Jump to content

Katılımsız Xp Kurulum Ve Modifiye Sorunu

baba3232

Recommended Posts

Arkadaşlar sizlere sorum olcak lütfen yardımcı olacağınıza inanıyorum

1)Dil Çubuğunu Getirmek İçin Gerekli Olan Reg Kaydını Verirmisiniz

2)Driverler kurulduktan sonra bütün driverleri cye kopyalıyor bende anlamadım

3)Son sorum olarakta kurulum mavi ekranını düzenleme varya forumda aynen uygulamama rağmen yazdığım yazı yazmıyor arkadaşlar yardımcı olursanız sevnirim teşekkürler....

1. si destek bilgisi için ufak bi eklenti daha yapman gerekio biyeri editlemeden.. "oeminfo.ini" arama yaparken oeminfo die ararsan sanırım bulursun

2.sini bilmiorum hiç aramadım ama eğer sana cevap yazılırsa ilgilenirim bende :rolleyes: şuana kadar pek ilgilenmedim çünkü driverpack eklemiorum ben

3. sü bende biara böle bi sorunla karşılaştım office addonu nu nlite ile entegre ettiğimde, ama şu aralar rvm integrator ile hiç sorun almadan entegre ediyorum..

benden bukadar.. umarım daha açıklayıcı cevaplar alırsın :clapping:

Kardeşim Saol OEMİNFO İŞİNİ HALLETTİMDDE ŞU DRİVER PACK İŞİNİDE HALLETSEM İYİ OLACAK BÜTÜN DRİVERLERİ KURUYOR SONRA CYE ATIRO MASAÜSTÜ GELİNCE BAKIYOM BİRDE $OEM$\$$\system32\ sistem dosyalarını örn:sysdm dosyasını editledim cabladım ve system32 nin içine attım olurmu.....

"sysdm.cpl" dosyasında düzenlemeni yaptıktan sonra "sysdm.cp_" haline getirdiysen "I386" klasörüne atıyorsun.. yok "sysdm.cp_" haline getirmediysen "$OEM$\$$\system32\"buraya atarsan olur.. biraz araştır şimdi buradan anlatması çok uzun olur ve zaten malesef yeri diil "Katılımsız - Unattended" diilde "Katılımsız Kurulum Destek" buraya açman gerekio.. biraz araştırma yap aradığın bilgi ve fazlası forumda mevcut.. ve ayrıca "Katılımsız Kurulum Destek" başlığı altında aradığın tüm konular mevcut.. sayın "blackman12" ve "morning" arkadaşlarımızın anlatımlarını incele.. istediğinden fazlasını bulacağına eminim..

Saol Arkadaşım Bi soru Sorucam Driverler kuruluyor herşey tamamlanıyor masaüstü geliyor ve 3 sorunum var

1)Dil Çubuğu Gelmiyor

2)kURULUM Mavi ekranına isim yazıyorum setupbldr filan işte forumda mevcut olmuyo yina aynı şey yazıyo

3)Son olarakta Masaüstü herşey sorunsuz kuruluyor fakat driverler cye kopyalnıyor yardımcı olursanız sevinirim be arkadaşlar lütfen bende bişeyler yapmak istiyorum..

Bişeyler yapmak istiyorsan acele etmemelisin, sabırlı olmalısı ve kendin araştırmalısın. Aldığın hataların çoğu ise spesifik ancak siz çözebilirsiniz. Ki sorduğunuz sorular forumda var. Ayrıca daha temel şeyleri halletmeden farklı konulara dalmışsınız hepsi bir arada kafanız karışır tabi aceleye geliyor. O iş bu iş değil, bir bütündür adım adım yapılır. Neyse. Her office'in addon olamayacağını, driverların neden C ye kopyalanıp silinmediğini vesaire(base) anlatımlara göre yapsan, biraz da çabalasan burada alacağın yardımdan çok daha fazla şey öğrenir en azından deneyim edersin. Ha ben yazmayayım diyorum sonra yanlış anlaşılıyor. Vallahi hiçbişeye değilse klavye eskitmeye yazık makecab şöyle yapılır falan denmiş forumda birkaç bin kere geçmiştir bu tip şeyler. Kendine yazık ediyorsun kimseye değil. Biraz gayret, sabır, araştırma. Bu kadar. Zor diye bişey yok belirsiz quantum fiziği üzerinde kafa patlatmıyoruz sonuçta herşey belli kaynaklar derya gibi. Birkaç sene önce olsa hiçbişey bulamazdınız şimdi bilgi ve kaynak fazlalığı daha da tembelleştirmiş ahaliyi.. Forumda çalışmaları bol olanlara bakarsan geçmişten beri sordukları soru sayısının toplamda iki elin parmaklarını geçmediğini görürsün. Bu bişey ifade etmiyor mu. Kimse okuluna gitmedi ya da annesi öğretmedi. Naçizane tavsiyem budur.

