Jump to content

7iso Özelleştirme - [videolu Anlatım]

Ultimatefe

Recommended Posts

• 2 ay sonra...

Wallpaper klasörü içine at..Sonra..

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\Resim.jpg"

"WallpaperStyle"="2"

"OriginalWallpaper"="Resim.jpg"

"WheelScrollLines"="3"

Bunu reg girdisi olarak ayarlayıp CMDLINES.TXT dosyasına ekle.(Bilmiyosan yardımcı olurum yine).Resim.jpg senin resim dosyan.Bunu kendi dosyana göre değiştirirsin. BMP,PNG,JPG olabilir bunada dikkat et.

klasör oluşturup içine attım ama reg girdisi nasıl oluşturuluyor onu bilemediğim için yukarıdakinden bişi anlamadım. birde cmdlines.txt dosyası nerede kayıtlı oluyor ve başa sona nereye atacağız. ayrıca oem adında bir klasör vardı ben $OEM$\$$\WEB\WALLPAPER yolunu tekrar oluşturdum. $OEM$ den dolayı. acaba doğru mu yaptım?

biraz acemiyim ilk defa modifiye yapacağım. forumdaki neredeyse tüm sayfaları okuyup bilgisayarada kaydettim. takıldığım yerde tekrar dönüp okuyabiliyorum böylece. gerçi o kadar rahat bir şekilde anlıyorum ki anlatanların hakkını teslim etmem gerek. yeni başlayan herkese de tavsiyemdir.önce tüm sayfaları okusun, sonra bilgisayara kaydetsin sonra işe koyulsunlar. böylelikle işler daha tıkırında gidiyor.

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
Wallpaper klasörü içine at..Sonra..

"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\Resim.jpg"

"WallpaperStyle"="2"

"OriginalWallpaper"="Resim.jpg"

"WheelScrollLines"="3"

Bunu reg girdisi olarak ayarlayıp CMDLINES.TXT dosyasına ekle.(Bilmiyosan yardımcı olurum yine).Resim.jpg senin resim dosyan.Bunu kendi dosyana göre değiştirirsin. BMP,PNG,JPG olabilir bunada dikkat et.

klasör oluşturup içine attım ama reg girdisi nasıl oluşturuluyor onu bilemediğim için yukarıdakinden bişi anlamadım. birde cmdlines.txt dosyası nerede kayıtlı oluyor ve başa sona nereye atacağız. ayrıca oem adında bir klasör vardı ben $OEM$\$$\WEB\WALLPAPER yolunu tekrar oluşturdum. $OEM$ den dolayı. acaba doğru mu yaptım?

biraz acemiyim ilk defa modifiye yapacağım. forumdaki neredeyse tüm sayfaları okuyup bilgisayarada kaydettim. takıldığım yerde tekrar dönüp okuyabiliyorum böylece. gerçi o kadar rahat bir şekilde anlıyorum ki anlatanların hakkını teslim etmem gerek. yeni başlayan herkese de tavsiyemdir.önce tüm sayfaları okusun, sonra bilgisayara kaydetsin sonra işe koyulsunlar. böylelikle işler daha tıkırında gidiyor.

10) Windows yüklendiğinde Wallpaperımı otomatik nasıl ayarlarım?

Öncelikle wallpaperları cdmize yerleştirelim. I386 yanında $oem$ dosyamız varsa sorun yok, yoksa biz oluşturalım. İstediğimiz resimleri seçip $Oem$\$$\Web\Wallpaper yoluna atıyoruz.Daha sonra bir metin belgesi oluşturup içeriğine bunları kopyalıyoruz.

Windows Registry Editor Version 5.00

"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\resmin.bmp"

"WallpaperStyle"="2"

"OriginalWallpaper"=""

"WheelScrollLines"="3"

daha sonra faklı kaydediyoruz ve wallpaper.reg adında kaydediyoruz. Bunu $Oem$ klasörü içerisine atıyoruz

!DİKKAT!: $Oem$\$$\Web\Wallpaper değil $Oem$

daha sonra eğer $Oem$ klasörü içinde cmdlines.txt varsa altına

CODE"regedit.exe /s wallpaper.reg"

komutunu ekliyoruz eğer yoksa oluşturuyoruz ve içeriğine

CODE[commands]

"regedit.exe /s wallpaperreg"

yazıp kaydediyoruz. Sistem mavi ekrandayken wallpaperlarınız yeni işletim sisteminize atılacak ve krulumun bitmesine 13 dakika kala default olarak seçilecektir.

BLACKMAN 12 KONU ANLATIMINDAN ALINTIDIR.

MODİFİYELİ XP DE TAKILDIĞINIZ YERİ SÖYLEYİN DERMAN BULALIM :dribble:

• 1 ay sonra...
Peki babacım daha önceden kalıntı wallpaper ları nasıl silcez veya kaldırcaz?

Nlite'nin Bileşen Kaldırma kısmından Windowsun orjinal Duvarkağıtlarını kaldırabilirsin.

Bir de şöyle bir yöntem kullanabilirsin. Windowsun Web/Wallpaper klasöründeki resimler belli. Daıtım klasöründe Web/Wallpaper altına attığın resimlerden bazılarına Windowsun orjinal duvarkağıtlarınının isimlerini var. Böylece yer değiştirerek bu sornu çözebilirsin.

Benim önerim 1. yöntem. Hem doğal hem kökten çözüm. Hem de diskten yer kazanılmış olur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...