Jump to content

Windows Araması Nasıl Kapatılıyor?

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

2.thumb.jpg.d42e36fba8bbe9c7b956d06630578289.jpg

Bu kırmızıyla işaretli saçma arama paneli nasıl kapanıyor? Regedit, Services ne varsa search yazan herşeyi devre dışı bıraktım. Ona rağmen birşey aramak için klavyeden bir tuşa bastığımda bu saçma arama paneli devreye giriyor. İnternette araştırdığım da sürekli windows search yazıyor ancak windows searchten bu panel kapanmıyor. Bu kadar saçma bir özellik görmedim. Herhangi birşey arattığımda panele yazıyor. Ardından orayı silip başka bir ekrana geçtiğimde kendine kendine tekrar arama yapıyor. 

Birde title bars denen çubuğu programsız şeffaf yapabilir miyim? Yani görsel de Yerel Disk... yazan en üstteki paneli programsız nasıl şeffaf yapabilirim?

amd_turkey, Bir saat önce yazdı:

Please register to see this content.

Ömer bey sanki çözümü yok..

Kendim kurcalarken arama bar' ıyla alakalı saçma özelliğin çözümünü buldum. Nette öyle birşey ki sanki görev çubuğundan başka bir arama yeri yokmuş gibi tüm konular görev çubuğu arama kısmından bahsediyor.

Nasıl eski haline döndüğü konusuna gelirsek. Bilgisayarıma girdikten sonra Dosya, Giriş, Paylaş v.s yazan panelin en sonundaki çubuğun olduğu kısımdan seçenekleri açıyoruz. 2.jpg.05214942607d1bcc50b312a6b54b75e0.jpg

Ardından Klasör Seçenekleri ekranında Görünüm' ü seçiyoruz. Resimde kırmızıyla işaretli kısımdan görünümde yazılan öğeyi seç işaretli olursa klavyeye girdiğiniz harfe göre dosyalar arasında geziyor. Ancak alttaki Otomatik olarak arama kutusuna yaz seçili olursa klavyeden herhangi bir tuşa bastığınızda direkt olarak aramaya yapmaya başlıyor. Aslında arama butonunu da kaldırmak istiyorum ama şimdilik bu çözümle idare edeceğim. Bazen acayip derece de sinir bozucu olabiliyor. Özellikle 2-3 klasör de işlem yapınca insanın sinirlerini bozuyor...

Bu konuyu kurcalarken çözdüm. Diğer Title bar' ı programsız nasıl şeffaf yapabilirim o kısım kaldı. 

Bu arada saatlerce arayıp bulamıyorum. Konu açınca saçma bir şekilde buluyorum. Başlık çubuğu kısmını da çözersem süper olacak...

Edited by deli_petro06
  • Like 2