Jump to content

Update Sonrası İcon Değişimi

Recommended Posts

Arkadaşlar, son güncellemeleri sisteme entegre edip denediğimde iconlar normal xp iconlarına dönüyor. Hangi hotfix'tir yardımcı olabilecek var mı? Ayrıca dönmemesi icin ne yapmalıyım?

Edit: Eklediğim güncellemeler aşağıdadır.

tz24ionnmidq8rh3gng.png

Dostum shell32.dll sisteme güncellemelerden önce kopyalanır. O yüzden güncelleme eskiye döndürüyor. Hangi güncelleme bilmiyorum ama bu güncellemeleri ekleyince shell32.dll eskiye dönüyor. Hangisi olduğunu ve bu durumu nasıl düzeltebileceğimi öğrenmek istiyorum ben. (:

Maalesef, orda iconları türkçe sistemde kullanmak üzere düzenlemek istiyor. Çok çok farklı. Ayrıca o tema yolundan gösteriyor regeditle ben sistemden değil kendi bilgisayarımdan ekleyip kullanıcam.

Muhtemelen nlite addonun direk eklenmesini desteklemediğinden svcpack olarak ekliyor.

Svcpackde yüklenen güncelleme de shell32yi değiştiriyor.

Büyük ihtimalle bundandır.

HfSlip ile ekle güncellemeleri.Güncellemelerin hepsini direk entegre ediyor.

Uzun zamandır HfSlip ile ilgili bir anlatım düşünüyordum zaten.Şimdi ufaktan bir giriş yapayım.

HfSlip (HotFix Slipstreamer açılımı) sadece 250 KB'lık bir komut dosyası.

Ama yapabildiklerini görünce insanın dudağı uçukluyor.

XP'ye IE7,WMP11,DX9,güncellemeler, aklına geldik gelmedik her türlü yamayı ve güncellemeyi entegre eder.

Bunun için ek bir program da kullanmasına gerek yoktur.

Şimdi önce HFSLip indirme linkini vereyim.

http://hfslip.org/HFSLIP_static.php[/CODE]

Programı indir. Bir-iki kere tuşa bas bazı klasörler oluşturacak.

HF klasörüne resimde eklediğin güncellemeleri koy.

WMP11 eklediysen onun da güncellemelerini ve kendisini HF klasörüne at.

SP3 kaynağını SOURCE klasörüne kopyala.

Şimdi Programı aç ve adımları takip et.

Bir yere geleceksin A'dan F'ye kadar tuşa basmanı isteyecek orda A'ya ve Enter'a bas.

Daha sonra I HAVE READ THE INSTRUCTIONS yazacaksın ve işlemi başlatacaksın.

SOURCESS diye bir klasör oluşturup dosyaları oraya kopyalayacak.

Yeni kaynağın burası artık.Ne yaparsan SOURCESS'de yapacaksın,SOURCE'ta değil.

HfSlip işini bitirdikten sonra,

hangi görünüm paketini uygularsan artık,Sen bilirsin.SOurceSS klasörünü taşıyabilirsin,adını değiştirebilirsin.Şart değil yani Sourcess olması.

Programı gerek Windows 2000'de,gerekse Windows XP üzerinde denedim ve güncelleme entegresinde sadece aldığım bir hata var.Onun sebebini de bulmaya çalışıyorum.Ama HfSlip dışındaki güncelleme eklemelerinde de hata almıştım.

NOT : XP ile yaptığım bir denemede IE7'nin entegre edilmemiş olduğunu gördüm.Belki de hata bendedir bilmiyorum ama bunu dikkate alarak entegre edin.

Resimli anlatsam daha iyi olurdu ama.Programın pek de zor olduğu söylenemez.

Anlayacağını düşünüyorum.

Anlamadığın,takıldığın yer olursa sorabilirsin.

Edit : X-Force arkadaşımızın aşağıda yaptığı açıklama (için teşekkürler :) )

WindowsXP-KB955704-x86-TRK Exfat güncellemesinde Shell32.dll dosyasıda güncelleniyor.

Ve alternatif çözüm olarak NomadTurk'ün eklentisi (Bu arkadaşımıza da teşekkürler)

Evet arkadaşım. exFat eklentisi beraberinde shell32.dll dosyası getiriyor. Dolayısı ile ya bu eklentiyi eklemeden evvel shell32.dll'nin bir yedeğini alacaksın ve de eklemeden sonra geri koyacaksın ya da eklentiyi modifiye edeceksin, benim gibi.

Mesela, ilişikte ingilizce forumda bir arkadaşın hazırlamış olduğu exFat addonunun Türkçesi bulunmaktadır. Arkadaşın izinden giderek aynısının Türkçesini yaptım ve de çalışıyor. Tek fark ben içine kendi düzenlediğim shell32.dll dosyamı ekledim. İsterseniz alır, içindeki shell32.dll dosyasını kullanırsınız. (V'ISO öğeleri barındırır, ayrıca elle modifiye edilen bir çok resource da bulunmaktadır). RVM ile bir kaç saniye içinde hazırladığınız sisteme entegre edebilirsiniz. I386\shell32.dll dosyanızın bir yedeğini alın bundan evvel, eklentiyi ekleyip tekrar yerine koyun shell32.dll 'yi sorun kalmaz.

(:

EXFATKB955704_ADDON_V1A.CAB

5.319.657 bayt

MD5: 23280925cdc4affc2cfc705f51c92081

Please register to see this content.

• 2 hafta sonra ...

Size benim uyguladığım bir taktiği vereyim.Bir önceki shell32.dll dosyasını Reource hacker ile açın bmp ve icon grup taki simge gruplarını numarasına göre kaydedin.Güncellemeden sonra gelen yeni shell32.dll dosyasını da resource hacker ile açın.Ve önceki sheell32.dll dosyasına ait bmp resimlerini ve simgeleri numarasına göre tek tek değiştirin.Bu işlem 1 saatinizi alır.Ardından makecabla sıkıştırın ve xp cd nizin İ386 klasörü içine atıp dosya değişimini onaylayınız.Böylece güncelleme olsa bile shell332.dll dosyanız değişmez.Enazından şimdilik.Saygılarımla

"SP3 kaynağını SOURCE klasörüne kopyala" derken SP3 ün kendisinden mi bahsediyorsun,yoksa SP3 ile birlestirilmis XP den mi?

kaplan33

Tabii ki de SP3'lü XP'den.Evet karışıklık olmuş biraz orda.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...