Jump to content

Görüntülenemeyen Kullanılan Hdd Alanı

boss580

Recommended Posts

arkadaşlar,ilginç bir durumla 2 gündür uğraşıyorum.yeni aldığım seagate 500gb sata diski partition magicle windows altında 200 ve 300 gb bölüp kullandığım eski Hdd deki avi,mov,mp3 ve önemli yedek dosyaları 300gblık bölüme aktardım,hirenBootcd ile Pc yi açıp yeni diskin 200lük bölümüne PerfectXp2008 kurmak istedim,çok uğraştıktan sonra (defalarca resetleyip sata diski tanıtmaya uğraştım vs.)eski İDE diskin kablosunu çıkartıp birşekilde 200gblık kısma Xp kurdum.program açıldığında d:üzerinde 79 gblık alan kullanımda görünmesine rağmen yedeklediğim dosyalarıma ulaşmak mümkün olmadı.Recover myfiles ile diski 18 saat tarattırıp dosyaları buldum,C:ye aktardım,Dyi Xp altında normal ntfs formatladım.(zaten ntfs idi)ve C:ye aktardığım dosyaları D:ye taşıdım ve çok sevindim.Buraya kadar herşey iyi.PAzartesi Pcyi açtım d part.yerinde ama dosyalar yok,kullanılan alan 29Gb,Winrarla baktım dosyalar orada ama ulaşmak mümkün değil.forumda bulduğum o küçük .bat uygulama ile virus taraması yaptım,temiz uyarısı aldım ve dosyalar geldi,hemen en önemlilerini c:ye geri taşıdım,avira yükledim,güncelledim tarattım,ufak tefek uyarılarla temizlik yapıldı ve bir anda dosyalarım yeniden kayboldu,kullanılan alan hala 29gb,c:nin simgesi değisti(uygulamasız dosya ikonu)d:nin simgesi normal.GetdataBack for Ntfs ile dosyaları buldurdum,C:ye aktardım,ama D üzerinde hala 29Gb kullanılan alan var ve dosyalar hala gözükmüyor.Şimdi 2 sorum var;

1-)neden böyle oldu,forumu 2 gecedir arıyorum önerilerin hiçbirinde tatmin edici cevap bulamadım

2-)C: üzerine kopyaladığım dosyaları d:ye aktarmak istiyorum,birdaha kaybetmemek için ne yapmalı,hangi programla Dyi düzeltmeliyim?

Bilgi ve cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum

deringp9.png

aktarımlarınız sırasında yol çok derin hatası alıyormuydunuz acaba alıyorsanız yapacak bişey yok zamanla hdd bozuluyor açılamaz duruma geliyor , açıllamadığı için servis bana bugun yenisini yolladı

hayır,herşey gayet normal gözüküyor,ayrıca bugün d:sürücüsüne bilgisayarımdan ulaşmaya çalıştığımda birlikte aç menüsü çıkıyor.Bununla ilgili forumda bir açıklama görmüştüm ama nerede olduğunu unuttum,şimdi arayacağım.

Dosyalarımı yedekleyeceğim büyüklükte başka bir disk yok elimde

dostum alakası varmıdır bilmiyorum ama benzeri bir durum bende olmuştu filmlerim vardı d de ve program felan ama bi gün bi baktım hepsi uçmuş ama disk dolu filmlerin orda olduunu anladım ve adres satırına dosyaların yerini ve adını bildiim için elimle yazdım adresi örnek d:\film\closer\ bunu yazdıktan sonra dosyalara ulaşabiliyordum fakat c deki vindows u yeniden kurmam bile bu durumu düzeltmemişti. eğer sorunun buysa bir pencere açıp örneğin belgelerim i açıp araçlar klasör seçenekleri görünüm korunulan işletim sistemi dosyalarını gizle var onu kalrırırsan dosyalarını görebilirsin

fakat bazen kaldırsanda tekrar girdiinde ayarlar eskisine dönüyo eğer böyle olursa combofix diye bi düzeltme yazılımı var google den bulabilirsin ücretsiz program

umarım sorunun çözülür

kardeş kesinlikle outorun virusu tum suruculerini tarat usb fask bellekler dahil. Combo fix i kullanabilirsin. Cogu virus programı birşey yapamaıyor. Dosyalrın oto. gizleniyor. Görmek için Explorer a ayar cek ki olmayacagını zannediyorum attrib komutuyla dosyalrını normal hale getir ki virus aktifse tekrar gzişleyecektir. İyisimi live cd si ile ac hepsi gorunur. Sonra elle autorun viruslerini sil. Forumda Autorun virusleri seklinde arasan cvp bulursun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...