Jump to content

Bilgisayarda Mikrofon Kullanamama Sorunu

DrMakarna_
 Share

Recommended Posts

Herkese merhaba. MSI MS 7592 anakartım var. Şimdi ben bilgisayara format attım, driverlarda hiçbir eksik görünmüyor. Hoparlör takıyorum ses geliyor onda sıkıntı yok. Aynı girişe kablolu kulaklık takıyorum, mikrofon çalışmıyor. Sesim karşıya gitmiyor. Ön jaka takıyorum aynı şekilde. Usb ses kartı var ufak, onunla takıyorum yine mikrofonu kullanamıyorum kulaklıktaki. Başka kulaklık denedim yine olmadı. Tek olan bluetooth ile başka bir kulaklık bağlamak oldu onda da sesim çok kötü gidiyor karşıya bir de eski a4tech kameranın ses giriş kablosunu ve usb kablosunu takınca mikrofon olarak görüyor o kadar. Ben bu telefon kulaklığının mikrofonunu nasıl kullanabilirim? 

3.5 mm jacklerde ki  2 rings ve 3 rings kavramını biliyormusunuz ? Hoparlörün jacki ile kulaklıgın jackına dikkatlice bakın. 1. ring mono 2. ring stereo 3. ring mic olur

Kulaklıklığınızda bulunan  jack 1 adet ise  bir aparat kullanmadan sadece ses alırsınız. Usb ise girişi çalışır bir şeye gerek kalmaz.

Tek bir erkek jack ise ringleri ayırmak için görseldeki  aparattan gerek.  kullanmak için.  

Pc de taktığınız çıkış sadece ses çıkışı. 2 ring i algılar. Ama mesela telefona takarsanız 3 ringi algılayacağı için  hem ses hem mic çalışır

ImgW.jpg.3929eeed238c2bded97ba7289cd74305.jpg

Edited by VentMois
  • Thanks 2

DrMakarna_, 22 dakika önce yazdı:

Teşekkürler hocam. Eski pc olduğu için muhtemelen 2 ringstir. USB ses kartında da mı öyle acaba durum merak ettim. Attığınız kabloyu alıp deneyeceğim

Evet Yeşil ses kırmızı mic

Profesyonel ve sürekli olarak kullanmayacaksanız android telefona sahipseniz WO Mic benzeri yazılımlar kullanarak geçici çözüm sağlayabilirsiniz. Cep telefonunu bilgisayar mikrofonu olarak kullanma şeklinde arama yaparsanız bolca kaynak mevcut.

vedatorkun, 20 saat önce yazdı:

Profesyonel ve sürekli olarak kullanmayacaksanız android telefona sahipseniz WO Mic benzeri yazılımlar kullanarak geçici çözüm sağlayabilirsiniz. Cep telefonunu bilgisayar mikrofonu olarak kullanma şeklinde arama yaparsanız bolca kaynak mevcut.

hocam onu denedim de oyunlarda delay sorununa sebep oluyor. Yani oyunda anlık olarak duymam gerekiyor bu uygulamada 1 saniyelik bir deloay oluyor