ) burada text mode da MassStorage i isaretlemis fakat digerinde isaretlemeyin diyor?[/color]

[b]konudaki[/b]

sataekleme5rv8.jpg

[b]morning in konusundaki[/b]

69176061lx6.jpg

[color=#FF0000]02 ) buradada enable KTD i seçmis digerinde disable KTD i secmis[/color]

[b]konudaki[/b]

sataekleme8rz8.jpg

[b]morning in konusundaki[/b]

95951641ew5.jpg

Edited by silent_07

İki metodlada olur ama içim rahat olsun garantili olarak yapmak istiyorum diyorsan benim mtodu uygula derim morning arkadaş text mode yi seçtiği için sataları seçmemiş ben sadece satayı seçtiğim için bu şekilde yaptım .. ve denediğim tüm leptoplarda sata disk sorunu yaşatmadı ...KTD ise bir kerelik sata tanıtma için istersen KTD kullanmayabilirsin benim konumun en üstünde açıklamayı yaptım diğer sürücüler içinde kaynak olması için KTD kullandım amacım diğer sürücüleri yükleyen arkadaşlar yeni donanım takınca tanıtması için cd kullanmasınlar ve yeni donanımı sistem içinden windows kendi yüklesin di..

Edited by volkan23

İki metodlada olur ama içim rahat olsun garantili olarak yapmak istiyorum diyorsan benim mtodu uygula derim morning arkadaş text mode yi seçtiği için sataları seçmemiş ben sadece satayı seçtiğim için bu şekilde yaptım .. ve denediğim tüm leptoplarda sata disk sorunu yaşatmadı ...KTD ise bir kerelik sata tanıtma için istersen KTD kullanmayabilirsin benim konumun en üstünde açıklamayı yaptım diğer sürücüler içinde kaynak olması için KTD kullandım amacım diğer sürücüleri yükleyen arkadaşlar yeni donanım takınca tanıtması için cd kullanmasınlar ve yeni donanımı sistem içinden windows kendi yüklesin di..

tşkler ben sadece sata raid sürücüleri ekleyeceğim dedigim gibi..hiçbir laptopta sata raid sürücülerle ilgili problem olmasın istiyorum.

o zaman senin dediğin gibi KTD yi de sececegim yani degilmi..herşeyi senin anlattığın sekilde yaparsam hiçbir problem olmayacak sanırım.

• 3 hafta sonra ...
Sata sürücülerini ekledikten sonra programı kapatıp tekrar sürücü entegre edersek bir problem yaşarmıyız?

Driver base ile eklersen dosya üzerinde hatalar oluşur .. yapacaksan herşeyi bir kerede tek driver base işlemi ile yap o zaman hata oluşmaz ...

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

abicim benim bi sorum olacak.ben bu iso dosyasini olusturdum ama simdi ne yapmam lazim.arkadasimiz iso dosyasini olusturmaya kadar anlatmis.geri kalan aciklamayi yapmamis.bu iso yu ben cd ye mi yazdiracam.cd ye yazdirmayi deniycem ama kalip dosyasi degilki nasil yazdiracam.bi yardimci olabilirmisiniz.simdiden tesekkürler