Jump to content

7'iso V1.1 Sürümüne Güncellendi

pc_insect
 Share

Recommended Posts

• Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

rapidshare linki :

http://rapidshare.com/files/185436812/7ISOv1.0.exe[/CODE]

md5:

[CODE]42D292834BEB27723F9379685216DFFB[/CODE]

isteyen indirebilir. sınır falan yok premium hesap ile eklenmiştir. kolay gelsin. :)

Edited by kvstb

V1 i indirdim teşekkürler. Entregre ettim (Nr update pack zorunlu değilmiş oh..)

Ancak SEVENVGREFRESH.MST dosyası xpcd anadizininde ne hikmetse? oem içinde olması gerek tema dosyaları ile birlikte? Ha ayrıca luna.mst adında olması gerek değil mi xp temasının yerini alması için. Tema zaten cd anadizininde olmaz da.. temayı direk değişim yapılması gerek olmamış burası tam..

Neyse entegre ettim, değiştirmeden iso oluşturdum sadece. Iso oluştururken (nlite ile) xpcd klasörünü gösterir göstermez luna.mst dosyası ile ilgili bir hata veriyor. Aceleye gelmiş gibi sanki. Kurulu testi yapıp yolunda gitmeyen şeyleri belirteceğim ki en azından temanın hatalı olacağı kesin..

>Teşekkürler tekrar, biran önce düzenleyebiliriz umarım vakit de yok bu arada bir kurulum yapmam lazım sanalda ki göreyim tam olarak.

V1 i indirdim teşekkürler. Entregre ettim (Nr update pack zorunlu değilmiş oh..)

Ancak SEVENVGREFRESH.MST dosyası xpcd anadizininde ne hikmetse? oem içinde olması gerek tema dosyaları ile birlikte? Ha ayrıca luna.mst adında olması gerek değil mi xp temasının yerini alması için. Tema zaten cd anadizininde olmaz da.. temayı direk değişim yapılması gerek olmamış burası tam..

Neyse entegre ettim, değiştirmeden iso oluşturdum sadece. Iso oluştururken (nlite ile) xpcd klasörünü gösterir göstermez luna.mst dosyası ile ilgili bir hata veriyor. Aceleye gelmiş gibi sanki. Kurulu testi yapıp yolunda gitmeyen şeyleri belirteceğim ki en azından temanın hatalı olacağı kesin..

>Teşekkürler tekrar, biran önce düzenleyebiliriz umarım vakit de yok bu arada bir kurulum yapmam lazım sanalda ki göreyim tam olarak.

ben direk dokunulmamış xp de test yaptım sonuçlar olumlu

:clapping::) :)

23r6bg4.png

1i1ngj.png

w8kyo5.png

33bl8c5.png

25oz2gh.png

Az önce deneme fırsatım oldu sanal makinede gayet hoş bir tema olmuş. Entegre ederken luna.mst dosyası ile ilgili bir hata verdi fakat kurulum sonrası bir sorun göremedim . Yalnız Mavi Vista bootscreen çıkmadı acaba bende mi sadece diğer arkadaşlardan deneyen varsa bilgilendirebilirler. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim..

23r6bg4.png

Az önce deneme fırsatım oldu sanal makinede gayet hoş bir tema olmuş. Entegre ederken luna.mst dosyası ile ilgili bir hata verdi fakat kurulum sonrası bir sorun göremedim . Yalnız Mavi Vista bootscreen çıkmadı acaba bende mi sadece diğer arkadaşlardan deneyen varsa bilgilendirebilirler. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim..

cd ye en sona entegre edecektin

7'ISO işleminden sonra birşey entegre ettin mi?

Edited by pc_insect

ilk izlenimlerim gerçekten güzel :)

ellerinize sağlık.

birkaç sorum olacaktı.

----fare imleci animasyonlu değil yine :clapping:

blackspins deki fare imleçlerini sisteminkilerle değiştiremez misiniz?

yani blackspins i entegre ettiğimde login ekranında maus animasyonsuz vista default gelirken loginden sonra değişip animasyonlu kendi seçtiğimiz renk ve çeşitte oluyor. bunu önlemek amacıyla bi çalışma yapamaz mısınız?

----windows7 inceleme fırsatım hiç olmadı doğrusu. acaba görev çubuğu sanal makinede mi oyle kalın gozukuyor yoksa windows7 de de oyle olduğu için mi kalın yapıldı?

tamam kalın olsun da ; onu 2 sıra yapmamız mümkün mü?

-----son sorum deneme amaçtı sadece nr update packi entegre ettim üstüne kurdum bunu. nr nin gerekmediğini bilmiyordum. yani doğal olarak ie7 de var. ama açıyorum görev çubuğuna geliyor daha sonra hemen kapanıyor. bu benden kaynaklı birşey mi? hiç bileşen kaldırmadığımı belirtmek isterim.

Sonunda test ettim.

XP SP3 Pro üzerine öncelikle Nlite ile sadece updateler+ie7+mp11 entegre ettim. (Update pack kullanmadan) Update pack istememesi güzel olmuş bu 7iso'nun, teşekkürler. (Update pack kullanınca ie7 sapıtıyordu bir süre sonra o yüzden, neden bilmiyorum)

Başka entegre yapmadan 7'iso kullandım. Nlite ile sadece katılımsız ayarlarını yapıp iso'yu sanal makinede test ettim.

Sonuç çok güzel.

