Jump to content

Jdownloader Modeme Reset Atmıyor

Share

Recommended Posts

arkadaşlar jdownloader programını kurdum güsel bi şekilde çalışıyor fakat modeme reset atmıyor. gösterilen ayarları yapıyorum clr dosysını indirip gereken şekilde yapıyorum ama bir türlü reset atmıyor. hata yaptığımı düşünüp kaldırıp tekrar kullanıyorum tekrar en baştan yapıyorum fakat aynen devam ediyor. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.. ( perfect xp v1.1 kullanıyorum modem markası ise airties 6271)

Edited by froandto

yöntem olarak clr script'i seçiyormusun?birde modemin ipsi doğrumu veya script kodunda bir hata olabilir onun için birde aşağıdaki dosyayı kullanarak yap..

http://s1.dosya.tc/myRouter.rar.html[/CODE]

yani clr script bölümüne

[CODE]<CryptLoad><Router name="airties 6271" /><Command method="GET" action="top_login.htm" /><Command method="GET" action="loginmain.html" /></CryptLoad>[/CODE]

yazman gerkiyor..programı kullanmasını tam bilmiyorsan resimli anlatımını ben koymuşttum siteye istersen biraz araştır...

Edited by exitly

işletim sistemiyle ilgisi olacağını sanmıyorum normalde şu anda program reset atıyor ayarlarla ilgili bir sorun vardır..modemin şifresi ve kullanıcı adı bölümlerine hem adsl hattınla gelenleri dene hemde her modeme ait standart olan giriş sayfasında kullanılan şifreyi ve kullanıcı adını deniyebilirsin..bir yerde hata yapıyor olmalısın program indirme yapıyorsa javada yada programında sorun yoktur işletim sistemindede sorun olması küçük bir ihtimal geriye tek ayarlar kalıyor..birde istersen sorunu tam anlamak için crypload programını dene aynı olayı yapıyorlar zaten eğer ondada resetlemezse programdan olmadığını birşeyin programı engellediğini anlıyabilirsin en fazla 5 dakikanı alır crypload programını denemeni tavsiye ederim...sonra tekrardan jdownloaderi kullanırsın test için denemende yarar var..

------------------

edit:birde crypload işe yaramazsa

http://s1.dosya.tc/ResetModem_2606.zip.html[/CODE]

bu programı dene istersen ilk olarak sorunu anlarsan çözüm kolay olur eğer bu programla modem resetlenirse veya cryploadla ona göre çözüm daha kolay bulunur...

Edited by exitly

Jdownloader->Ayarlar->Basit görünüm, tekrar bağlan sekmesindeki Tekrar bağlan kaydedici ye tıklayarak yönlendirmeleri izleyin. Size modem için gerekli yapılandırma ve kodları ayarlayacaktır. Modeme reset atarken ekranın sol üstünde bir ok belirecek, o simge kaydedicinin simgesisdir "işlem başarıyla tamamlandı" iletisini görmeden kaydediciyi kapatmayınız.

• 2 ay sonra...

AirTies Air 6271 Reset 14 saniyede atıldı.

Please register to see this content.
‘da

AirTies Air 6271 resat olmuyor? (14 saniyede IP almak)

konusunda bu konu çözülmüştür.

AirTies 6271 Modem kullananlara (Sadece biri.net’çiler kullanıyor) büyük kolaylık sağlanmış oldu.

• 2 ay sonra...

tp-link td 8840t bir modem aldım.jdownloader programının modem menüsünde td 8840 modeli var ve benimkine uymuyor.bu modem ayrı cinsten bir modem sanırım.jdownloader önceki modemimde komple restart atıyor sadece ıp değiştirmiyor ve uzun süre alıyor diye bu modemi aldım ama şimdi pişman olmaya başladım.tekrar bağlan betiği yarat deyince modemin ana sayfasına gidiyor o sayfada restart atınca tümden resetliyor fabrika ayarlarına getiriyor.kaç kez denediysem olmadı sonuç hep aynı-olumsuz.bazı forumlarda arkadaşlar ilk önce modem markasını seç aynı olması,birebir olması önemli değil demişler sonra ıp kontrol et ve tekrar bağlan betiğine tıkla bekle sonra olumlu sonuç alacaksın o zaman kaydet herşey tamam demişler.ancak dediklerini yaptım modem markası olarak var ama modeli aynı değil benimki td 8840t orda tp-link td 8840 modeli var herneyse bunu seçip ıp tespiti yap'ı tıkladım-sonuç başarısız oldu.sonra da tekrar bağlan betiğini tıklayın demişler o da hata veriyor ve tekrar bağlantı başarısız olarak geliyor.

bu modem hakkında ve jdownloaderin bu modeme reset değil de ıp adresini değiştirmesi ile alakalı bilgisi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum

DİKKAT: Forum İçerisinde Kişisel Bilgilerin Verilmesi YASAKTIR.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

saygılarımla..

*** efsane_07 ***

• 11 ay sonra...

Modem arayüzüne ulaşmak için varsayılan şifre dışında bir şifre koyduysanız hazır scriptler işe yaramaz en mantıklısı kendi kaydedicisini kullanmak.

Edited by xarax

• 7 ay sonra...

[quote name='efsane_07' date='22 Temmuz 2009 - 01:11 ' timestamp='1248225693' post='547233']
[color="#000000"][size=3][font="Tahoma"][b]tp-link td 8840t bir modem aldım.jdownloader programının modem menüsünde td 8840 modeli var ve benimkine uymuyor.bu modem ayrı cinsten bir modem sanırım.jdownloader önceki modemimde komple restart atıyor sadece ıp değiştirmiyor ve uzun süre alıyor diye bu modemi aldım ama şimdi pişman olmaya başladım.tekrar bağlan betiği yarat deyince modemin ana sayfasına gidiyor o sayfada restart atınca tümden resetliyor fabrika ayarlarına getiriyor.kaç kez denediysem olmadı sonuç hep aynı-olumsuz.bazı forumlarda arkadaşlar ilk önce modem markasını seç aynı olması,birebir olması önemli değil demişler sonra ıp kontrol et ve tekrar bağlan betiğine tıkla bekle sonra olumlu sonuç alacaksın o zaman kaydet herşey tamam demişler.ancak dediklerini yaptım modem markası olarak var ama modeli aynı değil benimki td 8840t orda tp-link td 8840 modeli var herneyse bunu seçip ıp tespiti yap'ı tıkladım-sonuç başarısız oldu.sonra da tekrar bağlan betiğini tıklayın demişler o da hata veriyor ve tekrar bağlantı başarısız olarak geliyor.
bu modem hakkında ve jdownloaderin bu modeme reset değil de ıp adresini değiştirmesi ile alakalı bilgisi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum
msn : [email protected]
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....
saygılarımla..
*** efsane_07 ***[/b][/font][/size][/color]
[/quote]

bende de aynı sorun var