Jump to content

Asp.net Resim Ekliyorum Görünmüyor

Recommended Posts

böyle yardımcı olmak zor. doktor bey bir yerim ağrıyor!! demek gibi bişi... kodları görmek lazım

fileupload kullanıyorsan

fileupload.Saveas(server.Mappath("resimler") "\\" +DosyaAdi);

bu sorunsuz kaydeder..

sonra bunu database nasıl kaydedeceksin

ResimYol="Resimler/"+dosyaadi;

//al resim yolu kaydet..

işin daha profesyonelini söylim ben sana dosyayı database binary formatta göm! bunun en güzel avantajı su Kaydı sildiğinde gidip birde dosyayı arayıp bulup silmekle ugrasmazsdın

yada resmi değiştirdiğinde eskisini sil yenisini yukle fln uzun iş...

bir breakpoint koyup adım adım calıstır aldıgı degerleri bir takip et.

birde aklında olsun cözdüklerin değil cözemediklerin öğretir.

Please register to see this content.

database binary olarak kaydetmek ve geri cağırmak ile ilgili makale

2.ci bir makale de ustadım selcuk özdemirin sitesinden

(az ama piyasada olmayan dokumanlar vardır)

www.yazilimnedir.com orda blob .. fln fln diye geçer..

ama yazgelistir.com daki daha kullanılsı

ha database gömme yavas olur database siser su diyenlerde bence kullanmamıs tahmin yurutuyor demektir.

karayollarının haritaları(her biri 2ser gb) database de saklanıyor ayrıca testte normal dosya olarak gelmesi ile databasden gelmesi binary olarak gelmesi arasında sadece 1 sn oynuyor 2 gb de 1 sn! kullanmamıs adam konusuyor işte yavas olur sorun olur su bu. :S

ek olarak bunu kullanmamın bir diğer sebebi de genelde ben host alırken db sınırsız alıyıyorumö (admin kafadan kuruyor 10.000 kaydı olsa 10 mb fln tutar diye tmm dio ;) ama bilmio ki ben 2mb 3mb lik resimler koyuyorum.. ;) )

ayrıca yine db de resim saklamanın avantası su db yi hiç download etmeden bir serverdan diğer servera direk aktarabilrisin ki bu da cok pratik tık geçio önce indir sonra upload et fln ugrasmıyorsun...

birde güvenlik önemli ise serveri ayrı hostta scripti ayrı hostta tutarsın biri cökerse düzeltmek dk bile süremez.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...