Mavi boot ekranı görünüyor bu arada. Yalnız boot ekranı bazı arkadaşlarda görünmezse olmaz, soruna işaret eder. Daha önce karşılaşmıştım driver.cab içindeki de editlenmeli vesaire.. O yüzden hali hazırda olan mavi boot ekranını öneririm her bilgisayarda sorunsuz.(zaten öyle yapılmıştır umarım.)

Taskbar'ın 2 satır olması ve başlat butonu harika. Mümkün mü bilmiyorum ama 2 satır yapınca normalde üst üste 2 öğe oluyordu, bu da alanımızı artıran güzel bir özellik ama bunda geniş tek satır şeklinde. Böyle de güzel ama 2 satır öğe olsa daha iyi olurdu, mümkün mü yapılması bilmiyorum. Temayı da görünüm'den bottom32 olarak ayarladım daha güzel oldu. (Keşke böyle seçili gelebilse.. Var mıdır yolu?)

Benden mi kaynaklı bilmiyorum ama bottom32 yaptığımda ilk resetten sonra başlat butonu bozuluyor yarım görünüyor, düzeltemedim. Eski görünüm seçeneğine döndüm çaresiz.. screenshot;

xp7isoej6.jpg

Anlamadığım sadece luna.mst de neden iso yaparken hata verdiği ve SEVENVGREFRESH.MST dosyasının xpcd anadizininde neden olduğu? Bunlar ufak hatalar sanırım. 2.si önemli değil ancak luna.mst yi bilemiyorum. Düzenlenmiş halini paylaşabilirsen sevinirim. Modifype yapılmadığından(?) uyarı veriyor olabilir.

Tekrar teşekkürler.

Ekleme;

@kvstb; Blackspins yok bunda.

IE7 ile alakalı bir sorun yok, update'e bağlandım. Nr paketi kullanmadım ben Nlite ile hotfixler,ie7,mp11 vesaire tek tek entegre ettim daha sağlıklı oldu. Nr paketi de güzel ama ie bir süre sonra sapıtıyordu garip bir sorun oluşuyor nedense, bilmiyorum.

2 satır olması konusuna ben de katılıyorum. Bottom32 yapınca resetten sonra oluşan sorun var bir de.

Cursor o kadar önemli değil ancak bu paketle tam uyumlu kullanabileceğimiz bir cursor addon olursa güzel olur.

Bu arada fontlar oem klasöründen atılıyor bu şekilde sisteme register olmuyor hemen diye biliyorum. Zaten 1-2 resetten sonra fontlar kendine geldi aktif olarak.. Belirteyim..

Edited by baris_seven

@barış

bottoma sen soyleyince dikkat ettim.

gerçekten güzelmiş

ama bende değişen tek şey soldaki panel (görev - ayrıntı bölümü) alta geliyor yani renk düzeninde değişiklik olmuyor.

ayrıca başlat menüsünün yarısının kaybolması bottoma bağlı değil

normal restartta da oyle oldu bende. fakat yerini değiştirip eski yerine getirince düzeliyor.

ekran kartından kaynaklı olabilir sanal makinede denediğimizden dolayı yani

çünkü linuxde de aynı sorun vardı bende. ekran kartını tanıtmadan görev çubuğu aynı şekilde oluyordu.

tanıttıkdan sonra düzeliyordu.

taskbar 2 satır olsa gerçekten çok hoş olacak.

ie bende delirdi update pack eklemiştim.

wmp11 ve ie7 siz çalışıyorsa süper :clapping:

harika

mükemmel :)

ikisini de kullanmıyorum çünkü :)

Edited by kvstb

@solariz

çalışmanı bekliyorum umarım bugun sunarsın :clapping:

benim çalışmam windows üzerine pack filan degil xp maodfiye yapiyorum yaklasık boyutu 1,5 gb filan bekliyorum a dan z ye hatasız bir proje içerisndeyim umarımda benim istediğim gibi olucak hersey kolay, şık ve sağlam bir işletim sitemi yapıcam ondan bugun sunmam cok cok zor 2 test ten gecmesi gerekicek Windows XPower'in

@pc_insect

biraz eksikler var finalini yapmak gerek bunun :clapping:

bunlar eksik ben yaptımda xp cd sine :) öyle sadece paket yapamadım :)

Eksikler

- Klasörler arası Saydam Efek Yok

- HDD Beliryici yoq

- 3D Görünüm yok

- Mause efek yok

- Ses Efek Yok

@FINAL Sart :)

O dediklerinin eklenmemesi daha mantıklı zaten.

Gitti içine 3d geçiş koydu ama ben istemiyorum,

ya da başka bir program koymak istiyorum.Ne olacak şimdi?

Bunların hiç biri eklenmesin bence.

Ayrıca biraz Türkçe yazsan diyorum. (yoq yerine yok gibi)

O dediklerinin eklenmemesi daha mantıklı zaten.

Gitti içine 3d geçiş koydu ama ben istemiyorum,

ya da başka bir program koymak istiyorum.Ne olacak şimdi?

Bunların hiç biri eklenmesin bence.

Ayrıca biraz Türkçe yazsan diyorum. (yoq yerine yok gibi)

bilmiyorsun konusma bari bu eklentiler süper + nasıl yazacağımı sana sorcak değilim

capslarda görüldüğü gibi muhteşem eklentiler kanıtlarıla sizlere sundum doğğrudur hata bende bu bilgileri sizlerle paylaşmam yanlıştı istediğnizi yapın kolay gelsin

Edited by Solariz