Görüşüne saygı duyarım abi fakat yapılan herşeye konulara baktım ve sonuçta bişeyler pat diye hemen gelmiyor sizin gibi bilgili ve deneyimli kişilerden öğrenilerek yapılır bu işler.Öğrenmeden ben nasıl yapabilirim be abi bi dil çubuğu gelmiyor reg ayarını bile nette arıyom uygulamalı şeyler yazıyor daha çok mesela ben reg ayarı olarak isterdim fakat yok senin gibi birkaç arkadaşta var bu forumda biliyorum bende bu işe atıldım ve açıkçası sizlere sorarak sizlerde tabi yardım ederseniz ancak böyle bişiler öğrenebilirim dimi be abi....

Neyse Abi kafanı yormuyayımda şu 3 sorunum var koskoca forum ya yardım edecek biri yokmu be

1)Dil Çubuğu Gelmiyor

2)kURULUM Mavi ekranına isim yazıyorum setupbldr filan işte forumda mevcut olmuyo yina aynı şey yazıyo

3)Son olarakta Masaüstü herşey sorunsuz kuruluyor fakat driverler cye kopyalnıyor

sorunlarım bunlar yardım et be barış abi

ne desem barış abi sonuna kadar haklı.

evet şimdi sorulara cevap arayalım:baba3232

1-dil çubuğu meselesini bilimiyorum ama gelmesede olur.nasılsa türkçe xp kullanıyoruz.

2-mavi ekranda düzeltmeyi yapınca kaydet öyle çık.(programın yukarısndaki disket resmine basınca kaydoluyor)

3-bu soru için basınız arama tuşu.anlatması uzn çünkü.

arama tuşuna bastıktan sonra çıkan boşluğa şöyle yazın,''driver base'' karşınıza çıkanlardan biri resmli anlatım olacak.o anlatıma göre yapın.

Ok Baris aBİ Fakat senin daha farklı yaklaşmanı beklerdim inanırmısın ben bu konuyu açtığımda dedimki işallah barış abi gelirde bana yardımcı olur bunu dürüstçe söylemek istedim senin bana yardımcı olabileceğini düşünüyorum fakat abicim ben ne yapayım araştırıyorum bakıyorum fakat bulamıyorum açılmış bi kaç konu var baktım inan örneğin driverların cden silinmemesi konusunda bi kod ekliyomuşun yada method 1 henüz denemedim ama denicem lafın kısası herşey için yinede teşekkürler

Evet işte herşeyi denemelisin. Ben de öyle yaptım zamanında. Soru soracak birileri de olmadı zaten pek. Sonra dersin yahu ben niye boşuna sormuşum. Dil çubuğu ise normalde gelir gelmiyorsa ve başka sorunlar da yaşıyorsun cd hatalı olabilir. Bir reg ayarı ile kurtulamazsın yoksa o reg heryerde.

Gelişmiş metin hizmetleri kapalı veyaya sorun olabilir önce onu kontrol et misal.

Denetim Masası > Tarih, Saat, Dil ve Bölgesel Seçenekler > Bölge ve Dil Seçenekleri > Diller > Ayrıntılar > Ayarlar > Gelişmiş | Sistem Yapılandırması ...vs.. Daha çalışman lazım. Faydası olacağını bilsem yazardım zaten bunları yazana kadar. Ama bu tip temel şeyleri sana bırakmam daha doğru.

Arkadaşlar xpye program eklemek addon olarak ya eksik oluyo kurulmuyor bilemiyorum sırasındanmı ama katılımsız programların xpye direk farklı yollardan yani $OEM$ de belli işlemler yaparak nasıl sorunsuz kurulmasını sağlayabiliriz.Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...