Jump to content

Windows Xp Format Sorunu

Ugrs

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde bir pc var.Pc format atarken C: ve D: silme yerinde C: yi sildikten sonra pc yeniden başlıyor ya daha sonra hiç bir tuşa basmıyorum ama pc kendiliğinden donuyor ve reset atıyor.Bazende c: silme yerine gelmeden yeniden başlıyor bir türlü format atamadım bu sorunu nasıl düzeltebilirim...

Ram'den Dolayı Problem Yok Değiştirdim Yine Aynı Durum.

1kere attım ama d atmışım o yüzden tekrar atayım derken daha hiç yapamadım.

39.dk 'dan sonra giden yere geldiğinde daha doqrusu gelmeden mavi ekran geliyor

Yokmu Arkadaşlar Şu Sorunuma Yardımcı Olacak ARkadaş.

peki başka bir xp cd si denedin mi?ben sana olabilcek ihtimalleri yazayım..şahsi denemelerimdir..

1)RAM arızalı veya uyumsuzdur..kingston üzerine bazen başka ram takınca olur mümkün olduğunca aynı marka gidin

2)xp cd sindeki sistem dosyalarından kaynaklanır..temiz bi cd bul dostum bea :)

3)kurulumu yaptığın cd yada dvd sürücüsünden kaynaklanır..

4)nadiren bad sector oluyro.fiziksel değil yalnız..

5)IDE kablosundna kaynaklanır ( ciddiyim bir gecemi harcadım )

6)USB ile çalışan herhangibir sürücü yada donanım takma..

aklıma gelenler bunlar gece nöbetlerimde ki notlarımda olanlar bunlar..şimdiye kadar yanıltmadı beni bu 6 madde..aslında fazlasıda var :clapping:

ramdan kaynaklaniyor benim basima geldi ondan biliyorum. sp3 atamadim ,ama sp2 li xp ile format atmistim. daha sonra bozuk rami cikarttim .sp3 attim

ben şöyle çözdüm cd den çalışan xp ile aç daha sonra c yi biçimlendir ondan sonra format at oluyor o zaman

Arkdaşım Çift Ram kullanıyosan eğer birini çıkart genelde çakışma yaar bu gibi durumda baktın oda olmadı full sata driverları ile donatılmış bi xp cd si ile dene hee oda mı olmadı BİOS'da IDE ile çalışan HDD i Sata ya çevir ... Bide öle dene kolay gelsin

peki başka bir xp cd si denedin mi?ben sana olabilcek ihtimalleri yazayım..şahsi denemelerimdir..

1)RAM arızalı veya uyumsuzdur..kingston üzerine bazen başka ram takınca olur mümkün olduğunca aynı marka gidin

2)xp cd sindeki sistem dosyalarından kaynaklanır..temiz bi cd bul dostum bea :)

aklıma gelenler bunlar gece nöbetlerimde ki notlarımda olanlar bunlar..şimdiye kadar yanıltmadı beni bu 6 madde..aslında fazlasıda var :clapping:

bunların hepsinden kaynaklanabilir ama büyük ihtimalle ram ve cdden kaynaklanıyordur. Öncelikle başka cd den denedin mi? Yada sisteminde değişik markalı ram ler varmı?

• 2 hafta sonra ...
QUOTE(lejon89 @ Feb 6 2009, 01:06 ) *

2)xp cd sindeki sistem dosyalarından kaynaklanır..temiz bi cd bul dostum bea smile.gif

aklıma gelenler bunlar gece nöbetlerimde ki notlarımda olanlar bunlar..şimdiye kadar yanıltmadı beni bu 6 madde..aslında fazlasıda var

Arkdaşım Çift Ram kullanıyosan eğer birini çıkart genelde çakışma yaar bu gibi durumda baktın oda olmadı full sata driverları ile donatılmış bi xp cd si ile dene hee oda mı olmadı BİOS'da IDE ile çalışan HDD i Sata ya çevir ... Bide öle dene kolay gelsin

Arkdaslarıma KAtılıyorum Bu sebeblerden Dolayıdır aynı Sorun bendede vardı Düzeldi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...